Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

14 жовтня, 00:00

Генпрокуратура просить визнати недійсними договори про купівлю-продаж газу РоcУкрЕнерго

Генеральна прокуратура України 15 вересня подала позов до Господарського суду Києва про визнання недійсними договорів купівлі-продажу 11 мільярдів кубометрів природного газу від 20 січня 2009 року між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» (РФ), повідомила прес-служба відомства у середу. У прес-релізі нагадується: НАК «Нафтогаз України» 20 січня 2009 року уклав із ВАТ «Газпром» і ТОВ «Газпром експорт» договір поступки права вимоги на стягнення заборгованості з RosUkrEnergo AG (Швейцарія) по зобов’язаннях перед «Газпромом» на суму 1,7 мільярда дол. При цьому, на підставі вказаних договорів і доручення екс-прем’єра Юлії Тимошенко, «Нафтогаз» неправомірно оформив право власності на 11 мільярдів кубометрів газу, що належав швейцарській компанії. «Згідно з цими договорами, «Нафтогаз України» продав і в цей же день купив у «Газпрому» зазначений природний газ за тією ж ціною. При цьому природний газ фактично не передавався і продовжував залишатися в підземних сховищах України», — зазначають у Генпрокуратурі. «Таким чином, вказані договори купівлі-продажу не були спрямовані на настання реальних правових наслідків, носили фіктивний характер і укладались лише з метою незаконного придбання НАК «Нафтогаз України» права на зазначений газ та його подальше розмитнення в Україні», — констатується в прес-релізі. Розгляд справи призначено на 21 жовтня.

ЄБРР виділить 175 мільйонів євро кредиту на нову ЛЕП від Запорізької АЕС

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділить НЕК «Укренерго» кредит під держгарантії у розмірі EUR175 мільйонів на будівництво повітряної лінії електропередач (ЛЕП) 750 кВ «Запорізька АЕС-Каховська». Як повідомили в представництві ЄБРР у середу, цей проект напередодні схвалила рада директорів банку. Передбачається, що кредитна угода буде підписана найближчим часом, додали в банку. В рамках проекту будівництва ЛЕП «ЗАЕС — ПС «Каховська» 750 кВ і підстанції «Каховська» 750/330/220 кВ планується також побудувати два відводи від існуючих ліній потужністю 330 кВ, провести реконструкцію підстанції «Новокаховська» 330/220 кВ і оптоволоконну лінію зв’язку. Загальна вартість проекту — до EUR449 мільйонів. Метою будівництва нової ЛЕП є зв’язок енергосистеми України з європейською енергосистемою UCTE, ефективніше використання існуючих потужностей найбільшої в країні Запорізької АЕС і задоволення зростаючого попиту на електроенергію в регіоні.

Греція зацікавлена в ремонті військових кораблів на українських підприємствах

Греція зацікавлена в ремонті малих десантних кораблів на повітряній подушці типу «Зубр» на українських підприємствах військово-промислового комплексу. Про це сказано в повідомленні прес-служби Міністерства оборони. Про таку зацікавленість Греції стало відомо під час зустрічі в Тирані (Албанія) міністра оборони Михайла Єжеля з міністрами оборони Греції Евангелосом Венізелосом, Сербії — Драганом Шутановацом, Болгарії — Аню Ангеловим. Єжель повідомив, що в ході зустрічі йшлося, в першу чергу, про розвиток двостороннього військово-технічного співробітництва, зокрема, щодо ремонту військової техніки, зробленої ще в радянські часи, і модернізації авіаційної техніки. «Ми одержали конкретні пропозиції в цьому напрямі. Зокрема, грецька сторона зацікавлена в ремонті й відновленні кораблів типу «Зубр», які Україна постачала Греції», — передає прес-служба слова Єжеля. Міністр оборони України виразив переконання, що реалізація подібних проектів у рамках двостороннього військово-технічного співробітництва дозволить Україні заробляти значні кошти й буде сприяти розвитку підприємств оборонно-промислового комплексу країни. Нагадаємо, що корабель «Зубр», що випускався на Феодосійському суднобудівному заводі «Море» (Крим) у другій половині 80-х років, призначений для прийому з берега підрозділів морських десантників із бойовою технікою, перевезення їх морем, висадження на узбережжя супротивника й вогневої підтримки десантних військ.

Міжнародна фінансова корпорація почала програму підвищення енергоефективності житла в Україні

Міжнародна фінансова корпорація (IFC, член групи Світового Банку) почала програму підвищення енергоефективності житлового сектору в Україні. Про це на круглому столі під час презентації проекту МФК «Енергоефективність у житловому секторі України» повідомила заступник керівника проекту Софія Лінн. Програма, розрахована на три роки, має інвестиційний та консультаційний напрямки, основними її цілями є підвищення комфорту життя українців і зниження енергоспоживання. Донором консультаційного напрямку є Швейцарія. Програма здійснюватиметься за такими напрямками, як законодавчий, освітній сектори та робота з фінансовими інститутами. Зокрема, програмою передбачено створення законодавчих та інституційних умов для залучення банківських кредитів для фінансування модернізації житла об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) тощо.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати