Заради життя
Пробіг, мета якого — привернути увагу до ВІЛ-інфікованих дітей, зібрав у Києві тисячі людей![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20101012/4184-2-2.jpg)
В Україні щодня від СНІДу помирає 17 людей. Це все — молодь. Біда в тому, що на боротьбу зі СНІДом витрачаються значні кошти, велика кількість організацій займаються цим питанням, але, за даними фахівців, які вивчать поширення СНІДу в світі, нині темпи зростання кількості хворих та інфікованих в Україні залишаються найвищими в Європі. Згідно з даними ВООЗ, в Україні зараз проживають 360 тисяч ВІЛ-інфікованих, у той час як під диспансерним наглядом — лише 106 тисяч. Це означає, що лише 30% людей, що живуть із ВІЛ, знають про свій статус.
«Україна займає перше місце за розповсюдженістю в 1,3% населення. Ось сьогодні в Україні 55 людей отримають діагноз ВІЛ-інфекція, за оціночними даними, ця кількість скоро буде вдвічі більшою. Сьогодні, на жаль, помре 17 українців від ВІЛ-інфекції. Це дуже великі цифри для країни, де населення складає 46 мільйонів», — каже координатор Об’єднаної програми ООН із ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) Анна Шакарішвілі.
Більше того — за даними експертів, Україна не зможе до 2015 року досягнути поставленої раніше мети — уповільнити розповсюдження СНІДу і зупинити поширення ВІЛ-інфекції. А це тисячі чиїхось життів, і серед них можуть бути життя наших знайомих, близьких. І найгірше, що щороку в Україні збільшується кількість ВІЛ-дітей.
Аби привернути увагу суспільства до ситуації захворюваності наймолодших українців на ВІЛ/СНІД, громадські організації ініціювали та провели 9 жовтня у Києві акцію «Пробіг заради життя». Крім цього, її організатори мали на меті зібрати кошти на лікування хворих дітей, догляд та підтримку. Захід організувала Всеукраїнська благодійна асоціація «Рівний — рівному» в партнерстві спільно із Представництвом ООН в Україні та Київською міською державною адміністрацією. За словами управляючого партнера «Паблісіті Україна» Дмитра Васильєва, зібрані кошти, перерахують центру «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію» Національної дитячої клінічної спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», Київському міському центру профілактики та боротьби зі СНІД та Київським міським центрам з реабілітації дітей, хворих на ВІЛ/СНІД.
Під час пробігу благодійний внесок у благородну справу робили ті, хто реєструвався на пробігу і купував футболку (для дорослих — за 50 гривень, для дітей — 30). При бажанні людина могла зробити більшу пожертву. Зауважимо, що цільова аудиторія пробігу — молодь, адже вона має найбільше шансів стати носієм ВІЛ.
Подібні марафони вже практикувалися в Києві, а тепер громадські організації вирішили відродити традицію — зробити їх щорічними. А ще сподіваються, що до них долучиться вся Україна.