Перейти до основного вмісту

Що буде з гривнею?

Експерти прогнозують повільне укріплення: 1—2 копійки на місяць
11 серпня, 00:00

В Україні поступово посилюється курс національної валюти щодо до долара. За словами керівника інформаційно-аналітичного центру Forex Club Миколи Івченка, «практично кожного дня вартість долара на 0,01% знижується, а вартість гривні — збільшується».

Серед причин гривневого укріплення експерт називає збалансованість торговельного балансу: Україна зараз експортує та імпортує приблизно однакову кількість товарів та послуг. «Тобто перекосу в напрямку дефіциту чи профіциту валюти від експортно-імпортних операцій немає. Відповідно немає й валютного ажіотажу», — говорить Івченко. Паралельно спостерігається тенденція до збільшення притоку прямих іноземних інвестицій та кредитів, що створюватиме в майбутньому певний надлишок валюти на ринку. «Це дає підстави очікувати протягом наступних кількох місяців незначного укріплення курсу гривні — в середньому на одну-дві копійки на місяць», — прогнозує Івченко.

За словами ж президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, аналіз дій НБУ на міжбанківському ринку вказує на те, що до кінця 2010 року варто очікувати курсу 7,8 гривні за долар. «Єдиний фактор, який може суттєво вплинути на курс гривні, — політичний», — вважає він. На думку Охріменка, укріплення гривні сьогодні потрібне в першу чергу населенню, банківському секторові та внутрішньому ринку. Курс нижче семи гривень за долар розблокує ситуацію з поганими позичальниками та одразу ж поліпшить становище банків, вважає він.

На думку ж аналітиків «Ерсте Банку», посилення гривні — наслідок впровадження більш гнучкого валютного курсу (одна з вимог МВФ). Так, із липня було скасовано податок до Пенсійного фонду з валютообмінних операцій, що дозволить (принаймні банкам) більш активно торгувати на валютному ринку, вважають експерти банку.

У той же час опитані «Днем» експерти вважають, що Нацбанк не буде значно укріплювати курс гривні. «Якщо вартість долара різко понизиться, то в Україні відкриється дорога для імпорту товарів та послуг. Експортери ж почнуть втрачати свої прибутки», — вважає Охріменко.

Крім того, на думку Івченка, укріплення гривні містить ще один ризик — надмірна купівля Нацбанком доларів на ринку призводить до збільшення гривневої маси в економіці. А це беззаперечний ризик — інфляція.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати