Перейти до основного вмісту

На Буковину знову прийшла повінь

Вода позривала мости й затопила навіть частину Чернівців
25 червня, 00:00
РЯТУВАЛЬНИКИ ЕВАКУЮЮТЬ ЛЮДЕЙ ІЗ ЗАТОПЛЕНИХ МАРШИНЦІВ — РІДНОГО СЕЛА СОФІЇ РОТАРУ / ФОТО ГУ МНС У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Внаслідок сильних злив, які пройшли на території Чернівецької області 22—23 червня, річки Буковини вийшли з берегів. У зоні ймовірного затоплення опинилося майже сто населених пунктів. Одним із перших зазнав удару стихії гірський Вижницький район. Протягом двох діб тут випало три місячні норми опадів. У воді опинилися понад 400 дворів, 23 особи довелося евакуювати ще в середу, каже голова Вижницької райдержадміністрації Олег Унгурян. Критична ситуація була у селищі Вашківці цього району, де існувала загроза руйнування берегоукріплень.

— Вода почала прибувати посеред ночі, — каже місцевий мешканець Василь Семенюк. — Люди дуже злякалися. Боялися, що зірве дамбу. На ранок у Вашківцях води було по коліна. Пропала вся городина, пішли за водою копиці сіна, а в декого — худоба: такого потопу не пам’ятають навіть старожили.

Береги річки у Вашківцях заходилися укріплювати всім миром. Бійцям МНС допомагали місцеві мешканці. Вони насипали пісок у мішки і складали їх у місцях локальних проривів.

Під натиском повені активізувалися зсуви. У селищі Виженка зсув пошкодив міст через річку, внаслідок чого відрізаними опинилися 60 хат. Не витримали випробовування великою водою мости в інших районах області. У с. Стара Жадова обвалився міст, збудований після повені 2008 року, а у рідному селі Софії Ротару — Маршинцях на Новоселиччині цілком перекрили рух через міст, бо річка перехлюпувалася через нього і затопила частину дороги міжнародного сполучення. Щоб уберегти село, річку скерували в інший бік. Еменесники терміново прокопали їй нове русло, а кілька десятків людей із найбільш небезпечних ділянок тимчасово евакуювали.

Всього від повені в області постраждало сім районів та місто Чернівці, де в зоні затоплення опинилося два великы мікрорайони і відомий на всю Україну Калинівський ринок, який забезпечує роботою 20 тисяч осіб. Ситуацію погіршило те, що через переповненість водою прорвалися дамби на каскаді ставів неподалік міста. Тому вже на ранок середи затопило шість вулиць обласного центру: у будинках околиць вода піднялася на 10—20 сантиметрів. Пік повені у Чернівцях прогнозують на ніч з четверга на п’ятницю, коли рівень води у річці Прут мав піднятися до шести метрів (2008-го він досяг позначки дев’ять метрів). Мешканців зони можливого затоплення попередили про ймовірну евакуацію. Не чекаючи, дехто заздалегідь переїхав до родичів, інші до ранку не склепили повік. Тимчасово відселити довелося лише мешканців однієї вулиці. Зараз максимально вода у річці Прут біля Чернівців піднялася до 523 см. Затопленими виявилися 90 контейнерів Калинівського ринку. У четвер на ранок вода почала потроху спадати, хоча невеликий дощ усе ще йде.

В області оголосили надзвичайну ситуацію регіонального рівня. Зарозпорядженням міністра з надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича, який відвідав Буковину, у затоплені райони терміново прибули підрозділи МНС зі спецтехнікою із сусідніх областей. У рятувальних роботах бере участь майже тисяча осіб, залучено 120 одиниць техніки.

За оперативною інформацією ГУ МНС у Чернівецькій області, з районів підтоплення тимчасово відселено 238 осіб, серед них 135 дітей, врятовано десять. Евакуюють ще 115 осіб у Вижницькому районі. У постраждалих районах здійснюють цілодобове патрулювання, людям підвозять воду та продукти. Міліція запобігає мародерству у районах евакуації.

За попередніми підрахунками, збитки від стихії склали понад 15 млн. грн.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати