Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

15 червня, 00:00

Де діти проводять канікули

За результатами дослідження, проведеного психолого-педагогічним центром Київського палацу дітей та юнацтва, 88% київських підлітків проводять більшість свого вільного часу за блакитними моніторами. Лише 42% опитаних відвідують навчальні позашкільні заходи у своєму районі, а 13% відвідують шкільні гуртки або секції, повідомляє «Українська правда». За даними Міністерства освіти та науки, в Україні функціонує 14 601 заклад позашкільної освіти. Проте вони охоплюють лише декілька відсотків з 4,5 мільйона українських школярів. І якщо через брак коштів (фінансування ведеться з прибуткової частини місцевих бюджетів за залишковим принципом) сільські діти позбавлені багатьох можливостей, які є у великих містах, то міським дітям просто бракує інформації про наявні можливості. Наприклад, 68% опитаних київських школярів відповіли, що зовсім не знають про головний позашкільний заклад країни — Київський палац дітей та юнацтва (КПДЮ), про те, чим можна займатись у ньому. Часто діти не здогадуються навіть про гуртки, які є в їхній школі або районних центрах творчості. Приміром, не всім відомо, що поряд з хореографічними, хоровими, театральними і художніми гуртками існують гуртки журналістики, телевізійної справи, анімації, економіки, реклами, архітектурного моделювання, туризму, інтернет-технологій, веб-дизайну та багато іншого.

Українські каратисти — найкращі

33 золоті медалі завоювали українські каратисти на міжнародному фестивалі 7-th Kyiv Open CUP за версією WKF. У змаганнях узяли участь 435 спортсменів з 42 клубів усіх регіонів України, а також з Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Росії, Узбекистану. Українські каратисти знову показали найкращі результати. У загальному командному заліку найкращий результат показали українські клуби: на першому місці — клуб «Чемпіон» з 9 золотими медалями, друге місце в клубу «Катана» — 4 золоті медалі, й на третьому місці організатори турніру — клуб «Сьогун» — 4 золоті медалі.

— Ми раді, що з кожним роком на турнірі все більше учасників і з кожним роком їх рівень підготовки дедалі вищий. Чудово, що на Kyiv Open CUP приїжджають призери чемпіонатів Європи, світу й зустрічають тут гідних суперників. Ми щиро пишаємося результатами українських каратистів — цього року вони завоювали 33 золоті медалі, — коментує підсумки 7-th Kyiv Open CUP організатор турніру Сергій Левчук, президент Клубу карате-до «Сьогун». Окрім медалей переможцям вручали грошові призи. Загальний призовий фонд турніру 7-th Kyiv Open CUP становив 20 000 гривень, також усі призери одержали пам’ятні сувеніри від ГК «Фокстрот», повідомляє Дарина БІЛЕЦЬКА.

Назад до десятирічки?

Повернення до десятирічної шкільної освіти призведе до міжнародної ізоляції українських випускників, безробіття вчителів, фінансових утрат громадян, а також погіршення можливостей самореалізації молоді в країні. Про це заявив голова комітету з питань науки і освіти Володимир Полохало на парламентських слуханнях на тему «Запровадження 12-річної загальної середньої освіти в Україні: проблеми та шляхи їхнього подолання». Він наголосив, що «сьогодні в нашій державі, на жаль, лише декларується, що освіта є основою майбутнього інформаційного суспільства». Володимир Полохало додав, що існує гостра потреба зміцнення матеріально-технічної бази шкіл, налагодження випуску підручників, методичних посібників, вдосконалення законодавчої бази в цій сфері, підвищення соціального статусу вчителя, приведення його заробітної плати у відповідність із суспільною затребуваністю педагогічної праці тощо. «Натомість не можуть не насторожувати деякі позиції, які містяться в Програмі економічних реформ на 2010—2014 роки, розміщеній на сайті Президента України, щодо оптимізації мережі шкіл, розробки і переходу до єдиного стандарту вартості навчання одного учня», — наголосив Полохало. «Що за цим стоїть? Якщо коротко, то школи будуть позбавлені гарантованого державного фінансування в повному обсязі. Кошти виділятимуться в залежності від кількості учнів в межах гарантованого державного ліміту. Безплатний ліміт включатиме мінімум навчальних годин. Зникне кожна четверта школа. Батькам всупереч Конституції України і Закону України «Про освіту» доведеться доплачувати за повноту середньої освіти», — підкреслив він. Володимир Полохало висловив переконання, що повернення до десятирічної середньої освіти призведе до міжнародного невизнання атестатів та дипломів у зв’язку з порушенням рекомендацій ЮНЕСКО про щонайменше 12-річний термін здобуття середньої освіти.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати