Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Мудрий наїв

Мистецтво любові, добра та радості Марії Примаченко
04 червня, 00:00

Мистецтво наївного малярства української народної майстрині Марії Примаченко активно згадували 2008 року. Цей рік на честь 100-літнього ювілею присвятили талановитій художниці, чиє ім’я стоїть поруч із Анрі Руссо, Ніко Піросмані, Іваном Генераличем. Але це — в міжнародному контексті, а в нашому, українському, Марія Примаченко — унікальна. І 2008-го, і в попередні роки «День» часто звертався до життя та — особливо — творчості художниці. Але глибина таланту й світогляду Марії Примаченко змушує ще і ще повертатися до її робіт та захованих у них смислів. Тому «Галерея «Дня» без будь-яких приводів дарує читачам «побачення» із деякими роботами майстрині з альбому «Дарую вам сонце», виданого у той самий ювілейний рік.

Нагадаємо, що Марія Примаченко народилася та провела своє життя у селі Болотня на Київщині. Найбільша частина її творчого доробку, близько 650-ти творів, написаних у 1936—1987 роках, зберігається в колекції Музею українського народного декоративного мистецтва у Києві. Близько ста робіт художниці зберігається у колекції Запорізького обласного художнього музею. Марія Примаченко малювала квіти, звірів, птахів і людей, але своєю неповторною малярською манерою створила власний символічний Всесвіт та передала багатство і красу народної духовності.

Найкращим коментарем до творчості художниці стануть її власні слова: «Роблю сонячні квіти, тому що людей люблю, творю на радість, на щастя, щоб всі народи один одного любили, щоб жили вони, як квіти, по всій Землі...».

 

 

 

 

 

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати