Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Віталій Кличко вибрав нового суперника
Чемпіон світу в суперважкій вазі за версією WBC Віталій Кличко найближчий поєдинок проведе проти чемпіона Європи поляка Альберта Сосновського. Про це повідомляє офіційний сайт польського боксера. 31-річний польський боксер заради бою з українським чемпіоном відмінив запланований на 9 квітня поєдинок з Одлі Харрісоном. Повідомляється, що поєдинком зацікавився німецький телевізійний канал RTL, який вже гарантує велику телеаудиторію в Європі. Точна дата поєдинку поки що невідома, але, найімовірніше, він відбудеться 29 травня. «Спасибі Віталієві Кличку та його команді за наданий мені шанс. Я дуже поважаю Віталія, але це не означає, що я його боюся. Це величезна можливість для мене, й упускати її я не збираюся. Я не хочу запізнитися на найважливіший бій мого життя», — сказав Сосновський. Нагадаємо, раніше передбачалося, що В. Кличко зустрінеться на рингу з росіянином Миколою Валуєвим. В. Кличко запропонував М. Валуєву два млн. дол. за їх спільний поєдинок. Проте переговори не увінчалися успіхом і Бернд Бенте, менеджер В. Кличка, заявив, що переговори про проведення поєдинку зайшли в глухий кут і були припинені. Потім В. Кличко зробив російському боксерові ще одну пропозицію — заплатити за бій з ним 2,5 млн.дол.
У Вінниці навчають дітей самостійно вирішувати конфлікти з однолітками
«У школі діти часто зазнають образ, приниження, потерпають від використання образливих прізвиськ тощо, — говорить директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Сулімова. — Майже 50% хлопців віком 9-11 років та 65% дівчат цього ж віку зазнають насильства в школі. Якщо дитина не знаходить порозуміння в сім’ї — вона повинна його знайти зі шкільними психологами, класними керівниками та вчителями шкіл». Чотири учні конфіденційно та на добровільних засадах таємно спілкуються з іншими дітьми, які зазнають насилля в їхній школі. Потім, не називаючи імен та прізвищ, повідомляють про конфліктну ситуацію дитячим омбудсменам, які, в свою чергу, проводять бесіди з учнями в класі. Омбудсмени дають різноманітні тестові завдання, а також відтворюють ту чи іншу конфліктну ситуацію, тим самим даючи можливість відчути себе на місці ображеної дитини. Як говорять самі ж омбудсмени, такі заняття зближують однокласників та укріплюють дружні стосунки. Це експеримент, який проводять у Вінниці для захисту дітей в школі від насилля. Як повідомила Світлана Сулімова, найчастіше насильство над дітьми чиниться самими ж дітьми. Група, яка займається розв’язанням конфліктних ситуацій називається «Порятунок». Цей проект реалізовує Всеукраїнська громадською організацією «Жіночий консорціум України» та Шведської громадської організації «Save the Children Sweden». Зараз обговорюється питання створення безпечного середовища в школах шляхом запровадження нових методів міжособистісного спілкування між дітьми, вчителями та батьками, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.
Українські захисники тварин звернуться до Європарламенту
Харківські захисники тварин готують звернення до Європарламенту щодо недотримання в Україні Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження», повідомляє «Радіо «Свобода». Громадські організації обурені рішенням міськради Харкова посилити роботу служб з відловлювання бродячих собак, аби забезпечити належний санітарний стан міста напередодні Євро-2012. «Місцеві чиновники підрахували: у Харкові близько 45 тисяч бродячих собак. Це надто багато для міста, що за два роки прийматиме футболістів та вболівальників з усієї Європи. Тож у міськраді вирішили посилити роботу служби відловлювання, зокрема дозволити присипляти злих та агресивних собак і заборонити підгодовувати бродячих. Такі заходи захисники тварин називають негуманними і такими, що порушують Закон України і міську програму «Про захист тварин від жорстокого поводження», — каже Олена Ратникова фон Зассе. «Там є таке: зламати всі укриття, де перебувають бездомні тварини, що вони собі самі зробили або опікуни для них створили. Не допускати створення таких схованок. Вжити заходів з недопущення бездомних тварин на підвідомчих територіях. А підвідомчі території у нас усі. Тож якщо видається таке розпорядження, значить, треба всіх відловити, й куди подіти? А діти нікуди! Залишається тільки знищити», — каже пані фон Зассе. Вже кілька років Олена Ратникова фон Зассе намагається створити у Харкові притулок для бродячих тварин. Однак ані міська влада, ані спонсори на ідею не відгукнулися: непосильною виявилася сума у 600 тисяч євро.
У Кіровограді ввели штрафи за засмічення вулиць
Вже протягом двох тижнів в Україні діють нові штрафи за засмічення вулиць, проте не всі українці звертають на них увагу, повідомляє «Ліга». Наприклад, у Кіровограді заборонено смітити, палити, пити пиво, лузати насіння в громадських місцях — за кинутий мимо урни недопалок або цукерковий фантик штраф становить 340—1360 грн. На порушників полюють спецінспектори, які в день складають до 100 протоколів. Учасники рейдів спочатку роблять усне попередження порушникам, у разі повторного порушення складають протокол. У конфліктних ситуаціях на допомогу викликають міліцію. Спецінспекція не має права затримувати, немає в неї і засобів захисту. За словами інспектора спецінспекції Серегія Кареліна, дії людини, яка кинула недопалок на тротуар підпадають під 152 статтю, — «засмічує прилеглу територію». Протокол про порушення передають на розгляд адмінкомісії, де і визначають ступінь провини в грошових знаках. Вирішення комісії можна оскаржити. В міськадміністрації переконують, що виховання штрафами має подіяти. Городяни новацію здебільшого підтримують.
Випуск газети №:
№42, (2010)Рубрика
Суспільство