Перейти до основного вмісту

Фінансовий каталізатор для винахідливості

ЄС на вдосконалення української інноваційної політики виділив 12 мільйонів євро
12 грудня, 00:00

Європейський Союз долучається до підтримки українських «світлих голів», виділяючи Україні 12 мільйонів євро в рамках чотирьох нових проектів для фінансової допомоги нашому інноваційному сектору. Як повідомили днями представники ЄС і українські урядовці на прес-конференції з нагоди презентації проектів, їхня мета — стимулювати місцеве винахідництво і дослідження для створення інновацій з подальшим впровадженням в українське виробництво.

«Одна з найважливіших цілей Європейського Союзу — стимулювати дослідження та інноваційну активність задля економічного розвитку в Україні, — заявив голова представництва Євросоюзу в Україні Жозеф Мануел Пінту Тейшейра. — Наші нові проекти спрямовані на вдосконалення інноваційної політики на урядовому та регіональному рівнях. Проекти також підвищуватимуть міжнародну конкурентноздатність української економіки на європейському та глобальному ринках і сприятимуть розвитку інфраструктури та інструментів інновацій».

Нові проекти ЄС, як йдеться в офіційному прес-релізі, будуть впроваджуватися протягом найближчих двох років у тісній співпраці з українськими науковими й винахідницькими колами та місцевими бізнесменами й промисловцями.

Гроші ж на впровадження отримають (і розпоряджатимуться ними) міністерства економіки й освіти та науки, а також Державне агентство з інвестицій та інновацій і Державний комітет з регуляторної політики та підприємництва.

Саме час стимулювати інноваційний рух в Україні, вважає заступник міністра економіки України Віктор Пантелеєнко. Адже, за його даними, нині зношення загальних фондів економіки складає 52%. А деякі основні галузі, такі як залізничний транспорт та енергетичний сектор, зношені в середньому на 80%.

Чиновники також запевняють, що завдяки європейській допомозі зможуть повернути українську науку в світову еліту, декларуючи мету інтеграції до європейського дослідницького простору. «Відтак, для нас сьогодні дуже важливо здійснити практичні кроки, які б дозволили нашим вченим інтегруватися в цю спільноту, — зауважив заступник міністра освіти та науки України Максим Стріха. — Йдеться про створення того середовища в країні, яке дозволить нашим науковцям зрозуміти й використовувати всі можливості даних проектів, аби робити їх конкурентноспроможними».

Як підкреслив Стріха, Україна найближчим часом зробить усе можливе, аби було відновлено дію угоди про науково-технічне співробітництво між Україною та ЄС.

Що стосується конкретних проектів, то 12 мільйонів євро вирішили витратити, зокрема, на «вдосконалення стратегій, політики та регулювання інновацій в Україні». Так називається перший проект, метою якого, як зазначається в прес-релізі, є приведення української політики в сфері досліджень та інновацій у відповідність із передовою європейською практикою. Також передбачається покращення нормативного та законодавчого середовища у цій сфері, включаючи права інтелектуальної власності, навчальні тренінги для фахівців галузі, а також програми наукового обміну між українськими та іноземними експертами.

Другий проект — «Розвиток фінансових схем та інфраструктури для підтримки інновацій в Україні» — спрямований на покращення фінансового клімату для дослідницького та інноваційного секторів шляхом створення Венчурного фонду для інноваційного та технологічно спрямованого бізнесу, а також двох Фондів гарантування кредитів — у якості пілотних проектів у двох областях України (на сьогодні обирають між Київською, Рівненською та Харківською).

Третій проект під назвою «Підтримка наукомістких та інноваційних підприємств і процесу передачі технологій для бізнесу в Україні» надаватиме практичну допомогу й сприяння розвитку бізнесу. Автори проекту сподіваються, що він допоможе створити проміжні структури, такі, як інкубатори передачі технологій, наукові центри, технопарки, котрі сприятимуть розвитку бізнесу.

І останній проект — «Офіс спільної підтримки для сприяння інтеграції України до дослідницького простору ЄС» — має на меті створення стабільної операційної структури, що підсилить конкурентноспроможність Національного інформаційного центру наукової і технологічної співпраці «ЄС—Україна» при Міністерстві освіти та науки України. За задумом авторів проекту, підтримка полягатиме й у передачі конкурентноспроможних пропозицій до фінансованої Євросоюзом сьомої рамкової національної програми щодо дослідницького і технологічного розвитку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати