Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

27 травня, 00:00

Населення України продовжує скорочуватися

У період із 1 березня до 1 квітня 2009 року кількість українців поменшала на 21,3 тисячі осіб — до 46,08 мільйона осіб, повідомляє Державний комітет статистики. За попередній звітний період скорочення населення України становило 14,17 тисячі осіб. Із загального населення країни міське становить 31,6 мільйона осіб. У січні-березні народилося 125,8 тисячі осіб, померло — 193 тисячі осіб, з яких 1,2 тисячі — діти у віці до одного року. Коефіцієнт народжуваності — 11,1 на 1 тисячу осіб, смертність — 17. Разом із тим шлюбів в Україні за цей період зареєстровано 53,8 тисячі, розлучень — 35 тисяч. Загальний коефіцієнт шлюбів — 4,7 на 1 тисячу населення, розлучень — 3,1. Згідно з останнім переписом населення України, проведеним 5 грудня 2001 року, в країні проживало 48 мільйонів 457 тисяч осіб. Після перепису 2002 року статистика наводила дані трохи більше 48 мільйонів осіб населення, 2003 року — 47,62 мільйона, на кінець 2004 року — 47,28 мільйона. Як повідомлялося, за даними ООН, у період 2009—2050 років чисельність населення в Україні скоротиться на 15 млн. осіб.

У Києві побудують притулок для бездомних тварин

У Деснянському районі Києва в найближчому майбутньому планується побудувати притулок для безпритульних тварин, повідомила радник мера Києва з питань навколишнього середовища Світлана Берзіна, повідомляє ЛігаБізнесІнформ. «Розглядається варіант ділянки поблизу ТЕЦ-6, яка потенційно може бути відведена під притулок для тварин. Там у недобудованому стані знаходиться кладовище для тварин, яке, в кінцевому результаті, рано чи пізно буде добудоване. Зараз розглядаються питання, як цю ділянку краще перевести із земель лісового фонду в землі загального призначення», — зазначила вона. За словами С. Берзіної, в притулку могли б оселитися 700—1000 тварин. На його будівництво потрібно 10—12 млн. грн., і ці кошти виділятимуться з міського бюджету: «Цього року може йтися лише про підготовку проектної документації. Будівництво, гадаю, могли б закінчити за 1—1,5 року». При цьому радник мера з питань навколишнього середовища наголосила, що нарівні з цим будівництвом в місті обговорюється питання зведення міні-притулків. «Їхнє створення зніме навантаження з притулку в Бородянці, зробить реалізацію програми більш масовою і більш виправданою економічно», — зауважила С. Берзіна і додала, що до кінця року в Києві повинні з’явитися три-чотири міні-притулки.

Спортивним школам нададуть категорії

З 1 вересня 2009 року розпочнеться визначення категорій дитячо-юнацьких спортивних шкіл в залежності від ефективності їх роботи, повідомляє прес-служба Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. Міністр Юрій Павленко зазначив, що присвоєння ДЮСШ категорій відбувається в межах реалізації затвердженого Кабінетом Міністрів України наприкінці минулого року нового Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, яке розробили фахівці Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. Визначення категорії передусім залежатиме від кількості спортсменів, які входять до складу збірних команд, та результатів їх виступів на змаганнях, матеріально-технічної бази, наявності висококваліфікованих тренерських кадрів, проведення спортивно-оздоровчих та інших заходів. Присвоєння дитячо-юнацьким спортивним школам відповідних категорій дозволить переглянути умови оплати праці тренерів, визначити її розмір в залежності від досягнутих результатів, збалансувати інфраструктуру розвитку ДЮСШ та залучити більше дітей та підлітків до занять фізичною культурою і спортом. «Проблеми дитячо-юнацького спорту потребують вирішення органами влади різних рівнів. Адже в більшості ДЮСШ немає сучасного спортивного інвентарю та обладнання, немає навіть власної спортивної бази, що спричиняє серйозні труднощі в організації навчально-спортивної роботи. Зокрема, тільки 42% шкіл мають спортивні бази, а на придбання обладнання та інвентарю для усіх спортивних шкіл потрібно 50 мільйонів гривень», — наголосив Юрій Павленко. Нагадаємо, в Україні діє близько 1700 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, у тому числі 253 спеціалізованих. Фізичною культурою і спортом у них займаються майже 724 тисячі дітей та молоді, що становить 13,5% від загальної кількості дітей України у віці від 6 до 18 років (у 2007 році — 11,3%).

У Ялті з’явився олімпійський басейн

Президент Національного олімпійського комітету України, олімпійський чемпіон Сергій Бубка, олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова та призер Олімпійських ігор Денис Силантьєв взяли участь в урочистому відкритті басейну готельного комплексу «Ялта-Інтурист», повідомляє прес-служба Національного олімпійського комітету. Цей плавальний басейн олімпійського розміру з морською водою, що підігрівається, вводиться в експлуатацію після повної реконструкції, в ході якої були встановлені сучасні системи фільтрації й переливу води, чаші басейну та облаштована прилегла до басейну зона відпочинку. «Ця подія має особливе значення, адже саме тут протягом багатьох років свої збори проводила національна та олімпійська збірна з плавання», — наголосив Сергій Бубка. Незважаючи на те, що трибуни не передбачені, але змагання тут можна проводити, зазначили організатори. За 72 години морська вода зливається і заливається звичайна. Як зазначила Яна Клочкова, в той час, коли вона виступала, не було створено таких умов, а тепер спортсмени мають ще одну базу для активної підготовки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати