Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

24 лютого, 00:00

Дерева і ... тривалість життя

Дерева відіграють важливу роль в житті не тільки планети в цілому, але й кожної окремої людини. Новітні дослідження дозволили вченим встановити, що зелені насадження позитивно впливають на фізичне й психологічне здоров’я людини, повідомляє УНІАН з посиланням на Passion.ru. Фахівці довели, що помешкання поряд з озелененими територіями значно покращує фізичне здоров’я людини і збільшує тривалість життя. Крім того, люди, будинки яких розташовані біля парків, відчувають себе щасливішими й рідше страждають від психологічних розладів, ніж всі інші. «Природа заспокоює людей, і це допомагає їм омолодитися з психологічної точки зору», — пояснили фахівці. Також вчені оприлюднили дані статистики, яка показує, що на озеленених вулицях нижчий рівень злочинності, ніж в районах, де мало зелених насаджень.

Кабмін взявся за ГМО

Кабінет Міністрів вирішив створити Державний реєстр генетично модифікованих організмів (ГМО), повідомляє прес-служба Кабміну. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 18 лютого. Роботу над формуванням реєстру вестиме Міністерство охорони здоров’я, яке реєструватиме ГМО за результатами державних екологічної та санітарно-епідеміологічної експертиз, а також експертиз реєстраційних матеріалів на лікарські засоби. Інформація реєстру розміщуватиметься на офіційному сайті МОЗ, систематично публікуватиметься в засобах масової інформації та безкоштовно надаватиметься за запитами юридичних і фізичних осіб. Кабмін також затвердив порядок державної реєстрації генетично модифікованих організмів — джерел продуктів харчування. Розпорядження також стосується продуктів харчування, косметичних і лікарських засобів, які містять такі організми або ж були отримані з їх використанням. Найбільш поширеними є генетично модифікована соя, а також кукурудза, рис, томати, цукровий буряк тощо.

На кордоні побільшало мігрантів

Захист економічних інтересів України на кордоні — одне з пріоритетних завдань на 2009 рік, визначених колегією Державної прикордонної служби, що відбулася днями у Києві. На ній підкреслювалося, що у зв’язку з погіршенням економічної ситуації в країні та зростанням рівня безробіття у прикордонних регіонах спостерігається активізація протиправної діяльності, повідомили УКРІНФОРМу з Держприкордонслужби. Протягом 18 та 19 лютого прикордонники затримали 22 особи, що порушили державний кордон, відмовили у пропуску 117 особам, у тому числі — 68 потенційним нелегальним мігрантам. Крім цього, самостійно та у взаємодії зі співробітниками інших відомств у 27 випадках було вилучено контрабандних товарів на суму майже півмільйона гривень, виявлено шість тайників з контрабандою, виконано 10 доручень правоохоронних органів та складено 199 протоколів про адміністративні затримання. Серед найрезонансніших — затримання трьох нелегальних мігрантів із В’єтнаму, колишніх працівників харківського ринку «Барабашово», що намагалися утекти в Росію поза пунктом пропуску; вилучення великої партії сигарет на українсько-молдовському кордоні та двох авіаційних радіокомпасів у потязі «Дніпропетровськ — Москва»; затримання наркокур’єра з двома пакунками макової соломки співробітниками мобільної застави «Дергачі» Харківського загону.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати