Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Будинок Шолом Алейхема під загрозою знесення
У Києві почали незаконно зносити історичний будинок по вулиці Червоноармійській, 35, повідомляє Лігабізнесінформ. Коли журналісти телеканала «1+1» спробували відзняти руйнування культурної пам’ятки, на знімальну групу напали. Згідно з історичними джерелами, в цьому будинку деякий час жив єврейський письменник Шолом Алейхем. Ще минулого тижня міська влада заборонила будь-які роботи із ліквідації споруди, поки не буде з’ясовано, чи дійсно тут проживав літератор. Усупереч цьому в суботу роботи почалися. За словами міліціонерів, руйнувати будинок взялося товариство «Київжитлоінвест менеджмент». Причому представники цієї компанії на ділянці так і не з’явилися і жодних документів на підтвердження права власності працівникам міліції не надали. Приватна охоронна фірма перекрила вантажівками під’їзд до будівлі, яку продовжували руйнувати.
Питну воду перевірили на якість
Протягом 2008 року регіональні центри стандартизації, метрології та сертифікації Держспоживчстандарту України в цілому перевірили якість 2 млн. 614 тис. м куб. питної води. З них 366 тис. 700 м куб (14%) не відповідали нормативній документації за показниками якості, що діє в Україні, повідомляє Лігабізнесінформ. Як повідомили у прес-службі Держспоживчстандарту, кількість перевірених торік водопостачальних підприємств становила 289. На 244 із них (84,4% перевірених) були виявлені різноманітні порушення стандартів, норм і правил, зокрема, 118 підприємств (40,8%) постачали споживачам питну воду, яка за показниками якості та безпеки не відповідала вимогам ДСТ 2874-82 «Вода питна. Гігієнічні вимоги і контроль за якістю». На 25 із перевірених підприємств (8,6%) була виявлена питна вода, яка не відповідала вимогам стандарту за мікробіологічними показниками; на 38 (13,5%) — за органолептичними (смак, запах); на 98 (33,9%) — за фізико-хімічними. На 69 підприємствах (23,9%) під час перевірок була встановлена відсутність нормативної документації; на 95 (32,9%) — незадовільне метрологічне забезпечення; на 144 (49,8%) — відсутні лабораторії контролю якості води питної; 7 лабораторій (2,4%) не були атестовані. Крім того, під час перевірки були виявлені порушення санітарно-технологічного стану зон санітарної охорони джерел водопостачання на 44 підприємствах, що становить 15,2% від загальної кількості перевірених підприємств.
Учні підготували книгу про УПА
Проведені учнями Рівненської малої академії наук дослідження про рух національно-визвольного опору на території поліського краю у 1944—1953 роках увійшли у книгу «Стежками УПА». Її присвячено сторіччю з дня народження Степана Бандери та Тараса Бульби-Боровця та видано за сприяння обласного Управління науки й освіти в серії «Колесо історії», повідомляє Укрінформ. Юні автори свої розповіді створили на основі свідчень колишніх учасників цих формувань. У збірнику подано опис їхніх боїв із гітлерівськими загарбниками та загонами НКВС, показано духовний світ патріотів. Згідно із планами, незабаром світ побачать ще кілька аналогічних випусків.
Буковель — у двадцятці найбільших гірськолижних курортів світу
Туристичний комплекс «Буковель» до 2010 року увійде в число 20 найбільших гірськолижних курортів світу, повідомляє Укрінформ. Тут планується збільшити сумарну довжину трас до 278 км, а кількість підйомників — до 35. ТК «Буковель» — молодий і в той же час найбільш розвинений гірськолижний курорт України. Нині сумарна протяжність трас — близько 50 км (100% з них зі снігогенеруючим обладнанням). Серед усіх спусків, а їх у Буковелі 61, працюють 12 «синіх» (для новачків), 41 «червоний» (середні за складністю) і вісім «чорних» (для професіоналів). Гірськолижний курорт має 14 підйомників, розвинену інфраструктуру. Освітлення схилів дозволяє кататися і в вечірній час.
Український бігун здобув «срібло»
Спортсмен Сергій Лебідь з Дніпропетровська посів друге місце на сьомому із десяти етапів серії Міжнародної легкоатлетичної федерації (IAAФ) з кросу, що пройшов на трасі в італійському Сан Вітторе Олона. Восьмиразовий чемпіон Європи поступився лише іменитому катарцю Саїду Саїфу Шахіну, повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу Федерації легкої атлетики України. У підсумку переможець подолав дистанцію з результатом 31 хвилина 37 секунд. Сергій Лебідь перетнув фінішну смугу через 9 секунд (31,46). Слідом за ними завершив біг британець Френк Тікнер (31,53).
Випуск газети №:
№17, (2009)Рубрика
Суспільство