Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Процес приватизації поновлюється?
ТОВ «Консалтингова компанія «Увекон Ленд» (Київ) оцінить цілісний майновий комплекс Київського державного підприємства «Смарагд» (раніше — Київська фабрика з виробництва алмазів) разом із земельними ділянками для подальшої приватизації їх на конкурсі. Як повідомив Фонд держмайна в понеділок, компанія «Увекон Ленд» стала переможцем відповідного конкурсу. Згідно з інформацією ФДМ, за підсумками іншого конкурсу ЗАТ «ІПГ «Експотранс» (Київ) визначить ринкову вартість належної державі 40% частки у ТОВ «Світ ласощів» (Черкаська бісквітна фабрика). Переможцем ще одного конкурсу з відбору оцінювача 55% держчастки в ЗАТ українсько-російське науково-виробниче спільне підприємство «Еласт» стало ТОВ «Єврофінанскапітал» (Київ). Як повідомлялося, ФДМ повідомив про рішення приватизувати «Смарагд» разом із землею в червні цього року. Мінпромполітики пропонувало включити дане держпідприємство в перелік приватизованих ще 2007 року, аргументуючи свою позицію відсутністю алмазної сировинної бази в Україїні, складним фінансовим становищем підприємства і необхідністю пошуку стратегічного інвестора.
Завод, незважаючи на проблеми, таки побудують
Компанія «Хенкель Баутехнік (Україна)» зберігає плани щодо відкриття заводу з виробництва сухих будівельних сумішей (СБС) в Миколаєві (Львівська обл.) в січні 2009 року. «На початку 2009 року буде запущено новий завод в Миколаєві Львівської області. Зупинки підприємств і скорочення співробітників компанія поки не планує», — повідомив генеральний директор компанії Володимир Соха. Раніше компанія заявляла, що інвестиції в будівництво заводу потужністю 200 тисяч тонн асортиментної продукції марки Ceresit становили 10 мільйонів євро. У той же час, за словами Сохи, обсяг продажу будматеріалів компанії у другій половині поточного року дуже скоротився. «У середині цього року будівництво виявилося однією з найбільш схильних до кризи галузей української економіки. Що спричинило сильне падіння зростання продажу на будівельному ринку, — зараз, порівняно з минулим роком, він від’ємний», — сказав він. На думку Сохи, ситуація на ринку СБС в Україні 2009 року залишиться складною, проте компанія має намір використати майбутній рік для структурування бізнесу. «На жаль, ми не очікуємо позитивних революційних змін наступного року. З одного боку, ми очікуємо на досить складний 2009 рік, ми до нього готуємося. Розробляємо різні антикризові моделі, але також розраховуємо використати цей рік і як можливість для себе, для очищення компанії, структурування бізнесу і посилення своїх позицій на ринку», — зазначив Соха.
Обладнання для «наших газових партнерів»
Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання ім. Фрунзе (Сумське НВО ім. Фрунзе) поставило ВАТ «Газпром» (Росія) обладнання для реконструкції дотискаючої компресорної станції (ДКС-4) на Ямбурзькому нафтогазоконденсатному родовищі на суму близько $8 мільйонів. Як повідомила прес-служба НВО у вівторок, у рамках контракту, підписаного на початку 2008 року, для ВАТ «Газпром» виготовлено п’ять компресорів потужністю 16 МВт з комплектом агрегатного обладнання. У повідомленні зазначається, що необхідність реконструкції ДКС-4 пов’язана із зменшенням пластового тиску на Ямбурзькому родовищі. Діючі в складі станції компресори буде замінено новими агрегатами, здатними працювати в умовах істотного зниження кількості газу в свердловині. Їхнє застосування забезпечить більшу ступінь стиснення газу: замість 1,44 — у три рази, за рахунок чого рівень тиску на виході зі станції залишиться колишнім, і буде стабільно становити 6 МПа. Зараз на об’єкті розпочинаються монтажні роботи. «Газпром» залишається одним з основних замовників продукції НВО ім. Фрунзе. У цей час сумські машинобудівники виготовляють на його замовлення газоперекачувальні агрегати для компресорної станції «Заполярна», обладнання для реконструкції діючих агрегатів на Уренгойському нафтогазоконденсатному родовищі.
Внутрішні й міжнародні авіарейси скорочуються
Авіакомпанія «АероСвіт — Українські авіалінії» (Київ) скоротила частоту низки міжнародних і внутрішніх рейсів у зв’язку з падінням попиту на авіаперельоти, повідомив директор у зв’язках з громадськістю компанії Володимир Гайдаш. За його словами, компанія скоротила частоту перельотів до Ларнаку (Кіпр) з трьох до двох на тиждень, до Стамбулу — з дев’яти до семи на тиждень, до Афін — з п’яти до чотирьох на тиждень, до Стокгольму — з п’яти до трьох на тиждень. Крім того, «Аеросвіт» змушений був скасувати рейс до Шанхаю, надавши пасажирам можливість користуватися рейсом до Пекіна. На внутрішніх перельотах був скасований рейс до Ужгорода і скорочена частота польотів до Івано-Франківська, Харкова та Чернівців.
Тепер будуватимуть лише за свої «кровні»
Продовжувати будівництво житлового комплексу «Олімпійський» в Броварах (Київська обл.) за рахунок вільних коштів компанії вирішило київське будівельне управління ВАТ «Будмеханізація» (Донецьк), що входить до корпорації Ukrainian Business Group (UBG, Київ). «Беручи до уваги обставини, що склалися на будівельному і банківському ринках України, а саме — труднощі в сегменті іпотечного кредитування, КБУ ВАТ «Будмеханізація» прийняла рішення і відшкодувала вкладені ресурси до ЖК «Олімпійський» приватним інвесторам. Будівництво триватиме за рахунок власних вільних коштів компанії», — говориться в прес-релізі компанії. Як уточнили в прес-службі корпорації UBG, приватним інвесторам відшкодовано близько 8,5 мільйона гривень за продане житло.
Випуск газети №:
№215, (2008)Рубрика
Економіка