Коротко / КУЛЬТУРА
Цариця Кетрін
Стівен Содерберг планує зняти рок-н-ролльний мюзикл «Клеопатра» з Кетрін Зетою-Джонс у ролі єгипетської цариці. Про це повідомляє lеnta.ru, посилаючись на Variety. Крім того, Содерберг збирається запропонувати Хью Джекману роль Марка Антонія — коханця та чоловіка Клеопатри. Сценаристом картини з бюджетом у 30 мільйонів доларів виступив колишній басист американської рок-групи Guided by Voices, яка запише всю музику до фільму. Але перш ніж приступити до зйомок «Клеопатри», Содерберг займеться низкобюджетною картиною «The Girlfriend Experience», яка буде присвячена життю елітної повії в Нью-Йорку. Нагадаємо, Содерберг відомий своїми картинами «Трафік», «Ерін Брокович», «Соляріс» і «Одинадцять друзів Оушена».
Золоті шпильки
Британські вчені-археологи знайшли кілька золотих шпильок, що прикрашали рукоять кинджалу, вік яких може складати близько 4000 років, повідомляє BBC News. Шпильки, розмір яких настільки малий, що вони можуть пройти у вушко голки, були виявлені в одному зі сховищ університету Кардіффу. Спочатку їх було знайдено при розкопках могили воїна в містечку Буш Берроу неподалік від Стоунхенджу приблизно 200 років тому. Вірогідно, в рукоять кинджала було вправлено тисячі таких маленьких золотих шпильок, однак археологи того часу не звернули на них уваги, і більшість із них була просто розкидана по розкопу.
Шпильки, що залишилися в 1960-х роках XX століття, потрапили до рук професора Річарда Аткінсона з університету Кардіффу. Аткінсон був широко відомий своїми розкопками на Стоунхенджі. Вони були покладені в коробку з-під фотоплівки і підписані «Буш Берроу» за місцем розкопок. Пізніше на них натикнувся професор Джон Еванс, який забрав їх до себе на кафедру. Після смерті Еванса, студенти та викладачі, що розбирали його колекцію, знову виявили шпильки, які тепер будуть виставлені в одному з музеїв. На думку фахівців, знахідка свідчить про високий рівень майстерності обробки золота в добу бронзи.
Ювілей собору
Вийшла друком унікальна перевидана книга дореволюційного письменника Володимира Кігна-Дедлова «Київський Володимирський собор та його художні творці».
Автор книги Володимир Кігн (Дедлов — літературний псевдонім) — практично не відомий сучасникам російський письменник, був учнем Івана Тургенєва, сподвижником Антона Чехова й біографом Віктора Васнєцова. Літературний критик, мистецтвознавець і мандрівник служив дійсним статським радником у МВС Росії наприкінці XIX — початку XX століття. Вихід книги, яка востаннє видавалася в Росії 1901 року, приурочений до 145-річчя початку зведення київського Володимирського собору й до 150-річчям від дня народження Дедлова, повідомляють РІА «Новости».
Київський Володимирський собор будувався 44 роки. Розпис стін і куполів тривав упродовж десяти років під керівництвом професора мистецтв, земляка Кігна-Дедлова з Білорусі Адріана Прахова. Свій внесок у розпис зробили видатні художники XIX століття Віктор та Аполлінарій Васнєцови, Михайло Врубель, Михайло Нестеров, Павло та Олександр Свєдомські, Вільгельм Котарбінський, представники Київської художньої школи Миколи Мурашка — Микола Пимоненко, Сергій Костенко, Андрій Мамонтов та Віктор Замирайло.
Форд — новий кінопрезидент
Шанувальники американського кінематографа обрали нового президента США з акторів, які свого часу виконали роль глави Білого дому. На думку кіноманів, найкращою кандидатурою для виведення американської економіки з кризи міг би стати Харрісон Форд, який зіграв головну роль у фільмі 1997 року «Літак президента», повідомляє newsru.cоm, посилаючись на The New York Times. За результатами голосування, проведеного на сайті Moviefone.com, потенційний кандидат Форд набрав 24% голосів електорату. За зіркою «Індіани Джонса» йде актор Морган Фрімен, який зіграв роль глави держави в стрічці «Зіткнення з безоднею» (1998). За чорношкірого кандидата свої голоси віддали 16% глядачів. На думку редактора Moviefone Скотта Робсона, подібні результати голосування свідчать про бажання американського народу бачити на чолі держави сильну особистість, здатну піти на жорсткі заходи в умовах світової кризи.
Третє місце глядачі віддали Майклу Дугласу. За актора, який 1995 року що зіграв главу Білого дому в романтичній комедії «Американський президент», проголосувало 15% відвідувачів сайту. Всього в голосуванні взяли участь понад 1мільйон кіноманів.
Випуск газети №:
№193, (2008)Рубрика
Культура