Коротко / ПЛАНЕТА
Світові лідери переглянуть систему фінансів
Лідери США та Євросоюзу домовилися провести серію міжнародних самітів для вироблення заходів із подолання світової фінансової кризи та для запобігання аналогічним потрясінням у майбутньому. Про це говориться в заяві за підсумками зустрічі в Кемп-Девиді президента США Джорджа Буша, президента тимчасово головуючої в ЄС Франції Ніколя Саркозі та голови Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу. Вони вирішили вступити в контакт з іншими світовими лідерами, щоб домовитися про проведення серії самітів, присвячених викликам, з якими стикається глобальна економіка. Першу зустріч голів держав і урядів пропонується провести в США відразу після президентських виборів (11 листопада). Передбачається, що в ході цих зустрічей лідери планети переусвідомлять систему фінансів і позбудуться «поганих звичок». Президент США повідомив, що на саміті будуть присутні представники як G8, так і країн, що розвиваються. Білий дім, як дають зрозуміти його представники, хотів би вислухати весь широкий спектр ідей не лише з боку європейців, але й з боку азіатських країн, що розвиваються.
Курдський протест
На південному сході Туреччини, де більшість населення — курди, на вулиці міст вийшли десятки тисяч осіб на знак протесту проти жорстокого поводження влади з курдським лідером Абдуллою Оджалланом, який відбуває довічне ув’язнення. У турецькому місті Діярбакир демонстранти закидали каменями поліцейські патрулі. Правоохоронці застосували сльозоточивий газ і водомети, в результаті сутичок більше десяти осіб отримали поранення, десятки маніфестантів арештовано. У той же час, Стамбул спростував інформацію про жорстоке поводження з лідером курдів. Міністр юстиції Туреччини Алі Шахін заявив, виступаючи по одному з центральних телеканалів: «Всі міркування про нібито жорстоке поводження з Абдуллою Оджалланом є безпідставними. Подібного роду чутки розповсюджуються, щоб дестабілізувати ситуацію в країні». Влада попередила, що будь-які акції в підтримку Оджалана придушуватимуться. Оджалана, якого влада Туреччини вважає винним у загибелі більш ніж 37 тис. осіб унаслідок майже 30-річного збройного конфлікту з РПК, було заарештовано в лютому 1999 року в Кенії. Він був засуджений до страти згідно з обвинуваченням у сепаратизмі та державній зраді. Згодом це покарання Оджалана було замінене на довічне ув’язнення без права на амністію.
Службовий роман голови МВФ
Міжнародний валютний фонд (МВФ) почав внутрішнє розслідування щодо свого голови Домініка Стросс-Кана, щоб з’ясувати, чи не скоював він порушень у зв’язку із сексуальними стосунками зі своєю підлеглою, повідомляє The Wall Street Journal. Ініціатором розслідування став найстаріший член ради директорів фонду — 80-річний Шакур Шаалан. У заяві, направленій до газети, 59-річний Д. Стросс-Кан заявив, що не скоював жодних службових порушень. Розслідування торкається стосунків Д. Стросс-Кана з колишньою співробітницею африканського департаменту, угоркою Пірошкою Надь. У грудні минулого року Д. Стросс-Кан, за словами джерел, яким відомо про цю ситуацію, почав залицятися до заміжньої співробітниці, а потім, на початку 2008 року, між ними почалися інтимні стосунки. Про їхній зв’язок стало відомо в раді директорів МВФ. П. Надь у серпні, в рамках скорочень, пішла з банку та перейшла до ЄБРР. Д. Стросс-Кан, колишній міністр фінансів Франції, обіймає свою нинішню посаду з листопада 2007 року. Він одружений із колишньою телеведучою Енн Сінклер.
Випуск газети №:
№189, (2008)Рубрика
День Планети