Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Розмови працівників ДАI та водіїв запишуть на диктофон
Із 15 жовтня працівники ДАІ зможуть записати на диктофон всі розмови з водієм, повідомляє «Главред». Відповідне розпорядження вже надійшло в підрозділи ДАІ, і куплено потрібну кількість диктофонів. У Державтоінспекції вважають, що подібний крок стане серйозною перешкодою для «нечистих на руку», причому як водіїв, так і інспекторів. Одночасно буде легше розглядати і скарги на працівників ДАІ — конфліктні ситуації інспектор зможе записати на диктофон. Адже часто скарги не підтверджуються (з 353 скарг, які надійшли цього року на дії «даішників», після розгляду спеціальною комісією підтвердилося 23). За словами першого заступника начальника департаменту ДАІ МВС України, начальника київської ДАІ Анатолія Сіренка, практично щодня працівники ДПС фіксують факти, коли водії намагаються «відкупитися» від даішників. У вересні зафіксовано понад 60 таких випадків, а матеріали щодо них передано до прокуратури. У той же час, Сіренко вважає, що з прийняттям закону, який посилює відповідальність за порушення ПДР, у водіїв може з’явитися ще більша спокуса домовитися з інспектором «по-доброму». Столична ДАІ нагадує, що за хабар «світить» кримінальна відповідальність.
Посланці любові та миру
У Сімферополі відбулася VII Міжнародна виставка голубів, співочих і декоративних птахів «Посланці любові та миру». У її роботі взяла участь понад 1 тисяча учасників із Криму й інших регіонів України, Росії, Польщі, Узбекистану, Таджикистану. Вони представили тисячі голубів більш ніж 100 декоративних, спортивних, бійцівських і м’ясних порід, а також канарок, папуг, павичів, цесарок, курей та інших тварин, — повідомили «Дню» в прес-службі Кримської асоціації голубівників, любителів співочих і декоративних птахів. Як повідомив журналістам лідер Кримської асоціації голубівників Іллімар Асанов, журі визначило птахів-переможців у відповідності із суворими міжнародними стандартами. Більшість призерів належать кримським і дніпропетровським голубівникам. Він наголосив, що цього року було представлено багато унікальних колекцій голубів європейських, середньоазіатських і кримських порід. Член оргкомітету Міжнародної виставки голубів Андрій Іванець зазначив, що Крим все впевненіше займає лідируючі позиції в країні з розвитку голубівництва. «Раніше Міжнародна виставка голубів у Криму проходила один раз на рік, восени 2008 року Сімферополь вже вдруге приймає любителів птахів. Зараз оргкомітет розглядає пропозицію учасників 7 виставки провести наступну в січні—квітні 2009 року», — повідомив він. Директор Євпаторійського винзаводу Сергій Голубенко зауважив, що виставка пройшла успішно. «Як кілька ковтків хорошого вина підіймають життєвий тонус і залишають приємний післясмак, так і виставка, що минула, допомогла її відвідувачам відірватися від буденних турбот і зануритися у світ краси, добра та любові», — сказав він. Заступник Постійного представника Президента України в АРК Валерій Пробий-Голова, вітаючи учасників і гостей заходу, наголосив, що виставка вже не перший рік сприяє створенню іміджу Криму як регіону миру та стабільності. Це зараз особливо важливо, — вважає Валерій Пробий-Голова, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Кількість українських студентів за кордоном збільшилася в 10 разів
Закордонні ВНЗ все більше приваблюють українських студентів. За останні чотири роки кількість українських студентів, які цікавляться виїздом за кордон з метою отримання освіти, збільшилася в 10 разів, повідомляє «Главред». Як заявила директор освітнього центру «ДЕК» Наталя Тарченко, вітчизняні студенти їдуть на навчання в абсолютно різні країни. Пальму першості, за словами експерта, тримають англомовні європейські країни, зокрема, Ірландія, Велика Британія. Часто українці звертають свою увагу на ВНЗ Німеччини та Франції. «Останнім часом намітився серйозний інтерес учнів і до більш віддалених країн, таких, як США, Австралія, Канада», — уточнює Тарченко. За її словами, також дуже часто наші студенти відправляються за знаннями до найближчих сусідів (Польща, Угорщина, Латвія, Естонія). Нагадаємо, що за даними Тарченко, лише 2007 року до британських навчальних закладів відправилося близько 2 тис. українців.
У Львові створили Центр навчання дітей з аутизмом
У Львові на базі загальноосвітньої спеціальної школи для дітей з важкими порушеннями мови вперше в Україні створено Центр навчання дітей з аутизмом, де вже навчаються 19 дітлахів. До його завдань належить, зокрема, підготовка до школи та навчання дітей з аутизмом, робота з батьками та опікунами таких дітей. За даними наукових досліджень, є підстави вважати, що розлади із спектру аутизму належать до тих, які найчастіше зустрічаються у дітей. На кожних 10 000 дітей віком до 8 років таких — 60 осіб. Загалом люди з аутизмом становлять близько 1% населення, незалежно від раси, соціального статусу людини чи рівня розвитку країни. Аутизм — це глибокий цілісний розлад розвитку, що вимагає комплексної терапії. Найчастіше це відображається у розладах відчуттів і спотвореному сприйнятті світу: люди інакше сприймають світло, зображення та звуки, інакше відчувають дотик, запах, смак чи біль, часто мають проблеми з розумінням спрямованої до них мови. Деякі особи з аутизмом розмовляють, але не розуміють повного і глибокого значення слів та мають труднощі зі спілкуванням. У спектр аутизму входить ціла група розладів, які виникають із конкретних, визначених і базових дефіцитів розвитку, які, з одного боку, можуть спричинити різного ступеню неповносправності, а з іншого — стати причиною нетипових вмінь та особливих здібностей. У дитини з аутизмом у віці до 3 років виразно видно порушення або відхилення у розвитку — у сферах комунікації, суспільних взаємин, уяви, функціональної та символічної гри. Оскільки особи з аутизмом не можуть самостійно пристосуватися до життя у суспільстві, то демократичне суспільство зобов’язане забезпечити їм відповідні умови та надати необхідну допомогу.
Випуск газети №:
№184, (2008)Рубрика
Суспільство