Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Самодіяльність покарана

«Міллі Фірка» заявила про нечинність свого звернення до керівництва Росії й Татарстану й відправила у відставку керівників організації
01 жовтня, 00:00

Кримськотатарська громадська організація «Міллі Фірка» заявила про нечинність опублікованого раніше звернення до політичного керівництва Росії, в якому просила захистити малі етноси України від націоналістів, — про це на прес-конференції в Сімферополі заявив колишній юрист «Міллі Фірка» Марк Бен-Наїм. За його словами, «Міллі Фірка» оголосила про те, що заява була неправильною, що це ініціатива одного лідера організації Васві Абдураїмова, тому її не можна розглядати як заяву організації». Він розповів, що Васві Абдураїмов передавав текст звернення до Генконсульства РФ у присутності представників ради «Міллі Фірка». Він повідомив також, що «Міллі Фірка» відмовляється й від своїх позовів про незаконність указу Міносвіти про українізацію шкіл Криму. Минулого тижня в Сімферополі відбулися позачергові засідання Кенеша (Ради) й Виконкому організації «Міллі Фірка», на яких звернення було розцінене як нечинне й були задоволені заяви про відставку Васві Абдураїмова й голови виконкому Решата Аблаєва.

Нагадаємо, що на початку вересня «Міллі Фірка» оприлюднила звернення до керівництва Росії й Татарстану із закликом «захистити корінний та інші нечисленні етноси Криму від постійного геноциду з боку націоналістично налаштованої офіційної влади України». Автори документа заявили, що змушені апелювати до Дмитра Медведєва й Володимира Путіна, а також глави Республіки Татарстан Мінтімера Шаймієва, оскільки вичерпали «всі можливі засоби захисту в Україні». Вони також стверджували, що зібрали «безліч матеріалів за фактами махрового націоналізму в Україні й підтримки його офіційною владою». У зверненні зазначалося, що «Міллі Фірка» дуже розраховує й сподівається на підтримку й конкретні ініціативи для припинення геноциду малих народів в Україні». Як виявилося, Васві Абдураїмов мав намір також схожі за змістом звернення надіслати керівникам провідних країн Євросоюзу, Туреччини й тюркських республік колишнього СРСР.

У зверненні Васві Абдураїмова, зокрема, говорилося, що факт, «як північні сусіди «виступили як захисники малих народів Кавказу — абхазів і осетин, викликає лише позитивні оцінки». А також, що він «не боїться обвинувачень у прагненні «зайняти проросійську нішу в кримськотатарській політиці». «Якщо так станеться, що інтереси Криму й інтереси кримськотатарського народу збігуться з інтересами, наприклад, Росії, чому б не використати це для розв’язання головних проблем нації?» — заявляв Васві Абдураїмов.

Кримськотатарською громадськістю це звернення було розцінене як прямий заклик лідера організації ввести війська до Криму. Тим паче, що представники Росії заявили, що «Росія обов’язково відреагує на звернення кримськотатарської організації «Міллі Фірка». У відповіді Росії також було заявлено, що «в Москві вважають, що ця заява не відображає позиції всіх кримських татар». Як заявив журналістам перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД і зв’язках зі співвітчизниками Костянтин Затулін, коментуючи звернення організації «Міллі Фірка», Росія зацікавлена в тому, щоб у Криму були нормальні умови існування для всіх етнічних груп. «На мою думку, реакція Росії на звернення кримських татар буде стриманою. РФ, безумовно, зацікавлена в тому, щоб у Криму були нормальні умови існування для всіх етнічних груп, як російських українців, так і кримських татар», — зазначив російський парламентарій.

У Криму звернення організації «Міллі Фірка» назвали «політичним непорозумінням». Лідер меджлісу кримських татар Мустафа Джемільов заявив, що «кожний народ має право мати свою кількість недоумків. Є вони в нас теж. «Міллі Фірка» — це не величезна партія, там осіб 20—25. І вони не можуть відображати думку всіх кримських татар».

Народний депутат України, лідер кримського БЮТ Андрій Сенченко, сказав: «Мені здається, ця заява не зовсім адекватна ситуації. Мені не зрозуміле звернення до лідерів інших країн... Безумовно, є проблеми, зокрема, й облаштування кримських татар. Але я хочу сказати, не менше, ніж проблем і щодо звичайного нормального життя людей усіх національностей у нашій країні», — зазначив Андрій Сенченко.

На прес-конференції в Сімферополі представники кримськотатарських організацій «Койдешлер» і «Бізім Кирим» заявили про своє засудження звернення «лідерів «Міллі-Фірка». А через декілька днів голова Наглядової ради «Міллі Фірка» Енвер Кантемір-Умеров і голова Ревізійної комісії Тальат Джепаров оприлюднили в кримських ЗМІ заяву, в якій говорилося про те, що звернення за підписом Абдураїмова не відображало позиції громадської організації, оскільки «було підготовлене, підписане й передане адресатам з порушенням усіх регламентуючих документів «Міллі Фірка» й, отже, не може вважатися офіційним документом організації».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати