МОЗАЇКА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20080903/4156-8-4.jpg)
Туристи вибирають Празький Град
Національне агентство CzechTourism надало список десяти пам’ятників Чехії, що найбільше відвідувалися туристами за 2007 рік, повідомляє iLoveCZ.ru. Шість з них розташовано в Празі, а всього протягом минулого року інтерес туристів до чеської історії виріс на 12%. Перше місце заслужено отримав Празький Град (1,42 мільйона туристів), другим за відвідуваністю став празький зоопарк, що має амбіції стати найкращим зоопарком світу, туди приїхало на 200 тисяч туристів менше. Найбільш популярним музеєм став Національний, з невеликим відривом йде Єврейський музей. Серед фортець і замків улюбленим місцем туристів оголошено Чеський Крумлов, а найбільш мальовничим природним заповідником — Моравський Крас.
До списку туристичних пристрастей потрапили й технічні пам’ятники Чехії: лідером стала пивоварня Пльзенський Праздрой, другою визначною пам’яткою, що заслуговує на увагу, стала телевежа, розташована в празькому районі Жижков.
Празький Град — фортеця міста Праги, адміністративний район міста, резиденція президента Чехії, а раніше — чеських королів, деяких імператорів Священної Римської імперії, президентів Чехословаччини. Це найбільша за площею президентська резиденція у світі й, можливо, найбільший в світі замок.
Він розташований в Градчанах на високому горбі, пануючому над Прагою. Виключно багатий на архітектурні, художні та історичні скарби. Архітектурна домінанта граду — собор святого Віта, кафедральний собор міста. Там же розташовано кілька давніх палаців і палаців більш пізнього спорудження, а також чудові сади.
У Граді є чимало житлових будинків, в ньому розташована і Злата вуличка — один із символів Праги — що складається з карликових двоповерхових будиночків, вбудованих в арки колишньої кріпосної стіни. У наші дні будиночки переобладнано на сувенірні магазини з різноманітними галереями і експозиціями.
Покинуті міста
У джунглях Амазонії виявлені покинуті міста і села, повідомляє «Вокруг света» з посиланням на Бі-Бі-Сі News. Виявилося, що на місці лісів, які завжди вважалися непридатними для життя, колись розташовувалися густонаселені райони, а поселення були пов’язані між собою мережею доріг.
Люди, що жили в цих селищах, займалися землеробством і тваринництвом, а також розведенням риби. Припускають, що поселення були засновані задовго до того, як в XV ст. до цього регіону прийшли європейці. Зараз на місці, де жили люди, виростають тропічні ліси, пише newsru.com. За словами професора Майка Хекенбергера з університету Флориди, США, знайдені поселення є яскравим прикладом саме міської інфраструктури. Планування поселень і організація життя в цих містах перевершують за своїм розвитком багато класичних прикладів устрою стародавніх міст. Як і міста в середньовічній Європі і Стародавній Греції, міста Амазонки були обнесені високими мурами. Дороги всередині кожного поселення були спрямовані з північного сходу на південний захід і відходили від центрального майдану.
Дослідникам також вдалося виявити греблі й штучні водоймища, які, мабуть, використовувалися для риболовства, а також великі відкриті простори, що можливо відводилися для землеробства. За однією з гіпотез, люди, що населяли ці місця, були винищені європейськими колонізаторами чи загинули від хвороб, які ті принесли з собою.
Випуск газети №:
№156, (2008)Рубрика
Тайм-аут