Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Атомні зміни «грядуть»...

Нове керівництво НАЕК «Енергоатом» шукає спільну мову з росіянами та чекає переможця для поставок реакторних установок
06 серпня, 00:00

Президент цієї компанії Юрій Недашківський повідомив, що зараз розглядається можливість підписання нового контракту з російською ТВЕЛ на поставку ядерного палива після 2010 року. За умовами договору росіяни пропонують співпрацю на 15 років (до 2026 року). При цьому ціни на атомне паливо, за словами Недашківського, будуть привабливішими у порівнянні з пропозиціями інших виробників. Українська сторона обіцяє завершити переговорний процес iз росіянами до кінця 2008 року.

Нагадаємо, що «Енергоатом» — оператор чотирьох нині діючих атомних електростанцій в Україні: Запорізької, Південно-Української, Рівненської та Хмельницької. Їх загальна енергопотужність становить 13,835 ГВт, тобто половину потужностей всіх електростанцій країни. Сьогодні між «Енергоатомом» та компанією ТВЕЛ існує договір, підписаний ще в 1997 році про постачання ядерного палива на українські енергоблоки. Його дія закінчується в 2010 році. Однак у березні 2008 року «Енергоатом» підписала з американською Westinghouse договір про забезпечення ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС на період 2011— 2015 років. Такий крок експерти тоді пояснювали тим, що російська компанія зажадала отримувати більшу платню за своє паливо.

Крім того, до початку осені буде визначено постачальника реакторних установок для третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС (Х3/Х4). «Ми плануємо завершити відбір до кінця серпня і вже у цьому році розвернути роботи підготовчого періоду, що передує активній фазі будівництва, яка тепер вже, на жаль, розпочнеться не раніше 2010—2011 років», — говорить Недашківський. У 2008 році також розпочнеться розробка необхідного техніко-економічного обґрунтування.

За словами Недашківського, «Енергоатом» запропонував взяти участь у конкурсі з відбору типу реакторної установки для Х3/Х4 найбільшим світовим гравцям. Компанії із Росії, Франції, США та Південної Кореї вже направили свої пропозиції на розгляд міжвідомчої комісії, затвердженої Міністерством палива та енергетики. А от французька AREVA відмовилася від участі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати