Остання репетиція перед чемпіонатом України
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20080610/4101-2-1.jpg)
Напередодні найважливіших змагань з кінних видів спорту, в Лісниках, що під столицею, в рамках відкритого кубку Києва, відбувся останній етап змагань з конкуру. Його організатором стала Федерація кінних видів спорту Києва.
Конкур — наймасовіший і найпопулярніший вид кінного спорту. У ньому вершник повинен з конем пройти маршрут на конкурному полі, долаючи встановлені перешкоди. Майстерність обох полягає в тому, щоб не зачепити перешкоди, оскільки вони легко руйнуються, а це може призвести до падіння і, як наслідок, травм.
Вперше конкури почали проводити в Бельгії у середині ХIХ століття. Змагання з подолання перешкод (конкур), а також виїздка та триборства вперше включили до програми Олімпійських ігор у 1912 році.
КОМЕНТАР
Лілія ДОВГА , виконавчий секретар федерації кінного спорту України:
— Змагання відбувалися у два етапи: першого дня у них брали участь вершники за власним бажанням, а другого — тільки найсильніші. Вони змагалися у трьох кваліфікаційних маршрутах: перший конкур — для учасників до 18 років, другий — для молодих коней (до семи років), де взяли участь спортсмени різних вікових категорій, і третій маршрут «Кан-три», де змагалися спортсмени на дорослих конях (від семи років). Саме у цих трьох основних номінаціях визначалися переможці. Цього разу ними стали учасники з Дніпропетровська. Всього у змаганнях взяло участь 115 коней. У конкурі журі звертало основну увагу на витривалість коней та уміння вершників ними керувати: якщо кінь падає, долаючи незначні відстані та маленькі перешкоди, відразу помітно, що спортсмен недостатньо підготував коня до такого рівня змагань.
Оскільки це один з етапів перед чемпіонатом України з кінних видів спорту (останній етап відбудеться 14—15 травня, а чемпіонат — в останні вихідні червня), фахівці розцінюють їх як репетиції перед фінальними змаганнями. До речі, на останніх передчемпіонатних змаганнях очікується набагато більша кількість вершників. Так само, як і в попередніх етапах з конкуру, це спортсмени з Києва, з Харкова, Полтави, Житомира та інших міст. У цілому підготовка учасників конкуру досить висока і кожне змагання показує, що вона покращується. Деякі молоді учасники долали перешкоди навіть краще за дорослих. Проте столичні учасники мають трохи вищий рівень підготовки, оскільки з ними співпрацюють зарубіжні фахівці, та й можливостей для самих тренувань у Києві значно більше, ніж в інших містах. Крім того, спортсмени, що перебувають у столиці, мають і більше шансів навчатися у різних спеціалістів, переймати досвід закордонних колег.
Випуск газети №:
№101, (2008)Рубрика
День України