Перейти до основного вмісту

МОЗАЇКА

20 березня, 00:00

Багатий улов

Лише 20 хвилин було потрібно рибалці з новозеландського міста Тауранга Вогану Крейвену, щоб установити рекорд на щорічних змаганнях iз риболовлі «Lion Red Snapper Fishing Classic», піймавши найбільшу за останні 27 років рибу-люціан, повідомляють РІА «Новости», посилаючись на газету The New Zealand Herald. Щорічні змагання iз риболовлі завершилися минулими вихідними на 90-мильному пляжі Північного острова Нової Зеландії. Як приз за рибу вагою 9,315 кілограма Крейвен отримав 50 тисяч доларів, а також перший приз дня — 3 тисячі доларів. Команда з чотирьох осіб, учасником якої був рекордсмен, стала абсолютним чемпіоном змагань. Кожен із членів команди виграв по 4,5 тисячі доларів і лептоп. Щорічні змагання в новозеландському регіоні Фар Норт — найбільші змагання з прибійної риболовлі (риболовлі в прибійній зоні) у світі.

Люди на Землі розселялися двічі

Канадський палеонтолог Майкл Шиллачі у своїй праці, опублікованій у часописі Journal of Human Evolution, доводить, що міграція людей з Африки відбувалася в два етапи. Загальноприйнята на сьогодні теорія стверджує, що сучасні люди залишили африканський континент і почали заселяти Європу близько 50 тисяч років тому, пише lenta.ru. Професор університету Торонто стверджує, що, хоч усі сучасні люди є нащадками мігрантів «другої хвилі», деякі популяції, що походять з Ізраїлю, Йорданії, Лівану, Сирії, Австралії, Нової Зеландії та Індонезії, мають генетичну схожість із більш ранніми мігрантами.

Шиллачі також установив, що нащадки людей, які мігрували першими, є далекими родичами неандертальців, які залишили Африку набагато раніше за предків людини розумної. Спільний предок Homo sapiens і неандертальців жив у Африці близько 500 тисяч років тому, проте гілка неандертальців виділилася після його міграції до Європи, в той час як сучасна людина з’явилася безпосередньо в Африці. Свої висновки Шиллачі зробив, ґрунтуючись на результатах генетичного аналізу і порівняльного аналізу черепів 28 популяцій сучасної і доісторичної людини. Такий аналіз часто проводять додатково до дослідження послідовності ДНК для більш точного визначення відносин спорідненості між людськими популяціями.

Канадський вчений встановив, що найбільш давні люди з Близького Сходу, з одного боку, і Австралії, Нової Зеландії і Індонезії — з другого, генетично дуже схожі. Всі сучасні люди ближче до «європейців», які жили в період від 40 до 10 тисяч років тому — тобто, вже після «другої хвилі» міграції з Африки. Найбільш імовірним сценарієм розвитку подій, на думку Шиллачі, є наступний: предки людей, що заселили Австралію і Азію, вийшли з Африки до початку міграції, яка привела до заселення Європи 50 тисяч років тому. Учений вважає, що ранні мігранти залишили Африку приблизно 100 тисяч років тому і згодом змішалися з тими, хто залишив африканський континент пізніше.

У своїй статті палеонтолог робить висновок, що людські популяції, що залишали Африку з різницею в 50 тисяч років, могли представляти різні підвиди людини. Деякі попередні дослідження підтверджують висновки, зроблені Шиллачі. У селі Херту в Ефіопії були виявлені останки людини, яка за багатьма ознаками була більш примітивною, ніж Homo sapiens. Приблизний вік знайдених останків — від 154 до 160 тисяч років.

Проте деякі вчені мають сумнів щодо обгрунтованості висновків канадського вченого. Професор Вашингтонського університету Ерік Трінкаус вважає, що нову роботу можна розглядати як «цікавий аналіз», однак для повноцінного дослідження вивчено ще недостатню кількість останків. Як на інші недоліки Трінкаус вказує на скромний набір вимірювань і дуже велику різницю у віці досліджених зразків.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати