Перейти до основного вмісту

Безправні перед лікарями

Постраждалих від помилок медиків захистять юристи
07 лютого, 00:00
ПАЦІЄНТ МАЄ ПРАВО НА ДОСТОВІРНУ Й ПОВНУ ІНФОРМАЦІЮ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ’Я, А ЛІКАР ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ЦЕ ГАРАНТУВАТИ / ФОТО АВТОРА

Протягом 10 місяців у кількох містах України (Вінниця, Луганськ, Львів, а також в АР Крим) всі, хто «обпікся» в спілкуванні з лікарями, відстоюватимуть свої права за допомогою юристів, які працюють у проекті «Разом за права пацієнтів» у рамках Всеукраїнської акції «Ініціативи у галузі охорони здоров’я», а координує проект Всеукраїнська рада захисту прав та безпеки пацієнтів. Торік в Україні з 140 фактів про порушення прав пацієнтів (здебільшого про неналежне медичне обслуговування) суд виніс обвинувачення лише трьом медичним працівникам.

— Ідея розпочати проект — небезпідставна. Найчастіше громадяни скаржаться на грубість та некомпетентність медичного персоналу, відмову лікарів надавати допомогу через те, що пацієнт не записався на прийом до лікаря, на розголошення лікарської таємниці тощо, — стверджує віце-президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк. — Чимало батьків незадоволені тим, що їм не дозволяють спілкуватися з дітьми, які перебувають у реанімаційних відділеннях. Якщо цей факт ще можна якось виправдати, мовляв, дітям потрібен спокій тощо, то занесення інфекцій до організму хворих нічим не можна пояснити.

Як стверджує Віктор Сердюк, довести свою правоту у суді більшість пацієнтів не може через недосконалість законодавчої бази та фальсифікацію медичних документів (медичних карток, історій хвороби тощо), які для судді є основними аргументами.

За словами керівника Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройслана, іноді постраждалі не знають, до кого звернутися по допомогу, бо серед величезної кількості юристів та адвокатів у нас дуже мало тих, хто знається на медичному праві. Тому в рамках акції «Разом за права пацієнтів» правозахисники детальніше ознайомляться з основами медичного права: в громадських приймальнях юристи надаватимуть безкоштовні консультації постраждалим, а в разі потреби захищатимуть їх у суді.

— До участі в акції також залучені медики, адже запорукою власної професійної безпеки для кожного лікаря є знання та дотримання прав пацієнтів, — переконаний керівник Асоціації кардіологів «Серце» Віктор Ролік (поки що це єдина медична організація, яка погодилася на участь у проекті). — Якщо хтось із медпрацівників «призабув» їх, то відновити їх, у пам’яті зможуть на навчальних тренінгах та семінарах, що відбудуться в рамках проекту.

Наразі постраждалі можуть звертатися по юридичну допомогу до Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів (контактні телефони: 8-067-230-68-59, 8-067-448-12-41).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати