Перейти до основного вмісту

Коротко / Панорама дня

01 лютого, 00:00

Київ продовжуватиме добиватися визнання Голодомору геноцидом

Міністр закордонних справ України Володимир Огризко заявляє, що Україна й надалі продовжуватиме домогатися визнання Голодомору 1932—1933 рр. актом геноциду українського народу, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Ми й надалі проводитимемо роботу, щоб Голодомор було визнано актом геноциду українського народу, щоб такі злочини більше не повторювалися», — сказав він. В. Огризко наголосив, що ця робота не спрямована проти жодних інших країн. Голова МЗС України заявив, що робота, спрямована на визнання Голодомору геноцидом українського народу, має виключно гуманітарний характер.

Україні — п’ять зірок

У середу на засіданні виконкому Європейського футбольного союзу (УЄФА) в Загребі Україні присуджено п’ятизірковий статус у рамках Хартії масового футболу. Виконком УЄФА прийняв Хартію в 2004 році. Україна приєдналася до неї однією з перших. Керівники організації намагаються дати зрозуміти членам УЄФА, що, підписуючи Хартію, федерації немовби входять до одного великого клубу, де можуть ділитися досвідом і отримувати допомогу від Європейського футбольного союзу, повідомляє інформ-служба ФФУ. Хартія спрямована на активізацію розвитку масового футболу в національних асоціаціях, вона має стати інструментом, який торкнеться політичного, адміністративного й технічного рівнів гри. Національні асоціації, що приєднуються до Хартії, отримують одну зірку, після чого їм нараховуються додаткові зірки за розвиток масового й дитячо-юнацького футболу. Асоціація може набрати до семи зірок, що свідчитиме про поглиблений підхід до політики розвитку масового футболу. Досі найвищий рейтинг мали «п’ятизіркові» Англія, Німеччина, Нідерланди, Шотландія та Норвегія. Разом із Україною до них приєдналася Фінляндія. Чотири зірки присуджено Данії. По одній мають Росія, Швейцарія, Ірландія та Північна Ірландія, Уельс і Мальта. Другу зірку Федерація футболу України здобула за свої соціальні програми в масовому футболі. Це, зокрема, співробітництво з державою в рамках соціальної реабілітації через впровадження футболу у виховних колоніях для неповнолітніх засуджених; змагання для людей із розумовими вадами та обмеженими можливостями. Третя зірка віддзеркалює кількість постійних зареєстрованих учасників змагань із масового футболу — 664 433. Четверта — кількість жінок, задіяних у масовому футболі: 38 667 (5,8%). Нарешті, п’яту зірку присуджено за масові футбольні заходи та прогрес у кількості учасників. УЄФА відзначає турнір «Шкіряний м’яч» для хлопчиків 10—13 років (295 084 зареєстрованих учасники) та дівчаток 13—14 років (3 200), футбольний фестиваль сільських школярів хлопчиків та дівчат 14—17 років «Подаруймо радість дітям!» (75 000), а також «Турнір 1000 команд», що охоплює Харківщину (1 224). Прогрес у кількості учасників масових змагань становить 0,2% з 1,2% від загальної кількості населення у 2003 році до 1,4% на сьогодні.

Пам’ять Василя Стуса вшанують на державному рівні

30 січня Президент підписав указ про вшанування пам’яті активного учасника визвольного та правозахисного руху, видатного українського поета, Героя України Василя Стуса та з нагоди 70-річчя від дня його народження яким, зокрема, передбачається Кабінету Міністрів України забезпечити здійснення за участю Національної академії наук України, громадськості заходів із вшанування у 2008 році пам’яті Василя Стуса; організацію та проведення в населених пунктах України, пов’язаних із життям, творчістю та правозахисною діяльністю Василя Стуса, урочистостей з нагоди 70-річчя від дня його народження; проведення наукової конференції щодо ролі Василя Стуса в українській і світовій культурі та громадському житті, а також тематичних конференцій, круглих столів, присвячених його життю та творчості, в інших регіонах України; забезпечення об’єктивного висвітлення у навчальних програмах та нових підручниках для навчальних закладів теми українського визвольного та правозахисного руху, участі в ньому Василя Стуса. Також указ передбачає підготовку за участі громадськості видання творів Василя Стуса. Кабінету Міністрів України, Київській міській державній адміністрації доручається забезпечити створення у місті Києві за участі громадської організації «Музей шістдесятництва» Музею Василя Стуса, а також спорудження пам’ятника поетові. А Міністерству закордонних справ України, Службі безпеки України — вжити заходів щодо повернення в Україну матеріалів, пов’язаних із перебуванням Василя Стуса в місцях позбавлення волі та його творчістю у цей період. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям пропонується вивчити питання щодо найменування чи перейменування в установленому порядку на честь Василя Стуса вулиць, проспектів, майданів у населених пунктах України.

Україна — за підписання нової угоди з ЄС у вересні 2008 року

Україна хотіла б підписати нову посилену угоду з Європейським Союзом під час саміту Україна — ЄС у Франції у вересні цього року. Про це заявив учора міністр закордонних справ України Володимир Огризко, виступаючи на загальних інформаційних зборах європейської бізнес-асоціації, в яких беруть участь близько 100 представників іноземних і українських бізнес-структур. За його словами, Україна ставить на меті закріплення в цій угоді принципу політичної асоціації та економічній інтеграції з ЄС, який повинні бути чітко прописані в даному документі. Після приєднання України до Світової організації торгівлі, зазначив міністр, «ми повинні вийти на угоду, яка дозволить перейти до практичної економічної інтеграції з ЄС. Головними принципами цієї угоди будуть вільне пересування товарів, капіталів, послуг і людей».

Колишній голова МЗС Грузії очолив департамент розвідки

Колишній міністр закордонних справ Грузії Гела Бежуашвілі, якого було відправлено у відставку після дострокових президентських виборів, очолить департамент розвідки країни, сказав учора голова парламентського комітету з юридичних питань Леван Бежашвілі. Учора парламент Грузії затвердив новий склад кабінету на чолі з прем’єр-міністром Ладо Гургенідзе. У кабінеті зберегли свої пости силові міністри. Бежуашвілі, на міністерський термін якого випали гострі спори з Москвою в розпал дипломатичного конфлікту, на початку 90-х років працював у МЗС Грузії, обіймав посаду заступника міністра оборони, був секретарем Ради національної безпеки. Департамент розвідки минулого року було виділено з системи Міністерства внутрішніх справ і держбезпеки і став самостійною структурою, яка підпорядковується лише президентові країни. Міністром закордонних справ став Давид Бакрадзе, який посідав пост держміністра з питань урегулювання конфліктів із автономіями, які відкололися.

Спікера сенату Італії попросили сформувати кабінет

Президент Італії Джорджіо Наполітано звернувся до спікера сенату Франко Маріні (на фото) з проханням сформувати тимчасовий уряд. Учора Маріні розпочав консультації про формування нового кабінету міністрів. Колишній прем’єр Італії Романо Проді був змушений піти у відставку минулого тижня, коли сенат відмовився виразити підтримку його урядові. Після відставки Проді його попередник на посту голови уряду й лідер опозиції Сільвіо Берлусконі закликав до проведення дострокових виборів. Проте, як твердить багато хто з оглядачів, скоріше за все президент Італії попрохає уряд спочатку змінити виборче законодавство країни, а вже потім провести вибори.

Рауль Кастро обійшов Фіделя

На виборах Національної асамблеї народної влади (парламенту) Куби, що пройшли 20 січня, Рауль Кастро набрав на 1% більше голосів, аніж його старший брат Фідель (відповідно 99,3% і 98,2% виборців). Незмінний лідер Куби з 1959 року Фідель Кастро після перенесеної операції на кишечнику в липні 2006 року тимчасово залишив усі вищі державні пости і передав кермо управління країною своєму брату — Раулю. Незважаючи на свою тривалу хворобу, Фідель Кастро був висунутий кандидатом у депутати парламенту Куби виборцями однієї з муніципій колиски кубинської революції — міста Сантьяго-де-Куба. Згідно з кубинською конституцією, обрання до парламенту — неодмінна умова для того, щоб претендувати на вищу посаду в країні — пост голови Держради. Чи займе знову кубинський лідер пост голови Держради, стане відомо 24 лютого. Тоді відбудеться перше засідання парламенту в новому складі, який оголосить імена членів вищого органу виконавчої влади.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати