Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

26 січня, 00:00

«Обновки» для виробництва шампанського

Артемівський завод шампанських вин «Артемівськ Вайнері» придбав обладнання для остаточної сушки пляшок (потужністю до 12000 пляшок на годину) та їхнього закупорювання, а також нову холодильну установку. Для цеху виноматеріалів завод придбав холодильну установку, що складається з обладнання італійської фірми ОMF і французької Alfa Laval. Монтаж нового обладнання проводиться в рамках комплексної програми модернізації підприємства, реалізація якої почалася в січні 2007 року.

Двигуни для українських ракет поставлятиме Росія

Російський «Енергомаш», за словами його гендиректора Миколи Пирогова, цього року розраховує підписати угоду на поставку до України близько 80 ракетних двигунів. Вони будуть поставлені підприємству-виробнику ракет «Зеніт», які використовуються в програмах «Морський старт» із плавучої платформи в Тихому океані та «Наземний старт» із космодрому «Байконур». В угоді обумовлюється загальна кількість двигунів.

Укрсоцбанку підвищили рейтинг

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s Ratings Services підвищило довгостроковий кредитний рейтинг Укрсоцбанку в зв’язку з його купівлею італійським банком UniCredit на два ступені — із «B» до «BB-». Одночасно S&P підтвердив короткостроковий рейтинг Укрсоцбанку на рівні «B», прогноз — «негативний».

Логістичні апетити задовольнять за два роки

Насичення ринку логістичних площ у Києві й області можна очікувати вже в 2009—2010 роках, прогнозують аналітики Astera Oncor Kiev. За даними компанії, в цей час у Києві й області на стадії будівництва перебуває понад 250 тис. м 2 професійних складських площ і понад 3 млн. м 2 — на стадії проектування. При цьому незадоволений попит на професійні складські приміщення оцінюється на рівні близько 700 тис. м 2 . На думку аналітиків компанії, пріоритетними для розвитку логістичних проектів є Одеський і Житомирський напрямки. У Києві й області раніше проектувалися склади загальною площею 20—40 тис. м 2 , а зараз зростає кількість проектів загальною площею від 100 тис. м 2 . Терміни окупності таких проектів у столиці й області складають близько шести-восьми років, рівень прибутковості — 10—17%. За даними компанії, до кінця 2007 року орендні ставки на професійні складські приміщення у Києві сягнули $21—24 за квадратний метр на місяць без урахування ПДВ і операційних витрат.

Найбільший болгарський металургійний комбінат може стати українським

Переговори з продажу найбільшого металургійного комбінату Болгарії «Креміковци» українському бізнесмену Костянтину Жеваго, найбільшому акціонеру Ferrexpo, що котирується на Лондонській фондовій біржі, завершені на 90%. За повідомленням виконавчого директора болгарського комбінату Олександра Томова, перед нинішніми власниками 71% акцій «Креміковців», компанією Global Steel Holdings, стоїть вибір: відшукати EUR140 мільйонів для реалізації екологічної програми або знайти інвестора. Проблеми з виконанням інвестиційної програми у нинішніх індійських інвесторів виникли через банківську кризу. Як повідомлялося, в останні місяці в Болгарії ведеться дискусія про доцільність закриття комбінату «Креміковци», розташованого лишень у кількох десятках кілометрів від столиці Софії. Крім того, нинішні власники мають конфлікт із профспілками, які в січні цього року заявили про можливість страйку.

Дорожчає електроенергія

Національна комісія регулювання електроенергетики України вирішила з 1 лютого підвищити тарифи ВАТ «Київенерго» на передачу та поставку електроенергії. Тарифи підприємства на передачу електроенергії для споживачів першого класу напруги зростуть на 39,7% у порівнянні з діючим — до 2,71 гривні за 1 МВт.г (без ПДВ), другого класу напруги — на 43,7%, до 34,15 гривні за 1 МВт.ч (без ПДВ). Тариф енергокомпанії на поставку електроенергії споживачам першої групи з 1 лютого зросте на 39,9% — до 2,35 гривні за 1 МВт.г (без ПДВ), другої групи — на 40,2%, до 11,76 гривні за 1 МВт.г (без ПДВ).

Інвестиції для успішних

Транснаціональна компанія SigmaBleyzer, яка спеціалізується на управлінні активами в Україні та Південно-Східній Європі, планує у другій половині року відкрити фонд для інвестицій в Україну в обсязі понад $1 мільярд, який стане шостим у лінійці фондів компанії, повідомив її голова Майкл Блейзер. «Ми плануємо інвестувати у великі підприємства з капіталізацією понад $100 мільйонів, які готові до діяльності на міжнародних ринках, готові стати транснаціональними корпораціями», — сказав він. «Це будуть не лише телекомунікації, рітейл, — ми готові інвестувати в підприємства будь-якого сектору», — додав він. М. Блейзер також зазначив, що потенційні інвестори майбутнього фонду вважають існуючу політичну нестабільність в Україні великим ризиком. «Ми працюємо в Україні давно і розуміємо, що макротенденції в Україні настільки є здоровими, що жодні політичні нестабільності їх не змінять... Однак усі підприємства в Україні з цих міркувань є значно недооціненими», — додав він.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати