Молодь читає Лесю Українку
В Ялті пройшов Всеукраїнський конкурс професійних читців
Цього року він відбувся вже в 12 раз. На Конкурс читців ім. Лесі Українки приїхали молоді виконавці з різних областей нашої країни. Очолювала журі відома акторка Раїса Недашківська, яка, незважаючи на травму (перелам ноги), все ж таки приїхала до Криму. «Я настільки трепетно ставлюся до творчості Лесі Українки, схиляюся перед цією талановитою поетесою і не зломленою життєвими знегодами жінкою, що не могла не поїхати до Ялти», — зізналася Раїса Степанівна. До речі, акторка подарувала місцевому Меморіальному музею письменниці, гарний рушник, який пов'язала на портрет Лесі Українки.
Традиційно, перед конкурсом, його учасники (цього року змагалося 16 осіб), члени журі та численні шанувальники творчості Лесі Українки поклали квіти до пам'ятника поетесі. Управління культури м. Ялти надало для проведення конкурсу залу Центру культури. У прямому ефірі телерадіокомпанії «Крим», зокрема, виступили учасники — киянин Денис Щербина і кримчанка Марія Матіна. Вони дали інтерв'ю різними мовами: Денис українською, а Марія — російською, але твори Лесі Українки обидва читали чудовою українською мовою. Взагалі, на святі поезії, як назвали критики Ялтинське змагання, стерлися мовні перешкоди: учасники, серед яких були українці, татари та росіяни, продемонстрували глибоке розуміння творчості Лесі й показали свої талановиті роботи. Багато конкурсантів потоваришувало. Взагалі в Ялті панувала тепла творча атмосфера.
Раїса Недашківська призналася, що цього року підібрався дуже сильний склад учасників. Всі читці були яскраві й самобутні. Особливо вдало цього року виступили кияни. Але конкурс є конкурс, і гран-прі присудили Надії Алюновій — молодій акторці Харківської філармонії, першу премію поділили: студент Київського університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого Денис Щербина і студентка Запорізького університету (акторського факультету) Кристина Наливайко. Другу премію журі вирішено вручити студентам — киянам Романові Ляху та Тетяні Казанцевій (обоє «карпенко-карівці»). Третє місце завоювали — студент Валерій Величко з Київського університету театру, кіно та телебачення ім. Карпенка-Карого та студентка Дніпропетровського театрального коледжу Влада Котельчук. Окрім цього, приз у номінації «За любов до українського слова» дістався Руслані Сулеймановій із Сімферополя. А улюбленцем глядачів став Борис Рева (студент із Дніпропетровська). Окрім дипломів, звань лауреатів і дипломантів, журі вручило також і грошові премії переможцям.