Шокова терапія для громадян чи для політиків?
Тиждень, що минає, запам’ятався респондентам «Дня» не лише початком останнього місяця літа, а й початком передвиборної кампанії. Про це та про дещо інше читайте далі у нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»
Євген МИКИТЕНКО , фотограф:
— Цього тижня я відчув, як технології пронизують усе суспільство. Так званий Живий Журнал (Live Journal) — це один із численних тепер блогів, такий собі електронний щоденник у мережі, де кожен має змогу створити свою сторінку і занотовувати туди свої думки, емоції, почування. Для мене було шоком дізнатися, що навіть сюди дісталися політики. Михайло Бродський, Дмитро Видрін та інші моментально зібрали сотні своїх читачів-«жежистів». Хоча, треба зізнатися, пишуть вони мудро, і що дуже приємно — роблять це грамотно, а читати їх цікаво, але записи Вахтанга Кіпіані сприймаються значно краще, приємніше. Мабуть, тут все ж таки дається взнаки особистість. Хоча політики це вперто заперечують, але особисто я вважаю, що це чудовий приклад піару, хай не класичний, але доволі хороший і дієвий спосіб завоювати прихильність прогресивних верств населення і молоді — бо саме ці категорії складають основну частину жж-юзерів. Уже зараз в коментарях до записів, наприклад, Дмитра Видріна, можна прочитати розлогі оди його геніальності. По-моєму, тут все зрозуміло. По-друге, що ще яскравіше свідчить на користь того, що все ж таки піар, доволі багато вітчизняних засобів масової інформації — і електронних і друкованих, написало про те, що представники українського політикуму ведуть власні блоги. Не можу віднести це ні до хорошого, ні до поганого, це просто моє спостереження.
Ще одна подія із серії нейтральних особисто для мене — це старт передвиборної кампанії. Чому нейтральних? Справа в тому, що я абсолютно байдужий до усіх політичних перипетій, бо витрачати свій час на спроби розібратися у тому, у чому розбиратися сенсу немає, вважаю недоцільним. Я, розумієте, взагалі-то гедоніст, а мій ідол — Боб Марлі, а політики і політика — десь у зовсім іншому, брудному світі.
До речі, щодо гедонізму і задоволень... На наступному тижні розпочинається найбільший у Центральній і Східній Європі музичний фестиваль Sziget, на якому я матиму нереальне щастя побувати. Я вже протягом п’яти років збирався відвідати цей фест, але все якось не складалося... І от нарешті мій зоряний час прийшов! Найбільше хочеться побачити-почути- відчути гурт Gogol Bordello. Їх обожнює Мадонна, а від їх «роздовбайської» музики — так званий циганський панк — шаленіє вже весь світ. Ватага живе і працює в США, але їх склад інтернаціональний. А фронтмен гурту — Євген Гудзь — українець! Це не може не тішити. Минулого року Gogol Bordello виступали на одній із другорядних сцен. Цього ж року гурт виступатиме на головній сцені. Не сумніваюся, що Гудзь «розірве» Європу!
Олексій ЛУЧКО , менеджер:
— Хорошою для мене новиною було те, що мені підвищили заробітну плату. I унормували робочий день. Ще з хорошого — футбольний клуб «Шахтар» переміг у Єревані місцевий «Пюнік» з рахунком 0:2 — і це не може не радувати. З поганого — дістали постійні політичні реклами в яких тiльки те й роблять, що критикують опонентів. Хіба це по-спортивному? Ну розкажіть людям чим ВИ кращi, ну не треба нам розказувати, які ВОНИ погані! Але це — з постійного поганого. Ще, звичайно, прикро за жителів Південного берегу: чув, що у них там стихійні лісові пожежі.
Катерина РОДИК , менеджер по рекламі:
— Приємно зустрічати старих друзів. Нестарих, зрештою, теж приємно. А коли вони приїжджають у гості здалеку, коли можна нарешті вдосталь наговоритися, потинятися улюбленими вулицями, насидітися в кав’ярнях — узагалі чудово. В мене зараз просто якесь нашестя: друзі з Білорусі, з Москви і Пітера приїжджають у гості. Хто — проїздом, хто — на пару днів, на тиждень. Звичайно, це можна віднести тільки до категорії «хорошого».
Засмучує останнім часом погода. Чомусь саме тоді, коли у мене видається вільна днинка, вона вирішує порадувати нас дощем. Так і не вдається досхочу поплавати і позасмагати! Але ж так хочеться…
Олександр ПІДЛУЖНИЙ , приватний підприємець:
— Перше, що хотів би відзначити — це старт агітаційної компанії «народних обранців». Щоправда, неофіційно вони вже близько місяця нас годують обіцянками зняти депутатську недоторканість, зробити життя кращим, підвищити пенсії тощо, але офіційно це все почалося кілька днів тому. Цю подію я відніс би до категорії поганих. Ще дуже непокоять події у Дніпропетровську.
Нещодавно прочитав, що столична влада вирішила продати на конкурсі 49% статутного фонду закритого акціонерного товариства «Київський іподром», яке належить місту. Те, що розпродується державна власність, це вже нікого не дивує. Але те, що іподром протягом років був у стані застою, — це просто обурює і дивує водночас. Адже ми всі знаємо, що в багатьох країнах світу державна влада заробляє величезні гроші до бюджету від змагань на іподромі. В Англії кінні перегони вже стали доброю і досить потішною традицією. Чому ж нам не взяти приклад з цієї країни?
Що стосується особистого життя, то я активно готуюся до відпустки. Маю намір поїхати до Туреччини, а саме — в Анталію.
Марта АЛЄКСЄЄВА , мистецтвознавець:
— Про погане навіть говорити не хочеться, бо погане для мене — це, насамперед, політичні події.
Що стосується культурних радощів життя, то недавно побувала на відкритті першого в Україні Музею історії автомобілів у моделях. Не можу не розповісти, що на бульварі Шевченка, 1-Б, у двох залах представлено близько п’яти тисяч експонатів. Тут можна побачити мініатюрні «Запорожці», «Москвичі» і «Волги», а також автомобілі ручної роботи з відомих кінофільмів, наприклад, таких, як «Діамантова рука», «Операція «И» і «Місце зустрічі змінити не можна» з фігурами Жеглова і Шарапова.
Ще порадувало те, що відразу два романи письменника Андрія Кокотюхи буде екранізовано цього року. Кінокомпанія «Фільм.ua» спільно з компанією «Пронто продакшн» знімуть два телевізійні детективи за мотивами романів Андрія Кокотюхи. Першим екранізують детективний роман «Темна вода», який минулого року отримав Гран-прі на конкурсі «Коронація слова». Другий телефільм «Легенда про Безголового» компанія «Фільм.ua» вирішила знімати, ще не ознайомившись із романом.