Наземний роботизований комплекс 13-ї бригади НГУ «Хартія» врятував життя пораненому піхотинцю

Наземний роботизований комплекс 13-ї бригади НГУ «Хартія» врятував життя пораненому піхотинцю під час виконання логістичного завдання, повідомляє ГО "МІЛІТАРНИЙ" із посиланням на пресслужбу бригади, яка опублікувала відео на своєму YouTube-каналі.
Як розповіли «Мілітарному» у бригаді, наземний логістичний дрон «Тор-800» виконував на одному з напрямків місію з доставки вантажу. Але в процесі виконання завдання операторам стало відомо про поранення побратима неподалік.
Піхотинець отримав серйозне поранення в ногу. Його стан був середньої важкості, але ситуація вимагала негайної евакуації. Як пізніше підтвердили медики, затримка навіть на кілька годин могла б виявитися фатальною.
Традиційними методами вивезти бійця було вкрай складно, оскільки відстань до точки евакуації становила понад 13 км, дорога була важкопрохідною, а в повітрі активно працювали ворожі БПЛА. Тож дрон отримав нове пріоритетне завдання — евакуацію пораненого.
Попри те, що дрону довелося долати маршрут по лісових стежках та польових дорогах з максимальною обережністю, він таки зміг доправити бійця до медеваку. Загальний маршрут, який пройшов дрон під час цього виїзду, склав 32 кілометри.
«Цей випадок — не виняток, а чергове підтвердження того, як у «Хартії» реалізується стратегія, що ставить на перше місце людське життя. Завдяки високій мобільності, інноваціям і здатності швидко ухвалювати нестандартні рішення, бригада доводить, що навіть в умовах високої летальності та прозорості поля бою боєць має шанс на порятунок», — заявили у бригаді.
І це дійсно не перший подібний випадок: так, у травні повідомлялось, що 13-та бригада НГУ «Хартія» провела успішну операцію з евакуації пораненого на наземному роботизованому комплексі, доставивши бійця у безпечне місце за 12 кілометрів від передової.
Спільна операція бригадного підрозділу НРК та батальйону оперативної підтримки відбулася в смузі відповідальності «Хартії» на північ від Харкова.
Колісний роботизований комплекс «Тарган» евакуював з «нуля» пораненого бійця за 12 кілометрів від передової, подолавши маршрут протяжністю 24 кілометри.
«На мою думку, на думку багатьох колег, зараз евакуація наземними роботами поранених — це засіб останньої надії. Тобто якщо вже немає ніяких інших безпечніших варіантів забрати пораненого, то має поїхати наземний робот. Це все ще не найвищий рівень надійності. Кожного разу, як проводиться така місія, всі максимально напружені», — розповів тоді «Математик», керівник напрямку НРК бригади «Хартія».
«Хартія» є однією із передових частин Сил оборони у застосуванні НРК. Наприкінці 2024-го бригада провела першу повністю роботизовану бойову операцію – без участі людей. Детальніше про специфіку їх застосування та впровадження у військо читайте у спеціальній статті, у якій «Мілітарний» поспілкувався з операторами бригади.