Перейти до основного вмісту

Футбол — це свято, дружба і … важка робота

27 липня, 00:00
ПРОЕКТ «ЛІТО З РАДІО: НАЗУСТРІЧ ЄВРО-2012» ПОЛЬСЬКОГО РАДІО «ЄДИНКА», ЯКИЙ СТАВ ПАРТНЕРОМ ФЕДЕРАЦІЇ ФУТБОЛУ ПОЛЬЩІ, РОЗПОЧАВСЯ ЗІ ЛЬВОВА / ФОТО АВТОРА

Саме в Львові Федерація футболу Польщі підписала декларацію з польським радіо «Єдинка» про широке висвітлення заходів, пов’язаних з підготовкою Євро 2012. Як зазначив президент радіо «Єдинка» Кшиштоф Чабанський, тепер Польща сподівається на подібний крок у відповідь української сторони — ме-діапростір України має зробити все, щоб заходи з підготовки до Євро 2012 отримали широке висвітлення, щоб якомога більше громадян України по змозі залучалися до цієї діяльності і все відбувалося в атмосфері відвертості і демократизму.

Цього року вперше радіо «Єдинка» зі своїм концертним туром виїхало за межі Польщі. Львів був обраний одним з концертних майданчиків, другим майданчиком — Вільнюс. Взагалі ж планується 21 концерт і завершення проекту «Літо з радіо: назустріч Євро 2012» 2 вересня в містіГнензні.

…А поки мешканці Львова насолоджувалися співом і музикою найвідоміших польських колективів, а також української співачки Руслани, спортивні функціонери працювали. Вважаючи Львів містом вельми щасливим для футболу, адже саме тут народилася ідея про подання спільної заявки на Євро- 2012, тут було вирішено дати ще один старт — спільним організаційним діям двох країн. Відбулася перша зустріч узгодження планів щодо організації чемпіонату.

Сергій СТОРОЖЕНКО, перший віце-президент Федерації футболу України:

— Я радію, що наші україно-польські відносини з підготовки Чемпіонату Європи 2012 року є відкритими, прозорими і чесними. Це запорука того, що Україні і Польщі вдасться успішно підготуватися до Євро-2012 і виконати всі вимоги ФІФА.

Проте зараз ще не всі замислюються над тим, що ж має відбуватися. А річ у тім, що європейське законодавство, законодавство Польщі і України надзвичайно різняться. Не так давно я познайомився з дослідженням, в якому наголошувалося, що для досягнення в правовому полі європейських стандартів в Україні треба змінити чи прийняти не менше 1000 законодавчих актів. Стосовно до Євро 2012 — це величезна проблема, адже потрібна гармонізація і законодавств наших двох країн, і гармонізація з європейським законодавством взагалі. Перше, що нам треба змінити в нашому законодавстві, так це те, що дасть можливість під час Євро 2012 громадянам будь-якої країни безперешкодно прибувати до України. Потрібно змінити роботу прикордонних митних служб. Ми маємо зараз надати допомогу бізнесменам, які готові вкласти гроші в підготовку чемпіонату. Запевняю вас — без приватних інвесторів не буде Євро 2012 в Україні, особливоякщо не відгукнуться підприємці України і передусім ті, хто є власником великих холдингів, консорціумів, підприємств, в які входять футбольні клуби. Такі як Ахметов, Коломойський, Суркіс, Ярославський, тут у Львові — Петро Демінський. Якщо ці люди не включать свій ресурс, свій інтелект, нам, українським чиновникам, не вдасться зрушити цю махину з місця. Треба реально оцінювати ситуацію. Бюджет України не витягне чемпіонат, не витягнуть його і місцеві бюджети. Має бути створений конгломерат коштів, фінансів, сил і інтелекту. Для цього, звичайно ж, треба міняти законодавство — відкрити можливість податкових і митних пільг для тих, хто буде закуповувати товари, продукти, послуги, які не виробляють в Україні або виробляють за відсутності європейських стандартів. Але щоб при ввезенні ці товари не обкладалися величезним митом, необхідно довіряти одне одному. Якщо таке законодавство буде прийнято, то тіньові ділки не зловживатимуть на цьому фронті боротьби за перемогу на Євро 2012 (є для цьогоконтролюючі органи, податкові служби, прокуратура, зрештою. Само собою, нехай вони працюють). Прийшов час усвідомити, що маємо величезний пласт роботи. На зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком було наголошено, що ставлення міської влади Києва до підготовки Євро 2012 практично відсутнє.

Підкреслю, що фінальну частину ми проводимо спільно, але кожний на своїй території. Це проект, як сказав Григорій Суркіс, від моря до моря, і об’єднує 85 мільйонів наших громадян. Звичайно, на якомусь етапі доведеться створити спільний орган управління, але думаю, що це буде ближче до 2010 року.

Я уважно відстежую у засобах масової інформації, як кожне з міст готується до Євро 2012. Проте набагато краще приїхати і подивитися на все самому. Учора, гуляючи по вашому прекрасному Львову, мені довелося поговорити з львів’янами, навіть прямо перед оперним театром зав’язалася дискусія. Я зрозумів, що люди всім серцем хочуть, щоб місто гідно зустріло чемпіонат. Але разом з тим звучали і тривожні нотки — практично нічого не робиться.

Я — харків’янин. Харків і Львів — міста-побратими. Катастрофа в Ожидові болем озвалася в наших серцях. Я передав запрошення від харківського губернатора — прийняти на відпочинок 150 дітей. На Харківщині 6 великих фармакологічних виробництв, і ми готові допомогти вам і медикаментами і всім необхідним. Таку ж позицію нам треба враховувати і в контексті Євро 2012. Допомагаючи одне одному, наприклад, створювати принципово нову медицину. Підготувати не просто одну ургентну клініку, а мати цілу ургентну службу. Якщо у Львів приїде 25— 30 тисяч туристів, а може, й більше, ви ж розумієте, що це величезний ризик і треба бути багато до чого готовим.

Михайло ЛИСТКЕВИЧ, Президент Польської Федерації футболу:

— Польський сейм до кінця цього року має прийняти важливі документи щодо Євро 2012: прискорити процеси виділення земель, чіткого напряму інвестиції. Інакше кажучи, Євро 2012 — «зелене світло». Якщо вдасться все це затвердити, то надалі проблем не буде.

Польща має великі плани — нам потрібні 4 новi стадіони, точніше, три новi і реконструкція старого в Познані. Необхідно побудувати автостради, готелі. І головне — у нас нині немає таких баз підготовки футболістів, як у «Шахтаря» або у київського «Динамо».

Польщі дуже допомагає Євросоюз, мільярди євро йдуть на розвиток країни, з урахуванням чемпіонату.

Особливо хочу наголосити, що такі заходи значною мірою стимулюють розвиток країни. Але можна і треба розумно використати все, що вже побудовано, бази, стадіони. Щоб надалі, після закінчення чемпіонату, молодь не втратила інтересу до спорту і розвивалася далі. А можна все звести нанівець. Пригадаємо приклад Бельгії і Голландії, де нещодавно пройшов футбольний чемпіонат. Там зуміли використати все вже побудоване, всі напрацювання, тому і футбол в Голландії далі продовжує зростати. А в Бельгії пройшла остання гра і бельгійський футбол пішов на спад. Подібний досвід нам потрібно врахувати.

За нашими планами — за рік до Євро 2012 провести своєрідну генеральну репетицію, організувавши футбольні матчі між двома країнами в Польщі і Україні, визначивши таким чином, що нам ще потрібно зробити. А наступна зустріч між керівництвом федерацій футболу України та Польщі відбудеться в Варшаві: до неї ми вже маємо бути підготовлені інакше.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати