Перейти до основного вмісту

Без самотності

Держава, церква та бізнес допомагатимуть 16—17 річним сиротам адаптуватися до життя
20 липня, 00:00
«ДИТЯЧИЙ БУДИНОК» / ФОТО МИКОЛИ ЛАЗАРЕНКА

Про те, що дітям, які протягом років живуть у замкненому просторі інтернату, потім важко пристосуватися до життя, відомо всім. Вихованці інтернатів не вміють спілкуватися, елементарно вести домашнє господарство, а ще їм важко планувати свій бюджет. Безпорадність — ось найбільша біда дітей, які не знають, що таке сім’я. Пригадую розповідь моєї викладачки з університету про відмінницю-випускницю інтернату, якій разом із свідоцтвом про освіту дали премію — 100 доларів. Вона, не маючи взуття, купила собі на ці гроші три сумочки — білу, чорну та червону...

І щоб із таких невеличких «непорозумінь» не складалося життя дітей, які назавжди залишають стіни інтернату, 20 липня в Україні стартував другий етап Всеукраїнського проекту «Велике серце маленького життя». Це — Програма соціологізації сиріт-підлітків, розрахована на 2007— 2008 навчальні роки, учасниками якої є благодійні та релігійні організації, фінансові компанії, а також міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, освіти й науки.

— Щорічно в інтернатах отримують навчання близько 1,5 тисячі дітей-сиріт, із них 20% випускників не можуть влаштуватися на роботу або продовжити навчання, а 20% притягуються до кримінальної відповідальності. За цими цифрами стоять реальні долі, розчарування, нездійсненні мрії, а за ними — нігілізм, зневіра, агресія. Нам потрібно розірвати це замкнуте коло, — переконана голова правління Благодійного фонду «Крона» концерну «НІКО», який є одним з організаторів проекту Олена Мацібох.

Програма адаптації сиріт починає діяти з 1 серпня. Інформація про неї буде поширюватися в мережі шкіл та закладів для дітей-сиріт, а серед вихованців інтернатів буде проводитись творче анкетування: аби реалізувати творчі здібності та якось заявити світову про себе, талановиті діти зможуть взяти участь у конкурсі. Його започаткували ще торік як Всеукраїнський конкурс творчості вихованців дитячих будинків України «Велике серце маленького життя». Результат організаторів дуже втішив: у конкурсі брали участь 13 тисяч дитячих образотворчих робіт і 5 тисяч літературних творів на тему «Духовний початок: надії та мрії». Автори найкращих 100 робіт отримали від організаторів грошові винагороди та цінні подарунки.

— Цим проектом ми створимо прецедент виходу із замкнутого кола, доповнивши підтримку держави психологічною допомогою фахівців у плануванні свого життя, медичним страхуванням, юридичною підтримкою та правом захисту молоді, — пояснив ініціативу створення Програми голова Ради засновників ГК «ФОКСТРОТ» Георгій Дігам. — Й основним акцентом програми буде формування комунікаційних навичок, готовності брати на себе відповідальність за своє майбутнє й долати труднощі на шляху його реалізації.

Голова Місії соціальної допомоги дітям УПЦ архімандрит Філарет вважає, що основним педагогічним завданням усієї запланованої роботи є бажання, щоб вихованці інтернатів усвідомили послання: «У тебе є шанс стати кращим та допомогти своїм друзям».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати