Перейти до основного вмісту

ЦЕРКВИ СВIТУ

30 травня, 00:00

Патріарх Варфоломій прийняв українську делегацію

17 травня 2007 року відбулася зустріч української делегації зі Вселенським патріархом у його резиденції у Стамбулі (Фанар). До складу делегації входили представники Благодійного фонду «Український орден — Морський хрест», ГО «Українське Вільне козацтво», а також Благодійний фонд «Нащадки Богдана Хмельницького». Гості звернулися до Вселенського патріарха з проханням підтримати створення Єдиної Помісної Церкви в Україні. Варфоломій І в черговий раз заявив про підтримку єднання православних церков в Україні і побажав миру та єдності всьому українському народу. Очолив українську делегацію Борис Кожін, віце-адмірал. Члени делегації нагадали Вселенському патріарху, що Київський патріархат чекає визнання автокефалії з боку Константинопольської Матері-Церкви, під омофором якої перебувала Київська Церква з 988 по 1686 рік. На великий жаль українців, Вселенський патріарх Варфоломій не зовсім вільний у своїх пастирських діях. (Громадський простір)

Єднання французьких протестантів

Як повідомляє польський портал PortalWiara.pl, лютеранські та реформаторські церкви Франції винесли спільну постанову про об’єднання — не пізніше 2013 року. Це сталося під час спільного Синоду, на якому був розроблений план утворення З’єднаної протестантської церкви. Обидві сторони сподіваються на те, що об’єднання сприятиме «проповіді істин Євангелія». Передбачуване об’єднання не означає, однак, повного злиття послідовників Мартіна Лютера і Яна Кальвіна — до складу об’єднаної церкви входитимуть регіони як лютеранські, так і реформаторські. Але вища церковна влада буде нероздільною. (Сьогодні Реформаторська церква Франції нараховує близько 300 тисяч віруючих, а Євангельська (лютеранська церква — 36 тисяч).

У Комісії зі свободи віросповідання — мусульманин

55-річний імам (духовний керівник) Талал Ід став першим мусульманським релігійним діячем, призначеним у Комісію США зі свободи віросповідання в світі. Протягом подальших двох років Талал виконуватиме безкоштовну громадську роботу в складі Комісії, до функцій якої входить спостереження за умовами забезпечення релігійної свободи в різних частинах світу та складання рекомендаційних висновків для президента, Державного департаменту і Конгресу, які враховуються при формуванні зовнішньополітичного курсу США. «Ця подія є визнанням ролі не тільки мусульман загалом, але, головне, тих мусульман, які практикують норми своєї релігії, — сказав Ід. — Для мене це є виявом великої довіри, особливо сьогодні, коли люди дивляться на мусульман як на терористів, або й того гірше». Талал Ід в 2005 році був удостоєний докторського ступеню в Гарвардській теологічній школі, в 2005 та 2006 рр. він брав участь у організованих Білим Домом щорічних обідах з нагоди священного місяця Рамадан. (Islam.ru)

Далай-Ламу не пустили у Брюссель

14 травня в Брюсселі пройшла V Міжнародна конференція груп підтримки Тибету. Очікувалася участь в ній Його Святості Далай-Лами, проте він змушений був відмінити поїздку в Бельгію через тиск Пекіна на уряд цієї країни. У форумі взяли участь 315 делегатів з 56 країн, серед них — буддисти з Москви, Туви й Калмикії. У Брюссель Далай-лама делегував прем’єр-міністра свого уряду, професора Самдонг Рінпоче. Виступаючи з промовою на відкритті конференції, Рінпоче зачитав письмове звернення духовного лідера Тибету до присутніх. Там, зокрема, говориться: «Перебуваючи у вигнанні, я вважав вищим пріоритетом утворення системи управління для тибетського народу, яка б повністю засновувалася на демократичних принципах. Я дуже гордий тим, що сьогодні, у вигнанні, у нас належним чином налагоджено функціонування інституту демократії».

Гроші на будівництво містечка УКУ

Будівництво сучасного студентського містечка Українського католицького університету (УКУ) стане важливим проектом не лише для Львова, але й для всього західного регіону України. Церква, музей, центр для конференцій, академічні будинки, гуртожитки і навіть невеликий готель увійдуть у комплекс університетського містечка, на місці спорудження якого 22 травня освятили дерев’яний хрест. Будуватимуть його на кошти Церкви та меценатів. Одним із перших гроші пожертвував Папа Римський Бенедикт XVI, який передав УКУ 100 тисяч євро. Це його власні гроші, отримані в день народження від кардиналів Римської курії. Землю під будівництво сучасного університетського містечка освятив під час свого візиту до Львова в червні 2001 року Папа Іоанн Павло II. (RISU)

Митрополит Лавр у Києві

Хвилі об’єднання РПЦ і РПЦЗ докотились і до України: Московська патріархія не пропускає випадку продемонструвати всьому православному світу, що УПЦ МП — це її, Російської церкви, невід’ємна частина. 24 травня святкову Божественну літургію в Києво-Печерській лаврі очолили Митрополит УПЦ МП Володимир і Митрополит РПЦЗ МП Лавр. Під час богослужіння митрополит Володимир вітав митрополита Лавра, наголосивши на важливості об’єднання двох церков. Митрополит Лавр, звертаючись до киян сказав, що всі віруючі РПЦЗ довго чекали можливості відвідати й спільно молитись у колисці вітчизняного чернецтва — святій Лаврі. (Портал Gredo.ru)

Романо-слов’янська традиція

Президент Молдавії Володимир Воронін відмітив особливу роль своєї країни в збереженні православної культури в Європі в Османський період. «Історики знають, що саме Молдова в тривожний час Османського ярма виконала роль охоронця слов’янської книжності, саме тут розмістилися справжні духовні скарбниці православної Європи в XV і XVI століттях. У середньовічній Молдові вийшла і найперша друкарська книга на кирилиці», — наголосив Володимир Воронін на урочистому відкритті Днів слов’янської писемності та культури. Президент назвав слов’янську писемність «великим даром рівноапостольних Кирила та Мефодія людській культурі, яка стала першою писемністю молдавської держави, першою символічною системою, за допомогою якої молдавський народ зміг долучитися до кращих зразків духовної спадщини Європи... Останні шістсот років нашої державності, слов’янська і молдавська культури залишались органічно пов’язаними одна з одною, проникали одна в одну, створюючи унікальну за своїм колоритом писемну романо-слов’янську традицію». (Интерфакс-Религия)

Скарби єгипетської землі невичерпні

Спільна бельгійсько-єгипетська археологічна експедиція виявила гробницю одного з придворних фараона Древнього Єгипту. Гробниці близько 2055 років до н.е. Це — одна з давньоєгипетських похоронних споруд, що найкраще збереглися, — ймовірно, грабіжники не знайшли гробницю і перед археологами постало прекрасне оздоблення поховання людини на ім’я Хену, що, як випливає з написів, мабуть відав при дворі фараона релігійними питаннями. Крім саркофагу з неушкодженою мумією Хену, в гробниці знайдені дерев’яні розфарбовані статуї робітників-цеглярiв, жінок, що роблять пиво і молотять зерно, а також модель похоронного човна з фігурами веслярів. Могильник прикрашає також невеликий пам’ятник самому Хену («Вірному другові»), зображеному в церемоніальному вбранні. (NEWS.ru)

Кiбела опікує Болгарію

Храм богині Кiбели, яку в Малій Азії, Греції та в усій Римській імперії колись вважали Матір’ю богів і покровителькою всього живого на землі, виявлений під час будівельних робіт на березі Чорного моря в Балчике (Болгарія). Храм зберігся майже в первинному вигляді. Фахівці вважають, що його побудували більш як 2000 тисяч років тому. Збереглася безліч написів, архітектурних прикрас і монет. Найціннішою знахідкою фахівці вважають дві статуетки Великої матері богів, причому одна з них збереглася практично ідеально: богиня сидить на троні зі священною твариною — левеням — на руках. Проте вивчення древнього храму може бути зірване через будівництво, що ведеться неподалік від нього. Вчені Болгарії та інших країн вимагають зупинити будівельні роботи до завершення розкопок і визначення подальшої долі храму компетентною комісією. (Інтерфакс-Релігія)

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати