Порядок на шкоду свободі. Цьому віддає перевагу третина українців
Більше аніж третина українців (39,8%) виступає за забезпечення в країні порядку, навіть якщо це обмежить їхні права і свободи. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 9—13 квітня, повідомляє Інтерфакс-Україна. 47,4% респондентів вважають, що зараз найважливішим є безумовне дотримання прав і свобод людини, без чого в майбутньому неможливе забезпечення безпеки та порядку в країні. Вагалися з відповіддю 12,8%.
При цьому більшість опитаних — 55,6% — переконані, що українська армія спроможна захистити права громадян у випадку силового протистояння гілок державної влади, з цього числа половина впевнена, що армія не втручатиметься в конфлікти.
Окрім того, згідно з результатами опитування, понад половину українців вважають, що учасники масових акцій, як із боку коаліції, так і опозиції отримують грошову винагороду за свою участь у мітингах. Опитування показало, що 61,2% переконані, що люди отримують грошову винагороду, якщо беруть участь у масових акціях протесту в Києві, організованих коаліцією. Причому такої думки дотримуються 52,3% прихильників Партії регіонів, 64,8% — Блоку Юлії Тимошенко і 70,3% — «Нашої України». 57,8% переконані, що громадяни отримують грошову винагороду, якщо беруть участь у масових акціях, організованих опозицією. Таку думку поділяють 64,1% прихильників Партії регіонів, 45% — БЮТ і 48,4% — «Нашої України».
У ході опитування методом інтерв’ю опитано 2051 респондент старше за 18 років, що мешкають у всіх областях України, в Криму і в Києві. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,5%.
ДО РЕЧI
Всеукраїнська громадська організація «Громадянська кампанія «Пора» розробила кодекс учасника акцій громадянської непокори, до якої закликають приєднатися всі політичні сили, як в Україні, так і за її межами. Як пояснив лідер ВГО «Пора» Андрій Юсов на прес-конференції в агенції Інтерфакс-Україна в четвер у Києві, «даний документ не має ніякого політичного забарвлення». У той же час він заявив, що «якщо якась із політичних сил відмовиться підтримати цей кодекс — це буде тривожним знаком».
Текст кодексу, поширений на прес-конференції серед журналістів, містить 10 пунктів: «будь вільним, не продавайся, не застосовуй сили, не провокуй і не піддавайся провокаціям, будь дисциплінованим, будь тверезим, поважай закон, поважай інших, підтримуй товариша, не руйнуй власну країну».
А. Юсов повідомив, що надалі «Пора» збирається поширювати даний кодекс безпосередньо серед учасників громадських акцій в Україні незалежно від їхньої політичної належності.
Випуск газети №:
№68, (2007)Рубрика
Панорама «Дня»