Перейти до основного вмісту

Навчити безперервно вчитися

15—16 червня в Києві відбудеться другий модуль «Школи якісної журналістики» для молодих фахівців
19 квітня, 00:00
СЕМІНАРИ З ДОСВІДЧЕНИМИ Й АВТОРИТЕТНИМИ МЕДІАПРАКТИКАМИ ПРИМУШУЮТЬ ЖУРНАЛІСТІВ-ПОЧАТКІВЦІВ ПОДИВИТИСЯ НА СВОЮ ПРОФЕСІЮ ІНШИМИ ОЧИМА / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

«Школа» організована спільними зусиллями Української асоціації видавців періодичної преси (УАВПП) та компанією UMC. Вона призначена для журналістів-початківців, які вже мають певний досвід роботи у своїй галузі, але прагнуть до постійного вдосконалення. Перший модуль «Школи» відбувся протягом 23—24 березня цього року. За словами його учасників, семінари з відомими і авторитетними медійниками примусили їх по-іншому подивитися на свою професію.

Цього разу в програму закладено детальний розгляд дуже суттєвих для сучасного працівника ЗМІ тем: як «добути» потрібну інформацію? Джерела інформації та принципи роботи з інформацією. Як зробити інтерв'ю успішним? Основи психології та конфліктології для журналіста. Олексій Погорелов, генеральний директор УАВПП, відзначає: «Ці теми є логічним продовженням першого блоку, де йшлося про бізнес-моделі видавництва, роль журналіста в успішності видавничого бізнесу, жанри журналістики. Після першого модуля ми отримали дуже високі оцінки від учасників. Люди, які приходять до «Школи», отримують цікаві якісні знання і задоволення від навчання. Після цього молоді журналісти вже починають працювати краще. На мою думку, «Школа якісної журналістики» повинна надати їм стимул шукати можливості для подальшого вдосконалення».

З тими, хто буде запрошений для участі у другому модулі викладачами, організатори ще не визначилися. А от минулого разу учасники мали змогу повчитися у Віктора Савінова (незалежний журналіст з двадцятирічним досвідом роботи), Олега Хоменока (радник з питань друкованих ЗМІ, IREX UМedia), а також у головного редактора «Дня» Лариси Івшиної. Член Ради піклувальників і водночас викладач «Школи якісної журналістики» Лариса Івшина схвально відгукується про ініціативу УАВПП і компанії UMC: «Дуже добре, коли в країні є спеціалізована освіта, і вона саме там, де їй належить бути — в інститутах і університетах. Але за останні роки в нашій країні відбулося немало процесів, які послабили класичну освіту. Можна було б чекати на нових реформаторів освіти або на часи, коли ця ситуація зміниться сама собою. Але, на мою думку, треба вітати зусилля тих, хто, не чекаючи на когось або щось, намагається допомогти наситити ринок журналістських кадрів більш якісними спеціалістами. Найкраще — це навчити безперервно вчитися. Адже немає нічого сталого, і виграє той, хто вміє постійно оновлювати свої знання і відчуває в цьому природну потребу. Тому, попри свою зайнятість, я відгукнулася на пропозицію співпрацювати зі «Школою якісної журналістики». Це спілкування дає мені зрозуміти, які існують потреби і запити, завдяки чому я так само можу вдосконалюватися як журналіст і редактор. У зв'язку з цим я хотіла б процитувати Джозефа Пулітцера. Як відомо, він заснував професійну журналістську премію за високі досягнення. Свого часу він сказав: «Наша преса може піднестись разом із піднесенням республіки і впасти разом із нею». Гадаю, проблеми нашої країни не можна відривати від проблем нашої журналістики. Останній ефір «Свободи слова» продемонстрував, що спосіб мислення наших журналістів часом відображає те, як мислять політики. Це — як сполучені судини. Саме тому слід починати з журналістики, дбати, аби швидше зібралася критична кількість людей, які мислять інакше. Кумедно виглядала спроба журналістів оголосити день без політики. Як мені здалося, багато з них зробили це тільки для того, аби зайняти місця політиків. Це недобросовісна конкуренція... Вони прийшли на ефір до Савіка Шустера і почали говорити про те саме, про що говорять усі політики. Таким чином вони продемонстрували, що їм теж хочеться покерувати країною. Приємним виявом іншого підходу була пропозиція президента інформаційного агентства УНІАН Ірини Геращенко. Тоді як журналістика, а особливо — якісна журналістика — це абсолютно інша сфера діяльності. На жаль, багатьом нашим журналістам ніхто цього пояснити не може, або вони просто не хочуть чути і вчитися. З іншого боку, прекрасно, що є люди, які створюють майданчики для якісного навчання і вдосконалення саме журналістики, а не політиканства».

Надання непересічної можливості молодим талантам удосконалювати свої професійні навички, використовуючи практичні поради відомих українських журналістів та фахівців в галузі мас-медіа, вважає своїм завданням компанія UMC, яка стала одним із авторів проекту «Школа якісної журналістики». «Сьогодні наша компанія працює по всій Україні, — коментує Вікторія Рубан, керівник відділу зв'язків із громадськістю UMC , — ми спостійно спілкуємось з регіональними журналістами і бачимо, що серед них досить багато здібних, талановитих людей, які прийшли в журналістику з інших сфер. Тому ми вирішили допомогти молодим журналістам отримати додаткові теоретичні знання та поєднати їх з практикою. Найбільш важливим для нас є те, що у формуванні майбутньої журналістської еліти бере участь еліта журналістики сучасної України».

Наразі триває відбір робіт учасників першого модуля. Автори трьох з них, які будуть визнані найкращими, продовжать навчання у «Школі якісної журналістики». Ще 22 місця залишаються вакантними. Шанс є у тих, хто володіє потужним потенціалом і прагненням до журналістського професіоналізму. Умови вступу до «Школи якісної журналістики» ви можете знайти на сайті http://www.uapp.org/school у розділі «Реєстрація». Роботи приймаються до 7 травня включно за поштовим штемпелем. Результати будуть опубліковані 1 червня на цьому ж сайті.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати