Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Україна ввійде в Єгипет
Правління НАК «Нафтогаз України» затвердило робочу програму розвідки й розробки нафтогазоносного блоку Alam El Shawish East, розміщеного в Єгипті. Як повідомив прес- центр компанії, програма створена для реалізації концесійної угоди між Єгиптом і НАКом про пошук, розвідку й розробку родовищ нафти й газу. За результатами запланованих робіт будуть підготовлені початкові дані для складання проектів з будівництва розвідувальних свердловин і структур під пошукове буріння з перспективними ресурсами нафти 359,4 мільйона тонн. НАК уперше перемогла у відкритому міжнародному тендері на розвідку й розробку родовищ нафти й газу. Загальна площа блоку становить 974 квадратних кілометри, термін дії концесійної угоди — 27 років, із них першочерговий період розвідки — три роки. Розрахунковий період окупності проекту — 5,5 року. Інвестиції «Нафтогазу України» в пошук запасів вуглеводню складуть не менше $20,2 мільйона.
Сфокусувалися на шоколаді
Близько $20 мільйонів збирається цього року інвестувати в модернізацію виробництва шоколадних виробів київська кондитерська компанія «АВК». Як повідомляється в прес-релізі компанії, до кінця року вона планує збільшити частку шоколадних виробів у загальному обсязі виробництва з торішніх 70% до 85%. «Висока конкуренція на українському кондитерському ринку вимагає від компаній, що розраховують на довгостроковий розвиток, максимального фокусування на ключових напрямах свого бізнесу», — говориться в повідомленні з посиланням на генерального директора компанії «АВК» Андрія Дікунова. Компанія, зокрема, планує інвестувати понад $10 мільйонів у розширення та удосконалення виробничих потужностей належної їй Дніпропетровської кондитерської фабрики.
Геть газовий бартер
Уряд України дозволив державній корпорації «Укртрансбуд» перейти на грошову форму розрахунків із Міністерством залізничного транспорту Туркменістану й внести відповідні зміни в контракт із метою завершення реалізації інвестиційного проекту з будівництва мосту через р. Амудар'я. Відповідне рішення закріплене розпорядженням Кабінету Міністрів № 130-р від 4 квітня. Раніше туркменська сторона розраховувалася з «Укртрансбудом» за виконані роботи природним газом, який потім перепродувався національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» і доставлявся в Україну для поставок промисловим споживачам.
Політ над гніздом... партнерів
Одна з найбільших у Центральній Європі авіакомпаній- дискаунтерів — словацька SkyEurope — планує до 2010 року подвоїти свій авіапарк і вийти на ринок Росії, України й низки інших східноєвропейських країн. «У нас є чітка стратегія — «йдемо на Схід», — заявив комерційний директор компанії Карін Махлауф. «Ми вважаємо, що східноєвропейські ринки розвиватимуться високими темпами, оскільки поки конкуренція там не висока», — зауважив він. Нині в парку SkyEurope 14 літаків, в основному — Boeing-737. За словами К. Махлауфа, розширення парку можливе не тільки за рахунок придбання нових машин, але й за рахунок поглинання. «Ми хочемо зростати органічно, тому купуємо нові літаки, але ми не заперечуємо й можливість злиття», — заявив він. Представник SkyEurope додав, що для ведення бізнесу в Росії та Україні компанії знадобляться партнери.
Київ — рибне місце
Компанія «Скандинавія» планує в 2008 році побудувати в Київській області новий завод з виробництва рибних консервів і пресервів. Як повідомила вчора її президент Олена Якименко, інвестиції в будівництво заводу складуть близько $30 мільйонів. Компанія вже отримала ділянку й планує завершити намічене протягом року. Заплановані потужності заводу поки не уточнюються. Якименко також повідомила, що наступного року «Скандинавія» збирається побудувати в Київській області новий логістичний центр для груп товарів, що вимагають спеціального температурного режиму. Його місткість становитиме 20 тисяч тонн продукції. Інвестиції в цей проект заплановані в об'ємі близько $35 мільйонів.
Реприватизація-2?
Президент України Віктор Ющенко учора направив листи генеральному прокуророві України Олександру Медведьку, а також в.о. голови Служби безпеки України Валентину Наливайченку, в яких просить у межах компетенції цих органів розглянути питання дотримання Фондом державного майна України чинного законодавства у ході приватизації ВАТ «ХК «Луганськтепловоз» i в разі встановлення порушень ужити відповідних заходів. Ющенко зазначив, що до конкурсу було допущене лише ЗАТ «Брянський машинобудівний завод» й АТ «Деміховський машзавод» (перший із них став переможцем. — Ред.), а два вітчизняні покупці — ВАТ «Дніпровагонмаш» і ВАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат» (обидва — Дніпропетровська обл.), у конкурсі участі не приймали. В. Ющенко наголошує, що при початковій вартості пакету акцій підприємства 292 млн. грн., воно було придбане за 292,505 млн. грн. За попередніми ж оцінками ФДМУ, від приватизації ВАТ «ХК «Луганськтепловоз» держава повинна була отримати від 400 млн. грн. до 2 млрд. грн.
Випуск газети №:
№62, (2007)Рубрика
Економіка