Перейти до основного вмісту

Банкірів запросили до співпраці

Час запускати програми інноваційного розвитку
22 лютого, 00:00

Держава переходить від слів до діла у фінансуванні інноваційних програм. Про це йшлося на нараді з керівниками провідних українських банків, яку провів перший віце-прем’єр-міністр, міністр фінансів Микола Азаров. На його переконання, цей процес необхідно пришвидшити, оскільки затримка з ухваленням бюджету відібрала в уряду дорогоцінний час. Уже з початку другого кварталу кредитні програми мають запрацювати, вважає Азаров.

Він наголосив, що уряд чітко визначився з пріоритетними напрямами концентрації бюджетних ресурсів у державних програмах. І назвав їх. Це, як повідомила «Дню» прес-служба Мінфіну, відновлення великотоварного виробництва в сільському господарстві (сьогодні обсяг випуску сільгосппродукції становить лише 63,5% від рівня 1990 року), модернізація й реконструкція протягом 5—10 років атомної й теплової енергетики, реформа житлово-комунального господарства, впровадження енергоефективних технологій.

— Уже 2007 року ми виділяємо значні кошти на інвестиційний розвиток, — заявив Азаров. — Причому робимо це на ринкових умовах — через механізми здешевлення кредитів, які будуть залучатися на виконання інвестиційних програм. Регіональні програми будуть гармонізовані з галузевими. Таким чином, виникає спільна відповідальність центральної влади, регіональних влад і банків, щоб кожна копійка вкладалась ефективно, щоб кошти не проїли, не розтринькали, не розкрали.

У керівників банків ці урядові наміри не викликали заперечень. Вони підкреслювали, що механізм здешевлення кредитів — дієвий інструмент інвестиційного розвитку. Тим більше, що у банківської системи нині щонайменше 10 мільярдів гривень вільних коштів. У 2006 році банки подвоїли прибутковість. Та високі ставки за користування кредитами перешкоджають доступу до цих ресурсів багатьом підприємствам. Державна участь у здешевленні кредитів дасть змогу залучити до інвестиційних процесів значні ресурси, причому це внутрішній капітал, який завжди є локомотивом для приходу зарубіжних інвесторів.

У ході наради банкіри позитивно оцінили погоджені з міністерствами й відомствами кредитні програми: 1,7 мільярда гривень — на розвиток авіакосмічної галузі, 1,6 мільярда — програми в енергетиці, 120 мільйонів — на розвиток суднобудування, близько 7 мільярдів — на розвиток АПК. — Державні фінанси сьогодні в хорошому стані, — наголосив Азаров. — У держави немає жодних проблем з виконанням своїх зобов’язань. Основні порядки використання бюджетних коштів на здешевлення кредитів у 2007 році затверджено. Ми поставили за мету вийти протягом 3—5 років на річний рівень інфляції не більше 3—4%. Отже, банки мають почати працювати над зниженням процентних ставок.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати