Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Ціни на газ поглинають прибуток
ЗАТ «Північнодонецьке об’єднання «Азот» (Луганська обл.) минулого року скоротило чистий прибуток порівняно з 2005 роком майже в 10 разів — до 25 мільйонів гривень — через зростання цін на природний газ. Про це повідомив заступник голови правління ЗАТ Сергій Клітінський. «Наше підприємство до 2005 року було процвітаючим, із високим рівнем рентабельності. Нині цього вже сказати не можна», — повідомив він. С. Клітінський зазначив, що цього року при ціні газу для України в $130 за одну тисячу кубометрів, його реальна ціна для «Азоту», з урахуванням податку на додану вартість, складає на цей час $185 за одну тисячу кубометрів. За його словами, така ціна є «критичною», і в першому кварталі 2007 року підприємство прогнозувало збиток.
Дрібними пакетами — дорожче
Фонд держмайна України в разі прийняття урядом рішення виставити на торги фондових бірж близько 10% акцій ВАТ «Укртелеком» (Київ) і ВАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ, Південний, Одеської обл.) планує отримати від їхнього продажу орієнтовно 1,7 мільярда гривень. Про це учора повідомив голова ФДМ Валентина Семенюк. Вона також зазначила, що нині визначається можлива вартість активів цих підприємств як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках. Семенюк також не виключила можливості продажу до 10% акцій цих компаній дрібними пакетами на різних біржах аналогічно до продажу держакцій, що залишилися, колишньої «Криворіжсталі». «Практика показала, що краще продавати невеликими пакетами, оскільки ціна підіймається на 40%», — повідомила вона.
Що робити з боржниками?
Представники «Газу України» в Дніпропетровську обговорили з керівниками місцевих органів влади й теплопостачальних підприємств області ситуацію з боргами за спожитий газ. Ця область є найбільшим боржником у країні. Загальна заборгованість теплокомуненерго регіону тільки за січень складала 100,2 мільйона гривень, що становить 20% суми боргу всіх теплопостачальних підприємств країни.
Діамантова «дочка»
Компанія North Star Diamonds Inc. (NSDM, Канада) веде розвідку алмазів в Україні з 1995 року. За цей час вона витратила понад $450 тисяч на розвідку й розвиток трьох перспективних, на її думку, проектів — «Волинський», «Новоград Волинь» і «Шепетівка» (переважно Житомирська й частково Хмельницька області) загальною площею близько 1,2 тисячі га. Тепер NSDM створює для роботи в Україні (цей процес буде закінчений на початку березня) 100%-ну дочірню компанію Black Sea Minerals Inc. (Невада, США). При розподілі акцій Black Sea Minerals Inc. одна її акція буде відповідати 10 акціям NSDM. Компанія зазначає, що створення двох інших подібних компаній — North Star Strategic Minerals Inc. і North Star&Zale Inc. — знаходиться вже на завершальній стадії.
Українці — за газову гармонізацію
Головою робочої групи по газу Європейської Економічної Комісії ООН переобрано представника України — директора з питань зовнішньоекономічної діяльності ДК «Укртрансгаз» Ігоря Пономаренка. В рамках сесії проведено традиційний круглий стіл на тему «Забезпечення надійних поставок природного газу в контексті стійкого розвитку в регіоні ЄЕК ООН». Директор з питань транспортування газу ДК «Укртрансгаз» Мирослав Химко виступив перед учасниками круглого столу з доповіддю, у якій підтвердив надійність України як транзитера газу, а також наголосив на необхідності гармонізації відносин експортерів, транзитерів та імпортерів газу. Українські фахівці беруть участь в роботі групи по газу (раніше — Газового комітету) вже понад 30 років, а в роботі Газового центру — з часу його створення в 1994 році.
Випуск газети №:
№17, (2007)Рубрика
Економіка