Коротко / КУЛЬТУРА
Литовський «міст» у Києві
У Фонді сприяння розвитку мистецтв відкрилася виставка робіт студентів Вільнюської академії мистецтв. Її куратори Єлизавета Бєльська та Марія Гринюк назвали свій проект «tiLTas», що литовською означає „міст», тобто те, що сприяє єднанню культур наших сусідніх народів. Символіку цієї назви цікаво інтерпретували наші друзі: виявляється, литовське слово «tiltas» походить від такого, що означає „тихіше». Це в тому сенсі, що коли немає мосту, люди голосно перегукуються з одного берега річки до іншого, а коли він є — в цьому немає потреби, і можна поводитися тихо й спокійно. Сама виставка молодих литовських художників стверджує такі людські цінності, які спрямовані на покращення людського життя, а не на його болісну руйнацію. Орієнтація на професіональну майстерність, відповідальність за зміст і виконання художнього твору — головні риси литовської художньої школи. Не без того, щоб студенти експериментували й жартували у своїх роботах, проте легковажними їх не назвеш. Складні питання історії й релігії піднімає у своїх творах М.Гринюк (яка мешкає то у батьків в Україні, то у родичів в Литві). Високий рівень графічної майстерності та багатогранна змістова поліфонія притаманні творам Ю. Будріте, В. Падіманскайте, Л. Буйвідайте. Різноплановий живопис, що розвивається в Академії загалом в реалістичному напрямку, на виставці представили В. Кішкіс, А. Падррєзайте, В. Швіркявічюте, А. Алтукевічюте, С. Будвітіте, Р. Вічіс, повiдомляє Олена ГОЛУБ , спеціально для «Дня».
Зміна лідера
В американському кінопрокаті на першому місці укріпився фільм «Дворові танці» з касовими зборами, що склали $22 мільйони, передає news.ru з посиланням на AP. Це танцювальна драма про важкого підлітка режисера Сільвена Уайта, що має масу нагород за короткометражні фільми й відеокліпи; у головній ролі — професійний танцюрист Коламбус Шорт. Створення фільму обійшлося в $14 млн. Комедія «Ніч у музеї» з Беном Стіллером у головній ролі, яка з різдвяних свят лідирувала в американському кінопрокаті, опинилася на другому місці з $17,1 мільйонiв доларів за вихіднi, піднявши загальні прибутки від фільму до $185,8 млн. Третє місце отримала драма «У пошуках щастя» з сімейством Смітів у головних ролях. Збори цієї картини становили $9 мільйонів за вихідні, а загальні збори від цього фільму досягли $134 мільйонів. Інші дебюти уїк-енду не принесли очікуваних результатів. Трилер, що активно рекламується, про вбивство й наркотики «Альфа дог» з Емілі Хірш, Беном Фостером, Джастіном Тімберлейком і Брюсом Уїллісом заробив лише $6,1 млн. і дiстався лише до сьомого місця. Ще гірше йдуть справи в анімаційної стрічки Люка Бессона «Артур і мініпути». 85-мільйонний фільм насилу відробив $4,3 мільйона, що ставить під сумнів окупність проекту.
Гітара — найпопулярніший інструмент
Минулого року у Великій Британії був зафіксований небувалий попит на акустичні гітари, електрогітари й баси — за 12 місяців британці купили близько мільйона таких інструментів. Загалом за 2006 рік жителі Великої Британії витратили на гітари близько 110 мільйонів фунтів стерлінгів ($214 мільйонів), повідомляє lenta.ru з посиланням на «The Times». Найбільший попит був відмічений в секторі акустичних інструментів — за 12 місяців британці придбали близько 520 тисяч гітар. Бас-гітари та електрогітари користувалися трохи меншою популярністю — їх у загальній складності було продано 470 тисяч штук. Варто відмітити, що кількість проданих гітар подвоїлася порівняно з 1999 роком. Вартість же гітар знизилася за два роки на чверть — тепер середня ціна інструмента оцінюється в 150 фунтів (біля $300).
Випуск газети №:
№6, (2007)Рубрика
Культура