Коротко / УКРАЇНА
Депутати мають ударно попрацювати
Верховна Рада на поточному пленарному тижні збирається розглянути шість проектів законів, що стосуються вступу України до СОТ. Про це в понеділок повідомив спікер парламенту Олександр Мороз, передає proUA. За словами Мороза, розгляд цих законопроектів заплановано на четвер. А в середу в парламенті відбудуться парламентські слухання щодо стану підготовки України до вступу до СОТ. Мороз також повідомив, що до порядку денного на поточний пленарний тиждень внесені 62 питання. Сьогодні ж парламент збирається розглянути у першому читанні проект бюджету на наступний рік. Нагадаємо, Україна запланувала вступити до СОТ у середині 2006 року. Ющенко вважає 2006 рік найкращим періодом для вступу до цієї організації. Президент також подав на розгляд парламенту 16 законопроектів, які необхідні для вступу України до СОТ. Раніше спікер парламенту Олександр Мороз запевнив, що законопроекти до кінця року будуть прийняті.
Концерт пам’яті Надії Світличної
24—25 листопада в Українському домі у Києві відбудеться концерт барда, автора і виконавиці сучасних та старовинних українських романсів Ольги Богомолець- Шереметьєвої. Він присвячений пам’яті відомої правозахисниці Надії Світличної. У 1973 році за правозахисну діяльність її засудили на чотири роки таборів. Покарання відбувала у Мордовії. Після виїзду з СРСР була активним членом Закордонного представництва Української Гельсінської групи і редактором-укладачем «Вісника репресій в Україні» (США). З 1983 по 1994 рр. працювала в українській редакції Радіо «Свобода» в Нью-Йорку. Померла 8 серпня цього року. У програмі вечора — презентація спільного альбому Ольги Богомолець та барда Ігоря Жука «Нас двоє». Кошти від концерту підуть на лікування дітей із судинними пухлинами. Ольга Вадимівна очолює Інститут дерматокосметології, де за роки його існування пройшли лікування понад 15 тисяч дітей із судинними пухлинами та вадами розвитку шкіри, повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».
Корупціонери «віддають перевагу» банківській і бюджетній сферам
Понад двісті корупціонерів різних рівнів і з різних сфер діяльності виявили правоохоронці Донецької області від початку поточного року. При цьому вельми солідна частка хабарників припадає на органи державної служби, у яких від початку року спіймали понад 40 корупціонерів, які вже отримали третю-четверту категорії держслужбовців. Такі дані повідомив на прес-конференції прокурор Донецької області Олексій Баганець. За його словами, за фактами корупційних адміністративних правопорушень в області вже складено 292 протоколи, а як нагляд за дотриманням законів органи прокуратури за дев’ять місяців порушили 675 кримінальних справ. За цими справами понад 460 матеріалів розслідувань уже спрямовані до суду. Що стосується специфіки справ, то, за даними прокурора, третина з уже порушених кримінальних справ стосується насамперед злочинів, пов’язаних із порушенням законів про державну та комунальну власність. Крім того, солідна частка порушень була зафіксована в бюджетній і банківській сферах, причому, що стосується останньої, то в 2006 році порівняно з минулим роком показник правопорушень збільшився вдвічі. А загалом, у результаті слідчих дій, проведених прокуратурою у зазначений період, було відшкодовано понад 255 млн. гривень, що на 25 млн. більше, ніж минулого року. З цієї суми 92 млн. уже виплачено до держбюджету за фактами прокурорського реагування. До речі, за словами О. Баганця, ця сума вдвічі більша, ніж у 2005 році, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Дерев’яних храмів стає все менше
Сім церков згоріло цього року на Львівщині, а загалом за останні 15 років в області пожежі виникали в 67 храмах. Здебільшого вогонь був спричинений недотриманням правил пожежної безпеки та через електрозамикання. Люди залишають свічки незагасними, а буває і таке, що плавкі вставки запобіжників заміняються звичайними цвяхами чи проводами… Усе це стає причиною того, що дерев’яних церков стає у нас все менше та менше. З останніх, жовтневих трагедій, — втрачений храм Пресвятої Трийці в селі Долинівка Сколівського району. Вік церкви, колишньої кірхи, нараховував146 років, разом з усіма церковними цінностями згорів старовинний орган, яким селяни гордилися. У липні згоріла дерев’яна церква в селі Шкло Яворівського району, храм був побудований у 1454 році. А у травні — церква св. Михаїла у селі Підгірці Бродовського району (1756р.). Серед причин слідчі називають необережне поводження з відкритим вогнем. Звичайно, в кожному з названих сіл парафіяни вже обмірковують, як звести новий храм, але всім зрозуміло, що такого як був, вже не побудувати. А разом з дерев’яною церквою втрачена i частка нашої історії, частка душі українського народу, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».
«Неформатний» фестиваль
Перший фестиваль альтернативної акустичної музики відбувся у Полтаві. У приміщенні обласної організації Спілки письменників України близько 100 слухачів «неформату» могли насолодитися виступами найкращих на сьогодні виконавців у цьому стилі — Ігоря Вишнякова та групи «Контрабас», Олексія Бардіна та гурту «Дороги меняют цвет» (у складі вокаліста Андрія Гречаника та скрипальки Анни Ткаченко), Наталії Тихонової та команди «Мед», Макса Бурлая та Антона Батури, а також знаної в Україні групи «Онейроїд». На думку учасників та глядачів дійства, у місті ще не було настільки якісного за виконанням та підбором виконавців фестивалю саме цього музичного жанру. Організував його полтавський Арт-клуб — неформальне молодіжне об’єднання, створене рік тому для підтримки нешаблонного мистецтва, яка часто підпадає під термін «неформат». «Ідея створити такий фестиваль виникла під час рок-фестивалю «Мазепа-фест», — розповідає лідер Арт-клубу Павло Москалюк. — До нас звернулася група «Контрабас» із проханням організувати їхній квартирний концерт. А ми вирішили зробити справжній фест!» Цей фестиваль, за словами його організаторів, був покликаний відділити акустичну музику від загальної маси рок-напрямів. Адже існують такі колективи, яких через стильову спрямованість їхньої музики не запрошують ані на рок-фестивалі, ані на бардівські. Це і є альтернативна акустична музика, найкращі зразки якої були презентовані у Полтаві. Партнерами фестивалю виступили обласна ТРК «Лтава» та веб-студія «Фокс», повідомляє Євген БРИЖ, Полтава.
Випуск газети №:
№187, (2006)Рубрика
День України