У Луганській області знайшли єгипетські піраміди
П’ять тисяч років тому на території України була високорозвинена цивілізація — такого висновку дійшли вчені, які знайшли на Луганщині велетенські піраміди, дуже схожі на єгипетські.
Поки розкопують тільки верхівок, але археологи впевнені, що там є щонайменше дві кам’яні гори, які були святилищами язичницького бога Сонця.
Археологічну знахідку помітили ще два роки тому школярі з місцевого табору археологів. Зараз споруди привертають увагу багатьох вчених світу. Вони вважають, що ретельне вивчення луганських пірамід внесе істотні корективи в європейську історію.
Унікальну знахідку на Луганщині вчені вже називають новими пірамідами. Відкопані археологами споруди дещо відрізняються за призначенням від єгипетських, проте схожі на них за розмірами та технологією побудови. І до того ж, збудовані ці святилища на три століття раніше, ніж Долина фараонів. Луганським пірамідам щонайменше п’ять тисяч років. Такого висновку вчені дійшли після численних експертиз. Вони порівнюють знахідку зі спорудами стародавнього Єгипту. Як з’явилися піраміди на Луганщині — пояснити не можуть.
Віктор Клочко, доктор історичних наук: «Хто зміг тут організувати місцеве населення, хто зібрав таку кількість людей, хто керував цим будівництвом? Оскільки зрозуміло, що всі ці споруди будувалися за якимсь планом. Тобто це теж свідчення високорозвиненої первинної цивілізації».
Під час розкопок знахідка поступово перетворюється на музей просто неба: піраміди, на відміну від курганів, не руйнуються. Фахівці підрахували, щоб повністю розчистити споруду від грунту, знадобиться декілька десятиліть. За цей час поруч iз пірамідою планують побудувати готель, щоби зацікавити туристів.
Володимир Виборний, начальник відділу туризму та охорони культурної спадщини Луганської облдержадміністрації: «Ми маємо унікальну можливість цю знахідку музеєфікувати та показувати досить тривалий час, осмислюючи те, що ми виявили. Колосальна кількість багатотонних блоків не перенесуться нікуди, вони є експонатами тут, на місці».
Археологи не бояться вандалів, оскільки золота й дорогих предметів тут не знаходять. Цінною є лише сама споруда. Фахівці запевняють — аналогів знахідки немає в усій Європі. Кам’яним конструкціям дали особливий статус — піраміди вже стали об’єктом культурної спадщини національного масштабу, повідомляє korrespondent.net з посиланням на ICTV.
Випуск газети №:
№134, (2006)Рубрика
Панорама «Дня»