Перейти до основного вмісту

Гроші — ходовий продукт

Український банк увійшов до однієї з глобальних банківських мереж. Без побоювань
18 липня, 00:00

Минулого тижня «УкрСиббанк» спільно з банком BNP Paribas презентував у Києві новий проект у сфері торговельного фінансування — перший в Україні Торговельний центр. Звичайну для таких випадків церемонію зi стрічкою провели головний виконавчий директор Paribas Жорж Шодрон де Курсель і голова правління «УкрСиббанку» Олександр Адарич. Таким способом Україна поповнила глобальну мережу, створену Paribas і об’єднуючу більше 80 Торговельних центрів по всьому світу.

«Український фінансовий сектор на сьогодні дуже динамічний, він перебуває в стадії активного розвитку, — виклав свої мотиви Шодрон де Курсель, — тому ми прийняли рішення співпрацювати з «УкрСиббанком», як одним з 10 кращих банків в Україні. Ми надамо свій досвід, основні продукти і поділимося менеджментом. Я гадаю, спільними зусиллями ми зможемо допомогти економіці України». А ділитися французам і справді є чим, адже Paribas є європейським лідером ринку банківських послуг і посідає 15 місце у світі за розміром ринкової капіталізації і активів. У цій групi провідні позиції в таких сферах діяльності, як корпоративний і інвестиційний банкінг, управління активами і роздрібний бізнес.

Адарич повідомив журналістів, що за три місяці співпраці з Paribas український банк відчув серйозну підтримку в багатьох аспектах, наприклад, в IT- системах і у сфері кредитування.

Новим явищем для українського фінансового ринку обіцяє стати Київський торговельний центр. Він пропонує стандартні фінансові послуги, але з індивідуальним підходом до існуючих продуктів —таких, як акредитиви, документарні операції, міжнародні банківські гарантії та ін. За словами Адарича, вже найближчим часом буде здійснено сегментацію клієнтської бази, виділено найбільш масові сегменти і запропоновано відповідні продукти, так звані блокбастери. «Великі надії ми покладаємо також на проект Cetelem в Україні, — продовжує Адарич і роз’яснює: це дочірня компанія Paribas, яка спеціалізується на ринку споживчих кредитів».

Керівником Торговельного центру призначено Родіона Никоненка. Хоча у нього в підпорядкуванні всього два менеджери, обидва банки чекають, що на послуги Центру буде великий попит. Незважаючи на те, що нова структура працює лічені дні, вона вже встигла провести першу операцію і профінансувала одного з клієнтів на $10 мільйонів. За словами Никоненка, цілком можливо, що через рік компанія подумає про відкриття таких центрів в інших регіонах України. Зрозуміло, що «УкрСиббанк» збирається продовжувати і розширювати співпрацю з іноземними партнерами. Відповідаючи на запитання «Дня» про деякі побоювання, які висловлюються в країні у зв’язку з приходом іноземного банківського капіталу (їх, зокрема, висловлювала Асоціація українських банків), віце-президент банку Ернест Галієв сказав: «Це висловлювання окремої організації, що має якісь свої, нам незрозумілі, мотиви. Україна задекларувала курс на зближення з Європейським співтовариством, а тому має дотримувати його правил. Іноземні банки принесли до нашої країни не тільки капітал, але і нові технології, корпоративну культуру, створили нові робочі місця. Навіть ті банки, які сьогодні є під контролем українських акціонерів, щоб бути конкурентоспроможними, вимушені приймати нові правила і стандарти роботи. Це позитивно позначається на клієнтській базі. З приходом іноземних, наші банки стали більш безпечними». У світовій історії, за словами Галієва, є приклади, коли прихід іноземних банків у часи кризи створював уряду додаткові складності, але зараз в Україні, як вважає банкір, не той випадок. «Подивімося на рівень розвитку Чехії, Польщі, Угорщини та інших країн, де рівень іноземного капіталу становить не менше 80%, — продовжував він. — Процес консолідації банків відбувається у всьому світі — це неминуче майбутнє». «Нагадаю, що і глава НБУ висловив задоволення приходом BNP Paribas до України», — завершив свій коментар Галієв.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати