Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Виробництво глинозему триває за висхідною
Миколаївський глиноземний завод (МГЗ) у січні — квітні поточного року збільшив, за попередніми даними, виробництво глинозему на 3,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 461,750 тис. тонн. У квітні завод виробив 115,4 тис. тонн глинозему. За підсумками 2005 року МГЗ збільшив виробництво цієї продукції на 4,8% порівняно з 2004 роком — до 1,365 млн. тонн, а в 2004 році — на 8,7% порівняно з 2003 роком — до 1,302 млн. тонн. У планах підприємства на 2006 рік — збільшення випуску продукції на 2,5% порівняно з 2005 роком — приблизно до 1,4 млн. тонн. У березні 2004 року МГЗ вийшов на рівень виробництва 1,3 млн. тонн глинозему на рік, що було одним iз основних зобов’язань компанії «Український алюміній» («УкрАл»), яка чотири роки тому придбала 30% акцій ВАТ «МГЗ».
Пiдземний тендер
Комунальне підприємство «Київський метрополітен» оголосило тендер на продовження будівництва Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Харківська» до Харківської площі (станція «Бориспільська») з електродепо «Харківська». Підбиття підсумків тендера заплановане на 30 травня. Згідно з умовами тендера, будівельні роботи планують завершити в серпні 2007 року. Плата за тендерну документацію становить чотири тисячі грн. Раніше повідомлялося, що КП «Київський метрополітен» візьме кредит у розмірі 60 млн. грн., щоб розрахуватися за виконані роботи з будівництва станції «Бориспільська» та першої черги електродепо «Харківська».
Готові до освоєння нових ринків
Група компаній «Союз-Віктан», один із найбільших виробників горілки в Україні та країнах СНД, впровадила міжнародний стандарт безпеки продукції ISO 22000:2005. Сертифікаційний аудит групи за системою менеджменту безпеки харчової продукції відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 22000:2005 провела асоціація з сертифікації «Русский Регистр». Як повідомив керівник прес-служби компанії «Союз-Віктан» Сергій Блажко, зараз компанія активно виходить на ринки Європи та Північної Америки, а впровадження міжнародного стандарту ISO 22000 і системи HACCP є необхідною умовою для компаній, що експортують продукцію в ці регіони. У ISO 22000 поєднані вимоги стандарту ISO 9001 і принципи системи менеджменту харчової безпеки HACCP.
Пиво у кредит
ВАТ «САН Інтербрю Україна» в травні 2006 року залучило кредити в кількох українських банках на суму 178 млн. грн. Як повідомляє підприємство, з АТ «Каліон Банк Україна» 4 травня підписана кредитна угода про залучення 4 млн. грн. під 14% річних на 0,45 місяця, 5 травня — про залучення 15 млн. грн. під 12% річних на один місяць, а 11 травня — 51 млн. грн. під 11% річних на три місяці. Крім того, підписана угода з АКБ «Райффайзенбанк Україна» про залучення 17 млн. грн. на 0,45 місяця під 14% річних; з АКБ «Сітібанк (Україна)» про залучення 82 млн. грн. на 0,45 місяця під 12% річних, з АБ «ІНГ Банк Україна» про залучення 9 млн. грн. на 0,03 місяця під 10% річних. ВАТ «САН Інтербрю Україна» — лідер на українському пивоварному ринку, його частка за підсумками 2005 року — 35,8%.
Косметика складується в Щасливому
Транснаціональна косметична компанія AVON (США) інвестувала близько $4,8 млн. у будівництво нового офісного-складського комплексу (ОСК) в смт Щасливе (Київська обл.). «Відкриття нового комплексу загальною площею 9 тис. кв. метрів на території 3,5 га свідчить про динамічний розвиток бізнесу AVON в Україні й упевненість компанії в перспективах розвитку українського ринку», — зазначив генеральний директор AVONUkraine Томаш Мурас у ході урочистої церемонії відкриття ОСК. За даними керівництва компанії, термін окупності інвестицій у проект становитиме менше 10 років.
Реєстрація прав на землю перейшла до Мін’юсту
Уряд вирішив зосередити єдину систему реєстрації прав власності на нерухоме майно і їх обмежень у Міністерстві юстиції, передавши функцію реєстрації прав власності на землю від Держкомітету із земельних ресурсів (Держкомзем) Мін’юсту. Міністр юстиції Сергій Головатий нагадав, що вперше пропозиція про зосередження всіх цих функцій у Мін’юсті була внесена 10 років тому, а закон про реєстрацію таких прав було прийнято два роки тому, однак лише це рішення уряду дозволяє взятися за практичну реалізацію роботи. «Мін’юсту не потрібна жодна копійка з бюджету. У нас уся база інформаційна, ресурсна. У нас усе є. Нам треба разом із Держкомземом технічно забезпечити запуск нового реєстру», — сказав С. Головатий. Міністр також повідомив, що Світовий банк готовий відновити з Мін’юстом перерваний кредитний проект із підтримки створення такого реєстру, який спершу був початий із Держкомземом.
Антидемпінгове розслідування щодо шин
Україна почала антидемпінгове розслідування щодо імпорту пневматичних гумових шин для легкових автомобілів походженням із Росії та Білорусі. Як повідомила вчора Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, рішення прийняте за підсумками розгляду скарги ЗАТ «Росава» (Біла Церква Київської обл.). Згідно з повідомленням, у скарзі зазначалося, що в 2005 році імпорт в Україну легкових автомобільних шин здійснювався за нижчими цінами, аніж ціни, за якими їх продавали на території країни походження (від 10,12% до 43,72%), що призвело до зниження виробництва ЗАТ «Росава» на 24,88%. Рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі набуває чинності від дня опублікування повідомлення.
Випуск газети №:
№78, (2006)Рубрика
Економіка