Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Захисник-хабарник
Адвокат-хабарник, який вимагав у громадян винагороду за допомогу в непритягненні їх до кримінальної відповідальності, днями був затриманий у м. Маріуполі Донецької області. Як повідомляє Управління з боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Донецькій області, злочинця затримали в ході оперативних заходів співробітників Маріупольського відділу УБОЗ. При цьому хабарника вдалося спіймати на місці злочину — саме тоді, коли він отримав від місцевої мешканки хабар у сумі $10 тис. за непритягнення до відповідальності її чоловіка.
Крім того, в ході обшуку, який одразу ж провели правоохоронці, в адвоката вилучили ще $18 тис., а також інші речові докази, що підтверджують факти отримання хабарів.
На сьогодні злочинець перебуває під вартою, і проти нього вже порушено одразу кілька кримінальних справ, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
На сході підтримають україномовний театр
У Харкові презентували інноваційну програму «Україномовний театр на сході», результатом якої стало відкриття Центру підтримки україномовного театру на сході України та проведення виставки-продажу творів сучасної української драматургії. Реалізацією програми займатимуться управління культури Харківської міськради, Харківське міжобласне відділення Національної спілки театральних діячів України та харківський театр «P.S.». Захід вирішили приурочити до 135-річчя від дня народження Лесі Українки та 150-річчя від дня народження Івана Франка, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
В Україні вибрали кращого чорного рибалку
У Донецьку відбувся перший чемпіонат із підлідної риболовлі серед уродженців африканських країн, повідомляє korrespondent.net. Для учасників змагання готували «бойові» 100 грамів, щоб теплолюбні чорношкірі не задубіли на українському морозі. Ще недавно конкурсанти лише з чуток знали про те, що існує таке захоплююче заняття, як рибалка, не кажучи вже про підлідний її різновид. Але пропозицію взяти участь у змаганні афродонетчани сприйняли з великим ентузіазмом. Готувалися до турніру з усією серйозністю. Щоб підлідна риболовля ненароком не перетворилася на підлідне плавання, організатори ретельно перевірили товщину льоду, а щоб уникнути обморожень, укутали кожного учасника в теплу фуфайку. Перед стартом, як і заведено за давньою рибальською традицією, чорношкірі рибаки занурили снасті в склянки з горілкою. За годину конкурсантам вдалося піймати кілька десятків дрібних рибок. Найуспішніший витяг коропа, за що й зайняв перше місце на чемпіонаті. Попри небагатий улов, не нудьгували ні новоспечені рибаки, ні уболівальники. Місцеві рибалки спостерігали за тим, що відбувається, з неприхованою цікавістю. На знак дружби між білими та чорношкірими рибалками хтось зробив двох сніговиків, одного з яких символічно пофарбував у чорний колір.
На Миколаївщині підтоплено три села
У селі Червоне Поле Миколаївського району в результаті підвищення рівня ґрунтових вод відбулося підтоплення підвальних приміщень у 17 житлових будинках. Вони обстежені, у березні планується проведення засідання комісії з питань техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій, де буде розглядатися питання виділення 50 тисяч гривень на роботи з відбудови дренажної системи села, повідомили в прес-службі МНС. Аналогічна ситуація і в Жовтневому районі області: у селі Шевченкове підтоплені підвали 8 осель. А в Снігурівському районі через сильний потік талих вод був ушкоджений понтонний міст через ріку Інгулець у селі Нововасилівка. У результаті понтон почав заповнюватися водою. Для її відкачки був задіяний місцевий пожежно-рятувальний підрозділ МНС.
Встановлено світовий рекорд пам’яті
Провідний фахівець медичного центру «Богдан», професор, доктор медичних наук Андрій Слюсарчук, у присутності представників Книги рекордів Гіннеса і Книги рекордів України встановив два світових рекорди людської пам’яті. Він запам’ятав число Пі до тисячної цифри після коми. Крім того, Андрій Слюсарчук встановив рекорд на швидкість пам’яті, а саме — він запам’ятав за дві хвилини й відтворив вибірково 5100 цифр. Нагадаємо, що це була друга спроба Андрія Слюсарчука встановити рекорди. Вперше він витратив на запам’ятовування майже півтори хвилини, однак не зміг відтворити точно всі цифри. Пославшись на надмірне хвилювання, Андрій Слюсарчук запропонував перенести встановлення рекорду на декілька годин.
У Києві спалах гепатиту
За два останні дні в місті виявлено понад 60 осіб із підозрою на вірусний гепатит А. В інфекційному відділенні однієї зі столичних лікарень на сьогодні вже перебувають 27 осіб із підозрою на це захворювання, повідомляє УРА-Інформ. Фахівці кажуть про те, що можливою причиною спалаху гепатиту є водопровідна вода. Такого висновку вони дійшли у зв’язку з тим, що хворі надходять з усіх районів міста. «Буквально днями міський відділ охорони здоров’я розпорядився, щоб терміново виписували всіх одужуючих пацієнтів із діагнозом кір (у грудні в Києві почалася епідемія кору) та приймали хворих із підозрою на вірусний гепатит. Міський відділ охорони здоров’я також розпорядився, щоб одне з наших терапевтичних відділень було перепрофільоване для прийому цих хворих, — повідомляє джерело УРА-Інформ в одній із лікарень міста. Перші симптоми вірусного гепатиту А можуть нагадувати ГРЗ: слабкість, головний біль, підвищення температури, відсутність апетиту. А ось характерні симптоми, за якими вже можна поставити діагноз або припустити, що це саме цей вірус, — важкість у правому підребер’ї, збільшення печінки, пожовтіння шкіри та склер (білок очей), потемніння сечі. Радимо всім киянам вживати лише кип’ячену воду. Вірус гепатиту А гине при кип’ятінні.
У Запоріжжі розроблено унікальний медичний прилад
Апаратура здатна визначати хвороби шлунка за допомогою повітря. Хворим відтепер не потрібно ковтати зонди й чекати цілий день результати аналізів. Видихнувши повітря у шприц, за 20 хвилин можна отримати висновок про стан шлунка. Діагностика за допомогою повітря тепер не фантастика. Запорізький лікар-учений Юрій Решетилов розробив і виготовив унікальне обладнання, що не має світових аналогів. Він встановив, що склад іонів, які видихнули із киснем, свідчить про стан шлунка. Тож для діагностики шлунково-кишкових хвороб пацієнтові треба лише дихнути у порожній шприц. Результати готові вже за 20 хвилин. Повітря з легенів пацієнта обробляють у спеціальній лабораторії. Послугами унікального обладнання вже скористалися тисячі запоріжців. Іноді фахівці кафедри гастроентерології беруть проби повітря навіть у людини вдома. Зондове обстеження шкідливе для організму й триває понад годину. Цей метод досі використовують в усіх лікарнях світу. Обладнання аероіонної діагностики наявне в єдиному екземплярі. Попри важливість винаходу, ним досі не зацікавились ані вітчизняні, ані іноземні інвестори, передає інтернет-репортер.
Випуск газети №:
№34, (2006)Рубрика
Суспільство