Перейти до основного вмісту

Газова суперечка: риторика і факти

23 грудня, 00:00

Учора Україна продовжувала оборонятися проти інформаційної агресії з газового питання з боку Росії. Щоправда, демонструвала при цьому дещо інші підходи. Радник Президента України й одночасно глави НАК «Нафтогаз України» Іван Діяк заявив, що «Україна ніколи не платитиме такої ціни, як Європа, оскільки слід враховувати витрати на транзит. Це всі мають розуміти», — заявив він на круглому столі «Шляхи забезпечення енергетичної незалежності України» в Києві.

За словами Діяка, ціна, зафіксована в контракті між «Нафтогазом України» і російським «Газпромом», ніким не скасовувалася. Тому, впевнений Діяк, Україна має всі підстави відстоювати свої інтереси. Він також підкреслив, що український тариф на прокачування російського газу, найдешевший у Європі. Радник піддав критиці деяких українських політиків, які стверджують, що «Україна поміняла умови договору, підписаного раніше». Він зауважив, що члени російської Думи, як правило, відстоюють інтереси своєї держави, а депутати українського парламенту, навпаки, відстоюють інтереси Росії і звинувачують у всіх смертних гріхах Україну.

Політичні акценти на цьому засіданні розставляв також народний депутат Юрій Оробець. За його словами, підвищуючи ціну на газ для України, Росія насправді «так віртуозно хоче розплачуватися за ті послуги, які їй надає Україна з транспортування газу». Народний депутат упевнений, що річ саме в цьому: «Росія хоче дешево транспортувати (свій газ. — Авт.) на захід». При цьому, говорячи про українських політиків, які заявляють, що Україна займається на переговорах «шантажем», він поставив питання: «На якому боці вони працюють?»

Тим часом у Москві вчора звучала більш м’яка риторика. Повірений у справах України в РФ Леонід Осаволюк заявляв, що Київ готовий «до досить серйозних компромісів і щодо тарифу на транзит, і щодо ціни на газ (що поставляється. — Авт.) в оплату послуг по транзиту». При цьому він зазначив, що українська сторона «виходить з того, що відповідний протокол буде підписаний до кінця цього року». Разом із тим, український дипломат, говорячи, очевидно, не стільки для російських, скільки для українського ЗМІ, підкреслив, що «немає ніякої ціни в 220 (доларів США за 1000 кубометрів газу. — Авт.)». «Сьогодні немає офіційних пропозицій від «Газпрому», є виступи посадових осіб, які вранці називають одну ціну, а ввечері — іншу», — сказав він. «Ми чекаємо офіційних пропозицій від «Газпрому» і щодо тарифів на транзит, і щодо цін на газ в оплату цього транзиту», — сказав Осаволюк. Начальник департаменту ресурсів нафти і газу НАК «Нафтогаз України» Микола Гончарук зробив акцент на енергозбереженні. За його словами, завдяки заходам, вжитим «Нафтогазом», населення України вже споживає на п’ять мільярдів кубометрів газу менше, ніж 1996 року, хоча кількість газифікованих будинків і квартир зросла майже на чотири мільйони.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати