Iз першим снігом!
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20051126/4219-1-2.jpg)
Початок зими, як завж ди, відзначився проблемами на дорогах. Пересуватися столицею пішки або на автотранспорті стало практично неможливо. Тротуари покриті льодом, а снігопад i ожеледиця з подальшими ДТП стали причиною заторів на важливих транспортних розв’язках Києва. Автомобілі практично зупинилися на перехрестях чи рухаються дуже повільно. Зокрема, на Московській площі й у всіх напрямах від неї рух зупинився повністю. Департам ент ДАІ Києва направив усі сили на регулювання дорожнього руху й розведення заторів, передає Інтернет-репортер. У той же час прес-служба МНС повідомляє, що в Україні досі залишаються знеструмленими 74 населенi пункти: 67 — у Сумській області, 7 — у Харківській. Знеструмлення сталося в ніч із 22 листопада та вдень 23 листопада внаслідок ускладнення погодних умов — сильних поривів вітру та налипання мокрого снігу, а також через спрацювання автоматичних систем аварійного захисту ЛЕП у 142 населених пунктах.
У МНС «День» повідомили, що сильне налипання снігу і ожеледиця прогнозується також і на найближчі дні. Стануть вони причиною виникнення надзвичайних ситуацій чи ні — залежить від розторопності автодорожніх служб і працівників МНС. Першим рекомендується посипати дороги сіллю й піском, а також активніше розчищати сніг. МНС повинно мати напоготові резервні джерела енергопостачання, а регулярно перевіряти стан енергетичних систем. У крайньому випадку можна використати примусове відключення «слабих» ліній електропередач. Фахівці з міністерства стверджують, що на сто відсотків готові до запобігання аваріям. Проте всі останні роки зимі вдавалося «організовувати» надзвичайні ситуації, незважаючи на повну готовність до них МНС і Укравтодору. Останні пояснюють це непередбачуваністю погоди. Можливо, в цьому році все буде по- іншому — адже до складу МНС тепер входить Укргідрометцентр.
«Дуже багато що залежить також від самих громадян, — говорить начальник Управління прогнозування надзвичайних ситуацій Юрій Колесніченко. — Водіям автомобілів треба бути обережнішими на дорогах, пішоходам — на тротуарах. Сільським жителям треба подумати про можливе накопичення снігу на дахах їхніх будинків. Також у цей період часті випадки отруєння чадним газом». Вони відбуваються при спробах зігрітися, відкривши всі конфорки на газовій плиті чи при надмірному навантаженні печі.