Що трапилося в «Ювілейному»?
Прокуратура Криму порушила кримінальну справу за фактом захворювання 12 дітей менінгітомНагадаємо, трапилося це в дитячому санаторії «Ювілейний». І, як передають «Українські новини», було встановлено, що відповідальні посадові особи своєчасно не виявили симптомiв хвороби і не ізолювали дітей із ознаками інфекцій. Кримінальна справа порушена за статтею «неналежне виконання обов’язків з охорони життя та здоров’я дітей». Для співробітників санаторію це загрожує чи штрафом у розмірі до 50 неоподаткованих мінімумів прибутків громадян, чи 240 годинами громадських робіт. Іще одна можлива міра покарання — позбавлення права на термін до трьох років обiймати певні посади.
За подробицями з приводу інциденту в євпаторійському санаторії «День» звернувся до заступника головного державного санітарного лікаря України Людмили МУХАРСЬКОЇ:
— Дійсно, з 17 по 25 липня в «Ювілейному», де зараз відпочиває 565 дітей, захворіло дванадцятеро. Десятеро — вихованці двох московських Дитячих будинків, іще у двох — з Москви та Києва — були індивідуальні путівки. Наразі, благо, нових випадків захворювання не зафіксовано. А загалом аналіз ситуації свідчить про те, що, приїхавши до санаторію, багато дітей уже були в так званому інкубаційному періоді. Зрозуміло, перед від’їздом їм видавалися медичні довідки. Але в них, як правило, зазначено про специфічні дитячі хвороби — кір, краснуху, вітрянку. А також про кишкові інфекції. За наявності інфекційного захворювання довідку б просто не видали. Але повторюю: інфекційні хвороби мають інкубаційний період, і документ могли виписувати якраз у цей момент. Тим часом у медичних картках деяких хворих дітей зазначався, наприклад, фарингіт. У санаторії діти спілкувалися, разом їли. Ось і вийшов ланцюжок із повітряно-краплинним шляхом передачі.
Ми відібрали проби лабораторної діагностики. І сьогодні вже можна сказати напевно: у двох хворих — вірусна інфекція, а не менінгіт. Звичайно, ми ще будемо розбиратися в ситуації, яка склалася. Але в той же час навряд чи варто звинувачувати санаторій — його харчування та санітарно- гігієнічну ситуація загалом. Адже погрішності в харчуванні призвели б до кишкових розладів, так само, як і питна вода.
На даний момент усі хворі діти перебувають в інфекційному стаціонарі, й уже вирішується питання про їхню виписку. Ті ж, із ким вони контактували, — під пильним медичним контролем (їх щодня оглядає лікар). Окрім того, «групи ризику» харчуються окремо. А ще в санаторії введено спеціальний режим дезинфекції.
Чи такі безпечні українські пляжі? Чому в Україні кожне літо трапляються спалахи отруєнь? Що робити зі стихійними ринками і чи варто виїжджати на відпочинок до азіатських країн? Про все це читайте в найближчому номері «Дня».