Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Головне — кредитна iсторiя

Україні необхідно поліпшувати репутацію
14 квітня, 00:00

«Ми сподіваємося, що Україна стане лідером у своєму регіоні, і інвестиції необхідні їй для реалізації такого лідерства», — підкреслив посол США в Україні Джон Хербст у вівторок у Києві на семінарі «Поліпшення інвестиційного клімату в Україні: наступні кроки». Потім, на першій своїй прес-конференції після обрання нового уряду, посол вирішив нагадати про те, що саме північноамериканські компанії є найбільшими інвесторами в Україні. Щоправда, при цьому він відзначив, що в Україні є низка проблем iз інвестиційним кліматом, і назвав у їх числі поширеність корупції, а також огріхи в правовій та регуляторній політиці. Щоб упоратися з усім цим, Хербст пропонує українському уряду стимулювати приватизацію та скорочувати власну роль в економіці.

Українські експерти також дали урядові чимало порад. За словами директора Центру перспективних досліджень Віри Нанівської, хоча люди і втратили страх перед владою, її апарат залишився колишнім. Уряд заявляє про свої рішення після їх прийняття, а це не дозволяє експертному співтовариству почувати себе досить комфортно — неможливо передбачити, що буде далі. На думку експерта, незважаючи на те, що інвестори усвідомлюють, що основна відмінність України — постійні зміни, систему планування в уряді треба змінювати. Нанівська також вважає важливим, щоб у Кабміні України не було різноголосся.

Її підтримав директор Європейського банку реконструкції та розвитку Кармен Захарієв, який заявив, що уряд просто зобов’язаний продемонструвати всім свою єдність. Причому вона має полягати і в правильно орієнтованих реформах, і в стійкій позиції щодо макроекономічних показників. Захарієв відзначив, що українському суспільству необхідні єдині правила гри, під які можна було б підлаштувати все те, що відбувається. На думку функціонера ЄБРР, українському урядові необхідно зараз запустити процес публічної приватизації в енергосекторі та транспорті. Саме це, разом iз посиленням банківської системи, членством у СОТ та адмінреформою, вважає Захарієв, допоможе нинішній правлячій еліті досягти успіху на парламентських виборах 2006 року.

Однак усе це можливе лише за умови оновлення інститутів управління суспільством. Як відзначили експерти, незважаючи на наявність безлічі продуктивних ідей та пропозицій, спрямованих на поліпшення ситуації в економіці, нинішній апарат просто не здатен на абсорбацію думок, які витікають не від нього.

Як доречно нагадав член Ради директорів Американської торгової палати в Україні Мирон Василік, основа репутації країни — хороша кредитна історія, чесна поведінка на ринках і добре розвинене громадянське суспільство. Над усім цим необхідно постійно працювати, інакше, разом з довірою населення, остаточно зникне довіра інвесторів, які й зараз не зовсім упевнені в непохитності й постійності реформ.

Проте як запевнили експерти, на даний момент інвестиції стоять на порозі України. Захарієв, зокрема, указав, що ЄБРР готовий надати необхідні кредити. Крім того, як повідомив Василік, уже зараз іноземні інвестиції зросли на 23% і поки немає підстав говорити, що їхня кількість має різко зменшитися. Головне, щоб уряд не діяв собі на зло, а йшов наміченим курсом, дослухаючись до iнших думок.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати