Серед 60-ти кращих
Україна отримала нові засоби захисту цінних паперів![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20050317/446-5-1.jpg)
Тепер належний Мінфіну державний поліграфічний комбінат із виготовлення цінних паперів «Україна» зможе брати участь у світових тендерах на виготовлення паспортів, акцизних і поштових марок. Учора там запустили нову технологічну лінію, що дозволяє підприємству стати в один ряд із кращими виробниками цієї продукції в світі.
Як заявив директор комбінату Анатолій Шевчук, підприємство отримало цю можливість після запуску комплексу обладнання та технології «інтагліо-друку» для виготовлення високозахищених цінних паперів і документів строгої підзвітності. До цього таку технологію використовував лише Національний банк для виготовлення грошей. Відтепер наші паспорти та марки будуть захищені від підробок не гірше за долари та євро. Проте заплатити за це задоволення довелося недешево: зі слів Шевчука, таке обладнання коштує близько 3 млн. євро. Як розповів начальник департаменту Мінфіну Сергій Макацарія, купували його виключно на гроші комбінату, який не взяв із бюджету країни жодної копійки.
Лінія, яку показали пресі, складається з друкарської машини та комплекту обладнання, що нараховує систему очищення та пристрій із виготовлення друкарських валів. Після того, як директор комбінату разом із представником швейцарської компанії «КБА-Джіори», що займається виготовленням і поставкою такого обладнання по всьому світу, Сергієм Півнем натиснули кнопку пуску, iз друкарської машини почали виповзати листки з новою серією поштових марок — першою продукцією, яку комбінат почав виготовляти за новими технологіями. Отримати нові паспорти й акцизи Україна зможе лише після узгодження з МВС оригінал-макетів й отримання від них держзамовлення. Але, як розповів А. Шевчук, чекати цього залишилося недовго.
Для України використання цієї технології вигідне з двох причин: по-перше, можна сподіватися на виграш тендера, прибуток від якого піде до бюджету, а по-друге, нові акцизні марки буде набагато складніше підробити і, відповідно, бюджет не втрачатиме грошей, які до цього прямували у кишеню творців фальшивок. Шевчук розкрив журналістам деякі таємниці: зігнувши марку в місці шорсткості та потерши її об білий папiрець, можна буде побачити злегка помітний слід від фарби. Таким самим способом можна визначати й автентичність грошових знаків. Але їх комбінат «Україна» не виготовлятиме. Він залишиться вірним своїй традиційній продукції: паспорти, документи про освіту, документи ДАІ, акцизи, марки, акції й інші цінні папери. Причому, як повідомив «Дню» директор, зовсім не обов’язково, що всю продукцію почнуть виготовляти по-новому — все залежить від небезпеки підробки та способу захисту.
З учорашнього дня комбінат «Україна», як повідомив «Дню» Сергій Півень, входить до 60-ти підприємств світу, на яких виготовляють якісні цінні папери. Можливо, тепер до української продукції, захищеної від підступів піратства, світова громадськість ставитиметься набагато серйозніше, й у нас з’явиться можливість продавати на західний ринок не лише сировину, а й готову продукцію, захищену якісним акцизом.