Перейти до основного вмісту

Коротко / Панорама дня

11 березня, 00:00

Верховна Рада: вибуло — прибуло

Центральна виборча комісія визнала народними депутатами України, обраними у багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі, 11 осіб. Новоспечені народні обранці займуть місця тих колишніх парламентаріїв-«списочників», які вже склали з себе депутатські повноваження, перейшовши із законодавчої влади у виконавчу. За списком «Нашої України» до Ради пройшли голова правління Київської облспоживспілки Володимир Пак, лідер Хмельницької обласної організації УНП Лев Бірюк, член НРУ Степан Давимука, давня помічниця Віктора Ющенка Віра Ульянченко, а також Михайло Ратушний, Сергій Жижка, Віталій Шевченко, Микола Сидоренко і Юрій Криворучко, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ. За списком Соціалістичної партії України народними депутатами стали Володимир Мухін і Михайло Садовий. Перший був депутатом минулих скликань та радником Уповноваженого з прав людини. Другий — заступником голови тервиборчкому №100 в Кировограді, який не підписав фальсифікований владою протокол про підсумки виборів.

Ющенка нагородять «ліхтарем»

Президент України Віктор Ющенко отримає щорічну нагороду «За мужність», яку присуджує політичним діячам американський Фонд бібліотеки імені Джона Кеннеді. Цю нагороду порівнюють iз Нобелівською премією для вчених, Пулітцерівською премією для журналістів і «Оскаром» для кіноакторів. Раніше премії «За мужність» були визнані гідними, зокрема, колишній президент США Джеральд Форд, американський сенатор Джон МакКейн, генеральний секретар ООН Кофі Аннан. Про вибір лауреата премії цього року главу української держави повідомила дочка колишнього президента США Керолайн Кеннеді, яка є президентом Фонду бібліотеки ім. Джона Кеннеді. Фонд відзначив, що Віктор Ющенко пережив замах на своє життя і подолав спроби політичних опонентів у будь-який спосiб не допустити його обрання на посаду Президента України внаслідок демократичних виборів. Вручення нагороди у вигляді сріблястого ліхтаря, що символізує маяк надії, відбудеться в травні.

У Генпрокуратурі допитали Кучму

Учора слідчі Генеральної прокуратури України, які розслідують кримінальну справу про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, допитали колишнього президента країни Леоніда Кучму. Про це повідомив журналістiв начальник прес-служби Генпрокуратури В’ячеслав Астапов, передають Українські Новини. Екс-главу держави допитали як свідка. Астапов відмовився повідомити подробиці допиту, пославшись на таємницю слідства.

Елітарна культура — ім’ям Шопена

Урочистим концертом до 195-річчя від дня народження Фредеріка Шопена репрезентувало свою діяльність у Львові новостворене товариство Шопена, ініціатором організації якого став генеральний консул Польщі у Львові Вєслав Осуховський. Метою створення товариства, як зазначили шопенівці, має стати плекання пам’яті композитора, якого музикознавці називають окремою винятковою епохою у світовій музичній культурі. Очолив товариство лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, народний артист України, професор Львівської музичної академії Богдан-Юрій Янівський. Своїм знаковим завданням він назвав «створення елітарної культури народів, що населяють Україну». А одним iз методів досягнення цієї мети має стати організація музичних конкурсів різного рівня, зокрема, Малий конкурс ім. Шопена для українських виконавців, переможець якого матиме змогу взяти участь у одному з найпрестижніших у світі шопенівських конкурсів, що цьогоріч відбудеться у Варшаві. На жаль, Фредерік Шопен ніколи не відвідував Львів, однак місто Лева має глибокі шопенівські традиції. Найкращий учень Шопена Кароль Мікулі став директором консерваторії Галицького музичного товариства і засновником львівської фортепіанної школи. Тут працював учитель Шопена Юзеф Ельснер, а шопенівські мотиви легко проглядаються у творчості таких львівських композиторів, як Лисенко, Лятошинський, Ревуцький, Степовий та Барвінський, повiдомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».

Україна допоможе Іраку

Після виведення своїх військових з Іраку Україна готова продовжити навчання іракських військовослужбовців і надати країні військово-технічну допомогу. Про це на вчорашній зустрічі із заступником міністра оборони США Міррою Рікардел заявив міністр оборони України Анатолій Гриценко. «Ми не виключаємо, що після виведення контингенту українські військові продовжать перебування в Іраку як військові радники, спостерігачі, офіцери штабів і працівники військово-цивільних установ», — сказав Гриценко. «Україна також готова здійснювати навчання й підготовку військовослужбовців новоствореної іракської армії на своїй території й надавати Іраку військово-технічну допомогу», — додав він. У свою чергу М. Рікардел сказала, що «Україна чітко дотримується своїх зобов’язань перед партнерами по коаліції». Як очікується, перший етап виведення контингенту України з Іраку розпочнеться з передислокації 150 військовослужбовців 15 березня, повідомляє Інтерфакс.

В Іспанії — траур

Сьогодні, в першу річницю теракту, що стався в Мадриді 11 березня 2004 року, по всій Іспанії оголошено національний траур. Король Іспанії Хуан Карлос і королева Софія, а також принц Феліпе і принцеса Летісія головуватимуть на офіційному вшануванні пам’яті жертв, яке відбудеться опівдні в Боске де-Аусентес («Гай Померлих») у мадридському парку Ретіро. У цьому меморіальному гаї висаджено 192 кипариси й оливи в пам’ять про кожну жертву терактів, влаштованих прибічниками «Аль-Каїди». Вранці, о 7.35, в той момент, коли рік тому в приміських електричках прогриміли перші вибухи, у 650-ти храмах Мадрида зазвучить передзвін. Увечері в кафедральному соборі Мадрида Альмудена буде влаштовано заупокійну месу за загиблими. Всі прапори на державних будівлях і кораблях флоту будуть приспущені, повідомляє РІА «Новости».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати