Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

АРТ-МОЗАЇКА

02 лютого, 00:00

Книжкова полиця — в аптеці

Жіноча рішучість у бізнесових новаціях стає модною й захоплює несподівані сфери столичного буття. Нещодавно в одному з найелегантніших медичних центрів Києва з’явилась поличка з... книжковими новинками.

Ми вже звикли бачити стосик «глянсових» часописів на столиках, біля яких очікуємо візиту до лікаря або медичного консультанта. Знічев’я перегортаючи сторінки, можемо затриматись на реченні, абзаці, а то й сторінці з цікавою інформацією, та найчастіше милуємося вдалими фотографіями. Ніде правди діти — зовнішня привабливість останнім часом турбує наших бізнес-леді та «просто» заможних дам більше, бо світське життя диктує певні стандарти жіночої краси. На жаль, поки що наше світське життя ще не стало «диктатором» такого важливого компоненту, як культурна обізнаність. Наприклад, у сучасній українській літературі, яка для більшості витонченого жіноцтва столиці залишається аж надто екзотичним «продуктом».

Господиня салону «Мед.Естет.Центр» пані Тетяна Костенко, історик за фахом, вибрала девізом свого салону слова: «У гармонії з собою». Вона вважає, що більшість її клієнток нині із цікавістю візьме до рук український роман, створенний нашими сучасницями. Адже настав час змін у ставленні до свого, і не лише «українського як етнічного». У інтер’єрі її салону домінують пастельні тони й елегантні натяки на стиль «антік». Тому ажурна поличка з романами Марини Гримич, Марини Меднікової, Лариси Денисенко, Світлани Поваляєвої, Євгенії Кононенко тут сприймається візуальною несподіванкою, елементом гри. Пані Тетяна впевнена, що ці книжкові новинки додадуть до бажаної гармонії тіла й родзинку сміху: майже усі, вибрані нею романи, мають відчутний «антидепресантний» присмак національного гумору.

Отож, зморщок відчутно поменшає не лише на обличчях, але і в душах.

                           Іван ЦАРЮК, спеціально для «Дня», фото автора

Невисокий політ «орла»

На «Мосфільмі» вручили російські кінопремії «Золотий орел». Сергій Безруков за серіал «Дільниця» став лауреатом у номінації «Краща чоловіча роль на телебаченні». У аналогічній жіночій номінації перемогла Валентина Тализіна за «Лінії долі». Актор Богдан Ступка став лауреатом у номінації «Краща чоловіча роль другого плану» за фільм «Водій для Віри». Кращою актрисою, яка зіграла роль другого плану, визнано Олену Яковлєву за картину «Мій зведений брат Франкенштейн». Кращим сценаристом став відомий майстер Валентин Черниш за фільм «Свої». Премію «Золотий орел» у почесній номінації «За беззавітну відданість мистецтву» було вручено актору Євгену Самойлову. 90-річний артист був дуже зворушений і нагадав, що знімався ще у Довженка, Александрова та Пир’єва. Ще одну почесну нагороду «За внесок у світове мистецтво» отримав знаменитий американський режисер Френсіс Форд Коппола.

Лауреатом кінопремії «Золотий орел» у номінації «Кращий ігровий фільм» стала картина Володимира Хотиненка «72 метри». Злі язики відразу ж заговорили про те, що така висока нагорода пов’язана не з художніми (справді, досить сумнівними) достоїнствами картини, а з тим, що знімали фільм студія «Три Те» і Перший канал. Студія належить головному російському кіноакадеміку Нікіті Міхалкову, який і придумав «Золотого орла». А транслював церемонію нагородження Перший канал.

Кращою режисерською роботою стала стрічка Валерія Тодоровського «Мій зведений брат Франкенштейн». «Кращою жіночою роллю в кіно» визнали образ, створений Альоною Бабенко у фільмі «Водій для Віри». А Сергій Гармаш за картину «Свої» удостоївся призу в номінації «Краща чоловіча роль у кіно», повідомляє NEWSru.com.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати