Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ЗАПИТАННЯ «Дня»

Який перший економічний указ має підписати новий Президент?
22 січня, 00:00

Петро КОЗИНЕЦЬ , президент Національної асоціації кредитних спілок України:

— Я вважаю, що новий президент усі свої сили повинен спочатку спрямувати на детінізацію економіки. Звичайно, одним указом тут не обійдешся, це має бути система, яка, можливо, включатиме в себе й податкову амністію. Саме це, на мою думку, справа першорядна, якій варто приділити підвищену увагу.

Андрій БІРЮКОВ , президент Української спілки учасників національної системи масових електронних платежів:

— Я не можу давати поради, що треба зробити насамперед. Однак, враховуючи суспільний резонанс проблем, пов’язаних із приватизацією стратегічно важливих державних об’єктів, думаю, що перші кроки нової влади у сфері економіки будуть пов’язані з корегуванням або переглядом підсумків приватизації таких об’єктів. Окрім цього, мені здається, треба впорядкувати законодавство, яке регулює питання створення та діяльності так званих вільних економічних зон, аж до їхнього скасування. Хоч до найактуальніших питань функціонування української економіки ця проблема, я думаю, поки не належить. Що саме буде зроблено, поки сказати важко.

Анатолій МОРОЗ , народний депутат, член Комітету промполітики та підприємництва:

— На мою думку, зараз необхідно навести порядок у фінансуванні та використанні бюджетних коштів. На різні проекти та плани гроші виділяються, але впорядкованості й закономірності в цьому немає. Крім того, потрібні укази щодо доходної частини бюджету, щоб забезпечувати постійний безперебійний притік грошей в економіку.

Микола ПАЛАДІЙ , голова Державного департаменту інтелектуальної власності:

— Я вважаю, що першим указом Президента має стати план удосконалення механізмів та шляхів розвитку України на найближчі десять років. Якщо ми точно знатимемо, в якому напрямі рухатися, що робити в кожній конкретній галузі, тільки тоді ми зможемо стати країною сильною і конкурентоспроможною на світовій політичній та економічній арені.

Такий указ зараз необхіднiший економіці країни, ніж укази, що стосуються тільки якоїсь окремої галузі. Ми ж, у свою чергу, допоможемо президентові скласти такий план, який відображатиме сподівання суспільства.

Віталій МАРГУЛІС , генеральний директор асоціації «Укрконсалтинг»:

— На мою думку, новому Президенту на початку своєї діяльності необхідно зайнятися скороченням витрат на утримання чиновницького апарату. На пільги, соціальні виплати та інші витрати на державний апарат, головним чином на високопоставлених чиновників, йдуть із бюджету астрономічні суми. Тому Президент має або прийняти відповідний указ, який би скоротив або скасував усі пільги для них, або підтримати відповідний законопроект, що перебуває у Верховній Раді. Також необхідно упорядкувати податкову сферу, знищивши таке явище, як податок не на дію, а на намір, що широко практикується в нашій податковій сфері.

Костянтин ВАЩЕНКО , перший заступник голови Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва:

— Оскільки новий Президент — колишній банкір, то можна спрогнозувати, що його перші укази стосуватимуться саме банківської сфери. Насамперед, я думаю, він зверне увагу на мікрокредитування, тим більше, що цей рік ООН оголосила роком мікрокредитування. Для розвитку малого та середнього бізнесу буде дуже корисним впровадження єдиної 8-вiдсоткової ставки на отримання кредитів. Також однією із перших дій може бути впровадження нульової декларації для підприємств. Цей крок допоможе нам ефективно боротися з корупцією.

Олександр СУГОНЯКО , президент Асоціації українських банків:

— Відразу можна поставити запитання: чому така велика кількість людей була залежна від адміністративної влади й чому ця влада так довго трималася. Відповідь одна — в нашій державі не було гарантованого права власності. Практично ніхто з громадян не був захищений у своїх правах на власність.

Саме тому, я вважаю, новому Президенту насамперед необхідно потурбуватися про гарантії власникам. Насамперед необхідно ухвалити закон «Про акціонерні товариства», який якраз покликаний захистити права людей на володіння акціями. А потім потрібно приступити до реформування оподаткування.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати