Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
За зростаючою
Нікопольський завод феросплавів у січні-листопаді поточного року збільшив обсяг виробництва, за попередніми даними, на 19,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 946,7 тис. тонн. За цей період завод зробив, зокрема, 656 тис. тонн силікомарганцю (за аналогічний період 2003-го — 594,3 тис. тонн) і 290,6 тис. тонн феромарганцю (200,1 тис. тонн). У листопаді НЗФ зробив 84,9 тис. тонн феросплавів: 52,8 тис. тонн силікомарганцю і 32,1 тис. тонн феромарганцю.
Електровози краще робити спільно
Українське ВАТ «Холдингова компанія «Луганськтепловоз» і російське ВАТ «Новочеркаський електровозобудівний завод» підписали контракт про спільне виробництво 50 електровозів. Про це повідомив начальник управління промисловості Луганської облдержадміністрації Валентин Матюшев. За його словами, спільне виробництво електровозів здійснюватиметься в рамках угоди між ВАТ «Рослокомотив», «Укрзалізницею» і «Луганськтепловозом» про поставку магістральних електровозів для України. Обсяг угоди становить понад EUR100 млн. Передбачається, що продукція вироблятиметься на базі «Луганськтепловоза». Контракт передбачає, що на початковій стадії Росія постачатиме понад 50% комплектуючих, а в подальшому луганські тепловозобудівники планують купувати у росіян лише енергоустаткування.
Дозвіл на контрольний пакет
Антимонопольний комітет України дозволив корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД, Донецьк) придбати контрольний пакет акцій ВАТ «Алчевський коксохімічний завод» (АКХЗ, Луганська обл.). Це придбання забезпечить ІСД перевищення 50% голосів у вищому органі управління емітента. ВАТ «Алчевський КХЗ» входить до п’ятірки найбільших підприємств України з виробництва коксу та різної хімічної продукції. Основна його спеціалізація — виробництво кам’яновугільного доменного коксу, смоли, вугільної шихти, бензолу, сульфату амонію. Найбільшими споживачами продукції КХЗ є Алчевський металургійний комбінат (постачається 120-140 тис. тонн коксу щомісяця), Дніпровський меткомбінат ім. Дзержинського (20- 25 тис. тонн) і Краматорський металургійний завод (5-15 тис. тонн).
Із розрахунку на довгострокові інвестиції
ЗАТ «Хліб Києва», створене на основі компаній «Київмлин» та «Київхліб», має намір збільшити статутний фонд на 11,6% — до 166,3 млн. грн. шляхом емісії простих іменних акцій на суму 17,264 млн. грн. Додатковий випуск акцій проводиться з метою залучення додаткових коштів для здійснення довгострокових інвестицій. Питання про емісію акцій номіналом 1 грн. розглядатимуть загальні збори акціонерів ЗАТ 24 січня 2005 року. Співзасновником ЗАТ «Хліб Києва» виступає міськрада з часткою територіальної громади столиці в статутному фонді ЗАТ у розмірі не менше 51%.
Випуск газети №:
№225, (2004)Рубрика
Економіка