ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?
Потреба переорієнтаціїБеслан — у новинах тижня, що минає, назва цього міста в Північній Осетії звучала, мабуть, найчастіше. І наслідки жахливого теракту, що трапився там, визначали інформаційну канву не лише для російських ЗМІ. Детальніше про це та інші події тижня — у щотижневій рубриці «Дня».
Людмила ШЕВЧЕНКО , директор заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка»:
— Найсумніше — терористична акція в Беслані та її наслідки. Бо теракти, які сьогодні відбуваються чи не в кожному куточку планети, — це найстрашніше, це те, що завжди бентежить. І державним мужам негайно потрібно робити відповідні висновки й шукати способи вберегти мирне населення від подібних подій у майбутньому.
А приємна новина полягає в тому, що у Керелівці відкрилася нова школа, на яку ми чекали десять років. Сподіваюся, що тепер наші діти будуть навчатися в зручних та комфортних умовах. Хороше й те, що сьогодні газифікуються села Моринці, Керелівка та Будище. Це для цих сіл дуже актуально. Хотілося б також привітати наших колег з Українського центру народної культури «Музей Івана Гончара» з відкриттям музейної експозиції в Києві. Це велетенський крок у пізнанні духовності України, її етносу, бо там можна побачити кращі зразки ікон, образотворчого мистецтва, прадавні предмети вжитку.
Сергій ЛАЄВСЬКИЙ , директор Чернігівського обласного історичного музею імені В. В. Тарновського:
— На перше місце серед поганих новин, безперечно, можна поставити теракт у Беслані. Хоч би якими були мотиви терористів, цивільне населення не повинно так страждати.
Серед хороших новин можна назвати таке повідомлення: знайшли планету, яка за своїми розмірами подібна до Землі і, можливо, там існує життя. А серед позитивних подій, що стосуються нашої країни, на перше місце я би поставив підвищення заробітної плати. Як уболівальник Національної збірної України з футболу, не можу не порадіти за перемогу наших футболістів у матчі в рамках відбіркового туру до чемпіонату світу 2006 року зі збірною Казахстану в Алма-Аті. Радує, що це ще й перемога «під патронатом» Олега Блохіна. А погане — це, звичайно ж, погода.
Олександр СЕМИРЯДЧЕНКО , заступник головного редактора інформаційної служби каналу ICTV:
— Очевидно, що Бесланська трагедія — це найгірше, що трапилося за останній час. Щодо України з поганого хотілося б виділити не подію і навіть уже не тенденцію, а явище — безлад на наших дорогах. Навіть високопосадовці, які керують своїми авто, подають поганий приклад. Багато людей гине під колесами. Це просто трагедія. А наші міліцейські генерали не можуть зметикувати, як із цим боротися. Парламентарям також, мабуть, набагато веселіше змагатися на трибуні за право бути найдотепнішим, ніж приймати відповідні закони. І я, наприклад, переконаний, що увійти в Європейський Союз неможливо через укази Президента, проголошення курсу тощо. Потрібно переорієнтувати якісь речі в голові кожного з нас. І тоді ми матимемо повноцінне право на членство в ЄС. Серед іншого йдеться й про такі прості речі, як правильна поведінка на дорогах.
А хорошого в житті дуже багато — хоча б сама цікавість до життя. Почалася осінь, змінилися барви, діти пішли в школу. Це вже добре. Також на днях слухав два останніх альбоми відомих рокоманів, які вже понад чверть століття шарпають струни, дивуючи світ, і зайвий раз переконався, що добра стара якісна музика — це набагато краще, ніж новітні целулоїдні віяння.